atarionline.pl Reedycja gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortakron27
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    CCWRC,
    lepsze pudełka do kaset kupiłeś gdzieś 'na mieście' czy może gdzieś w necie zamawiałeś? podziel się informacją...

    DUDDIE,
    kupić dowolną wersję (nośnik) może każdy, tylko nie każdy miałby co z tym zrobić (jak ja z dyskietkami ;P). rozwiązaniem jest znabycie odpowiedniego napędu - bierzesz się za produkcję takowych?? ;-)
    • 2: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    @takron27: tak, niebawem szczegóły :)
    • 3:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    "CCWRC,
    lepsze pudełka do kaset kupiłeś gdzieś 'na mieście' czy może gdzieś w necie zamawiałeś? podziel się informacją..."

    Kupiłem pakiet nowych kaset :) Ta aukcja:
    ->link<-

    Opakowania są slim, więc przy bardzo grubych okładkach kaseta może ciężko wchodzić.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    No no, ale zagwozdka, ciekawe co to za napęd - super :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    Ja bylbym bardzo zainteresowany wersja kolekcjonerska (preferowane dyskietki), ale przy obecnej sytuacji finansowej nie moglbym spojrzec zonie w oczy bedac posiadaczem takiej kolekcji.
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    Hmm napęd to ciekawe. Ale wszystko zależy od ceny, widziałem już dość wysokie na pewnym portalu aukcyjnym. Ważne też żeby był przelotowy bo tego brakuje mi w SIO2SD...
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    @Jacques
    jeżeli ktoś ma prawa i wyda na Sd z naklejką i zabezpieczeniem to można by rzec że jest to oryginał do tego przystosowany do dzisiejszych standardów ,nie każdy kupuje po to by trzymać na półce czekając na wzrost wartości a kto chce niech używa jednakże gdyby taki standard wszedł to można by trzymać karty z grami jak znaczki w Klastrze ...
    • 8:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    to tez ciekawy pomysl, tymbardziej ze pewnie w chinach mozna kupic baaaardzo male karty z jakiejs wyprzedazy za 1 centa.
    dla mnie jednak liczy sie ten klimat, dyskietki, kasety - co prawda w turbo blizzard......
    • 9: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Mar 2017
     
    Wyniki ankiety zakończyły sprawę wydań kolekcjonerskich...
    Przez cały miesiąc oddano aż 54 głosy. Tytuł z 1 miejsca zdobył 36 głosów, a tytuł z 10 miejsca 8 głosów.
    Podejrzewam, że przy 60 głosach na tytuł z 10 miejsca Duddie wziąłby pod uwagę możliwość wydania kolekcjonerek z wybraną dziesiątką.
    • 10:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime2 Mar 2017 zmieniony
     
    Nie bądź aż taki pesymistyczny. Spróbujmy po prostu tego samego za 5 lat. Teraz już wiadomo na co zbierać. Tylko następnym razem proponuję Dudiemu zrobić coś a'la wstępną deklarację kupna i ankietę PRZED produkcją. Choć ze swojej strony muszę powiedzieć że ja bym wziął cokolwiek, tylko aktualnie po prostu kasy brak.

    [EDIT] Co do samej ankiety, to uznałem, że nie będę głosował skoro i tak nie mogę nic kupić.
    • 11: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Mar 2017
     
    Na Atari jest format do dyskietek zabezpieczonych, chociaż nie korzystałem(przed chwilą znalazłem). Tutaj: ->link<- rozszenie to atx.
    • 12: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime3 Mar 2017
     
    O tym formacie wiadomo od dawna, ale nie ma do niego dokumentacji. Trudno więc go użyć do archiwizacji dyskietek.
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 Mar 2017
     
    Do tego formatu dokumentacja chyba jest, tylko emulatory i Atari tego formatu na razie nie obsługują... jest też starszy format .pro i do niego chyba nie ma dokumentacji, ale można go zgrać i używać z APE i SIO2PC (tym "oryginalnym"). Więc jakby był odpowiedni soft to można by takie zabezpieczone pliki odczytywać na Atari również z innymi urządzeniami, była o tym mowa przy okazji SIO2SD, ale w tym przypadku raczej nie ma co liczyć na update, może udałoby się napisać soft ładowany na takiej zasadzie jak konfigurator?

    Fajna ta edycja classic, o taką mi chodziło. Ja podobnie jak przedmówcy dowiedziałem się przypadkiem - zerkając na zakończoną aukcję Laury... powinna być informacja na głównej AOL, tu chyba też nie było, to że wielu miejscach jest reklama "firmy" niewiele daje, bo nie wiadomo, że jest nowa edycja w ofercie. Cena jest tym razem dużo lepsza, myślę, że fajnie gdybyś dodatkowo umożliwił zakup map i innych dodatków osobno.

