atarionline.pl Gry których twórcy przymusowo powinni grać za karę - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    1.The Cavern of Death-za detekcje z przesunięciem i "czytelność"
    2.Castle Top - czasami detekcja ,błędy w detekcji skoku
    3.Chopper Rescue -detekcja kolizji
    4.Chopperoid - NERWICA GWARANTOWANA ,chaotyczność losowość
    5.Closeout! -No MAKABRA
    6.E.T Phone Home - :-)
    7.Green Beret - grafika (nie poprawiana) ,detekcja,brak pozytywnych odczuć z gry.
    8.-The Big House -monotonia i nnuuddaaa choć mógłby z tego być ładny klon Jet Set Willy.
    Lista będzie uaktualniana ,ciekaw jestem waszych pozycji ,jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do którejś z gier które zostały bądź zostaną wymienione to proszę napisać i uzasadnić .
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    Kissin Cousin - ogólnie za wszystko,
    Red Max - poz.trudn. wynikający z małego okna gry w pionie
    Pole Position - za karę łóżko o kształcie sprita pojazdu
    Moon Patrol - j.w.
    Karateka - za dynamikę
    Extirpator - za odgłos strzelania :)
    Infiltrator - za mocno niezdrowy kolor dłoni bohatera :D
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    w green beret bazooka działa
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    ... no nie do końca o to chodziło
    Moon Patrol jest grywalny w sumie to jedna z lepszych gier
    Karateka jest grywalna i przełomowa
    Kissin Cousin -bardzo trudne ale da się ukończyć
    W tych grach przedstawiłeś drobne potknięcia ,zagraj w Castle Top, Chopperoid a jeszcze lepiej w Closeout! to zrozumiesz ;-) .
    Jak to działa , mnie nie działa ,jak się strzela ???
    Te dwie krechy pojawiające się na wysokości ramienia to Bazooka ,tak?
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Apr 2016
     
    spacją się strzela
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    łomatko ,a ja gram padem, widać że twórcy tego nie wzięli pod uwagę. Działa , doszedłem do drugiej planszy z zachowanymi dwoma życiami ,na skaczące sukinsyny nie ma lekarstwa... prócz bazooki ma się rozumieć ,plus pół oczka do grywalności .
    No i pochwaliłem w drugim etapie nóż mi nie działa (green_beret_dis(1).xex) .
    • 7: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    Kissin Cousin - MAKABRA nie wierze ze da sie to przejsc ze standordowa liczba zyc .
    Byla wersja z 99 zyciami i i tak dalo sie dojsc do 5 planszy max - DRAMAT
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2016
     
    Plansz jest kilka ,przeszedłem "oryginał" na zwykłym Atari nie jestem pewien czy czasem na jakimś zlocie ,jak tak to może ktoś pamięta bo ja z wcześniejszych zlotów to mało pamiętam .
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Apr 2016
     
    W KC niezła jest grafika, fajna synteza mowy, ciekawy font ... i totalnie zj.... gameplay. Naprawdę, w ramach tego co jest można było tę grę inaczej zaprojektować. A tak jest dramat i wk...nie :)
    • 10: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Apr 2016
     
    "Pole Position - za karę łóżko o kształcie sprita pojazdu"

    :))))))))))))))))
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2016 zmieniony
     
    no w każdych wyścigach na A8 tak jest ,swoją drogą w ciekawy sposób zobrazowano koła# w Ion Roadway ma się rozumieć ,jedziemy# kumpel mi zawsze dokuczał że na Atari to jeszcze koła nie wymyślono i faktycznie nawet w Basicu A8 nie ma funkcji Circle .
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Apr 2016
     
    Crumble's Crisis
    Piekiełko
    Green Beret
    Kissin Cousin
    Castle Top
    Caverns of Khafka
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2016 zmieniony
     
    Caverns of Khafka - grałem w dzieciństwie ,z tego co pamiętam to nawet szło troszkę pograć ale chyba dziwnie się od ścian odbijał .
    Już sobie przypomniałem - masakra.
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Apr 2016 zmieniony
     
    Pong - za koszmarną grywalność, która chyba wynikała z kijowej fizyki, detekcji kolizji i prędkości odświeżania kulki. Oczywiście nie chodzi o ponga z paletkami :)

    Feud - za hipnotyczne wprowadzanie w stan psychodeli muzyką oraz klimatem :) Gra ma dobrą grafikę, dobrą muzykę i grywalność. Ale co ja poradzę na to, że dostawałem zawału jak tylko spotkałem tego drugiego czarownika (brata?)