    Myślę, że złym podejściem jest też nastawienie na sprzedaż kolekcjonerom i całych serii, bo w końcu kolekcjonerów jest mało, a na pojedyncze sztuki, nawet "deluxe" pewnie byłoby więcej chętnych. Oczywiście można kupić pojedyncze, ale w końcu to kolekcja... może lepiej jakby pojawiały się pojedyncze tytuły. Wiem... różnica "żadna", ale odbiór inny :)

    W ankiecie nie wziąłem udziału bo w tej chwili na zakup nie mogę sobie pozwolić, nawet w atrakcyjnej cenie, ale obecna forma mi się podoba.

    Co do uwag, że wszystko jest dostępne za darmo, więc po co to to, to uważam że taki argument nie ma sensu. Są dostępne cracki, ba nawet oryginalne wersje, ale tu dostajemy namacalny produkt i gotowy do użytku z Atari, tak do użytku, a nie tylko do trzymania na półce.

    Świetnym przykładem jest Laura, od razu udostępniona darmowa wersja, a i tak każdy chce mieć oryginał.

    W przypadku Laury dużą rolę odgrywa też bardzo pozytywny przekaz od autorów, a tu niestety bywa ponuro, mi się też dostało, choć zupełnie niesłusznie (przez dłuższy czas nie miałem ochoty tu zaglądać).

    Ostatnio świadomość graczy się zmienia i kupują gry, nawet jeżeli nie dostają nic namacalnego, czego przykładem jest Steam i GOG, gdzie sprzedają starocia w formie elektronicznej, fakt obudowane softem dla łatwiejszego uruchamiania, ale można to zrobić samemu, gdyż dołączany soft jest freeware (swoją drogą to myślę, że dołączając taki soft nieco przeginają).

    Magnetofony i stacje też można naprawiać i są tego zwolennicy.

    PS. Na Atari mam około 40 oryginalnych tytułów na kasetach.

    I to chyba tyle. Życzę powodzenia.
    • 14: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime4 Mar 2017 zmieniony
     
    @QTZ: .PRO obsługuje tylko bad sektory, ale np. Weak/Fuzzy sectors czy sektory synchroniczne - już nie. Więc część tytułów, głównie LK Avalon da się w tym formacie zapisać. Jakieś prace nad możliwością zachowania zabezpieczeń już zostały podjęte, ale trochę to potrwa. Poza tym, straciłem jakoś zapał do kontynuowania tych serii. Mówisz, że Ci się dostało i miałeś dość? A co ja mam powiedzieć....? Na mnie też wylano wiadra pomyj. Taki to jest ten nasz polski rynek.
    A co do innych nośników: miałem to zamiar wydać na kartridżach jeszcze, ale póki co - nie zrobię tego. A jak mi wróci zapał, to wydam ale na rynki zagraniczne, tam mniej marudzą. Sorry, taki mamy klimat....
    Ale dziękuję za życzenia powodzenia.
    • 15: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    Dla niezdecydowanych - promocja 3-dniowa, tj. od 7 marca do 9 marca:
    Gra w wersji kolekcjonerskiej na kasecie - 79 zł
    Gra w wersji kolekcjonerskiej na dyskietce - 89 zł
    Gra w wersji klasycznej na kasecie - 30 zł

    Zamówienia standardowo na adres: zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu

    Coraz mniej ich jest, więc może to być ostatnia okazja! Póki jeszcze są wszystkie tytuły.
    • 16:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    Kuszące. Jeśli chodzi o mnie to dalej z nadzieją czekam na druga dziesiątkę w edycji kolekcjonerskiej (nawet jakby była na rynki zagraniczne). Czy rozważasz ją jeszcze, czy może padła definitywna decyzja, aby zakończyć temat dużych pudełek, bo różnie można interpretować te informacje o produkcji.
    Jeśli decyzja jest OSTATECZNA to wyślę zamówienie na email'a na wersje klasyczne, o czym już kiedyś pisałem.
    • 17: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    @string: wersja kolekcjonerska na razie się nie ukaże. Jeśli w ogóle wrócę do tematu, to za jakiś czas i to dłuższy. Sam nad tym ubolewam, ale niestety, jak już pisałem - mam jeszcze trochę pierwszej dziesiątki do sprzedania, obniżam ceny, ryzykując sporą stratę na całym przedsięwzięciu - a mimo tego - zainteresowania brak. Poza tym, nie mam obecnie grafika, który mógłby mi pomóc w remasteringu grafiki do kolejnych tytułów. To wszystko razem sprawiło, że straciłem zapał do tych wydań. Wolę się skupić nad czymś, co przynosi jakieś zyski - ja się utrzymuję tylko i wyłącznie z firmy Retronics.
    Więc jeśli wahasz się, czy kupować wersję klasyczną drugiej dziesiątki - to długo się nie zastanawiaj, bo wiele tego nie zostało.
    • 18:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    @Duddie: odebrałeś mojego e-maila?
    • 19: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    Dostałem i odpisałem. Wyślij mi swój nr tel.
    • 20:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    Ok. Wyślę dziś zamówienie.
    • 21: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Mar 2017
     
    @Duddie " ja się utrzymuję tylko i wyłącznie z firmy Retronics" - naprawdę gratuluję odwagi i umiejętności, to nie żart.