    <wykasowano>
    Edit> Nie będę czepiał się do Zybexa, który jest najlepszą strzelanką na A8 :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    w Zybex/a to w nagrodę można pograć ,przecież to jedna z najlepszych gier na Atari.
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Ok, trochę wyedytowałem :)
    • 17: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Crumble's Crisis choć do łatwych nie należy to wg mnie jest bardzo grywalna i da się skończyć, jedna z lepszych gier na Atari. Jeśli już twórcy jej mają w nią grać za karę to w dwójkę i owszem. :-D
    Moje typy to Joe Blade II, Mercenary oraz wszystkie klony Draconusa i Zybexa.
    • 18:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    @Cezar ale akurat JB II, Mercenary, Draconusy i Zybex to są dobre gry :)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    JA w Joe Blade lubiłem grać ,no troszkę upierdliwe te bomby jednakże to była jedna z niewielu gier w której postać swym wyglądem przypominała człowieka a i przeciwnicy byli ludzcy.
    • 20: CommentAuthorurborg
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    The Last V8
    Piekiełko
    Barbarian
    Droga Wojownika
    Upiór
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Astro-Droid -Na pierwszy rzut oka wszystko gra ,jednakże już w pierwszym etapie może wkurzyć zapętlony rząd lecących wrogów których nijak nie można rozwalić,ratunkiem jest zebranie bonusu i transformacja w statek ,niestety w drugim etapie sytuacja się powtarza przy czym nie ma bonusu a są meteory i przejście tego nie jest możliwe .
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Droge Wojownika - to ja bym ratował,nie wiem w jaki sposób ale jakoś to wyczułem i bardzo daleko dochodziłem .
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Apple Panic - nie wiadomo jak grać ,wersja z błędem ???
    • 24: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Apr 2016 zmieniony
     
    @TheFender, Draconus i Zybex to oczywiście jedne z najlepszych gier na Atari, jeśli nie najlepsze, miałem na myśli ich klony, nigdy nie chciało mi się ukończyć żadnego z nich, dla mnie to po prostu ciekawostki. Choć w sumie lepiej, że są, niż miałoby ich nie być. :-)
    A Mercenary, choć może zawansowana technologicznie jak na tamte czasy gra i dla wielu być może grywalna to ja w ną nigdy nie lubiłem grać i do tej pory mi tak zostało. Choć oczywiście doceniam nakład pracy i pomysł na grę, jakie wnieśli autorzy produkcji.

    @Urborg, Last V8? Hmmm...Się nie zgadzam i protestuję. :-P:-D Jak dla mnie to jedna z lepszych gier w ogóle, uważam ją za produkcję wybitną i niepowtarzalną, jedyna w swoim rodzaju, spędziłem przy niej wiele godzin, a muzyka do tej pory przyprawia mnie o dreszcze i powoduje, że człek wpada w zadumę nad istotą i sensem bytu...:-)
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Fakt, przy The Last V8 można było się zadumać nad sensem ... ;)
    • 26: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Apr 2016 zmieniony
     
    Muzyka z The Last V8 bardzo mi przypomina Preludium c-moll BWV 999 J.S. Bacha. Ciekaw jestem czy autor czerpał zeń natchnienie? Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne...



    • 27: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime19 Apr 2016
     
    ! mój filmik z gameplaya :)...jak widać gra jest cholernie trudna, ale da się przejść, w dzieciństwie była to jedna z tych gier przy której poziom frustracji osiągał maximum...ale miała cos takiego, ze człowiek cały czas do niej wracał
    • 28: CommentAuthorurborg
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    Nieprzypadkowo umieściłem Last V8 na pierwszym miejscu mojej listy. Jest to gra którą wiele razy próbowałem polubić. Niewątpliwie wpływ na to miał całkiem ładny rysunek wypasionego sportowego samochodu i przyjemna muzyka. Za każdym razem finał był taki że po iluś tam podejściach na maksa wk...ny ze złośliwą satysfakcją wciskałem klawisz Reset i obiecywałem sobie, że kaseta z tą grą już nigdy nie zagości w moim magnetofonie. Jak jakiś czas temu zobaczyłem zaś gameplay odislawa uświadomiłem jak daremne były moje wysiłki, bowiem autor gry uczynił ją tak absurdalnie trudną że chyba niemożliwym jest aby ktokolwiek zdołał czerpać przyjemność z grania w nią.
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    @urborg: dokładnie przeżywałem to samo, dokładnie też to samo pomyślałem oglądając w/w gameplay.
    • 30: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    @Urborg, gdyby gra była łatwa to zbyt szybko by się ukończyło, bo jak wiadomo zbyt wielu etapów to ona nie ma. :) Mnie również ta gra przyprawiała o palpitację serca, niemniej przyciągała bardzo, spędziłem przy niej wiele godzin, czasem zapuszczałem tylko po to, żeby posłuchać samej muzyczki, heh. Aczkolwiek po wielu próbach udało mi się ją ukończyć, da się. :)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2016 zmieniony
     
    Dla mnie też ta gra jest kompletnie niegrywalna mimo to intrygująca.
    Muzyczka robi swoje.