    Jeśli mógłbym coś podpowiedzieć - mimo, że to forum związane z Atari - to może warto byłoby wyprodukować pokrywy "przeciw kurzowe" dla Elwro 800 junior. Nie wiem jakiej wielkości jest potencjalny rynek, ale te komputery dość wysoko są licytowane obecnie na pewnym portalu aukcyjnym jak tylko się pojawiają.

    Sam bym kupił z 2 sztuki, bo osobiście jestem bardzo zadowolony z pokrywy Retronics do Atari.
    • 22: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    Chętnie zrobię. Ale nie mam Elwro....
  1.  
    Kurcze, gdyby tylko było jakieś dobre źródło magnetów...

    ...to kasetami na pewno byłbym zainteresowany, ale nie lubię kupować "na półkę". Mam jeden taki w miarę dobry 1010, którego już trochę zajechałem + karton pokancerowanych XC12. Jeszcze góra rok i zostanie mi pewnie tylko SIO2SD.

    Kilka prób nabycia magneta w dobrym stanie nie powiodło się i nie sądzę, że w przyszłości kupno stanie się to łatwiejsze.
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    Pytanie czy to Elwro ludzie faktycznie używają czy tylko kolekcjonują, żeby faktycznie był popyt na takie pokrywy...
    • 25: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    mgr_inz_rafal: będzie coś niebawem dla "nieposiadaczy" magnetofonów i stacji. Coś, co umożliwi zakup kolekcji i korzystanie z niej :)

    Jacques: też się zastanawiam, cena pokrywy by wynosiła pewnie ze 200 pln żeby się zwróciło....
    • 26:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    "@Duddie " ja się utrzymuję tylko i wyłącznie z firmy Retronics" - naprawdę gratuluję odwagi i umiejętności, to nie żart."
    Ja tak samo, to mnie skłoniło do napisania PW do Duddiego. Daj znać.
    • 27: CommentAuthorpgru
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    @Duddie Tu jest strona ->link<- . Ten czlowiek ma chyba najwieksza ilosc juniorow w prywatnych rekach. Mysle, ze jakbys(jakby Pan) chcial naprawde wyprodukowac pokrywy do niego to moglby jednego wypozyczyc.

    W ostatecznosci, ale musialbym miec pewnosc, ze nie bedzie straty komputera, moglbym pozyczyc, w okolicach Warszawy najchetniej(Poczta mi zgubila przesylke, a pieniadze mi straty Elwro by nie zrekompensowaly), jeden ze swoich 2.

    Oczywiscie to jest spore ryzyko produkcyjne i nie mnie to oceniac, bo nie inwestuje swoich pieniedzy w produkcje. Ale z drugiej strony biorac pod uwage ceny tych komputerow ostatnio byc moze bylby jakis rynek.

    Warto moze sprobowac poprosic Pana z tej strony, by zamiescil jakas informacje i policzyc chetnych...
    • 28: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime9 Mar 2017
     
    mav, gdzie napisałeś? Nic nie dostałem....
    • 29:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Mar 2017
     
    Tutaj w temacie, stosując pole "Wyślij jako prywatną wiadomość do (opcjonalnie)"

    Ewentualnie podaj maila to napiszę na maila :)
    • 30: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime9 Mar 2017
     
    jurek (małpa)retronics (kropka)eu
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Mar 2017
     
    Wysłałem.
    • 32: CommentAuthorpgru
    • CommentTime13 Mar 2017 zmieniony
     
    Jestem bardzo zadowolony z wersji kolekcjonerskiej, całkiem niedawno ją wypróbowałem po zakupie :-). Dyskietka wczytuje się bez problemu, drugiej gry jeszcze nie odpakowałem :-).

    Jedyne do czego chciałbym się przyczepić to napis. Gry są wydane na rynek w Polsce, nie mają wersji w języku angielskim, a zamiast edycja kolekcjonerska jest napis po angielsku. Zrozumiałbym jakby gra była na rynek zagraniczny, miała np. pudełko całe w języku obcym ale tak to nie rozumiem. Chociaż daleko mi do stwierdzeń analogicznych do "ziemia dla ziemniaków"...

    Co do samej sprzedaży - naprawdę brakuje opisów, są wystawione na aukcjach pudełka z grą a nie ma opisu(przynajmniej nie zauważyłem). Choćby w formie zdjęcia(czytelnego) tylnej strony pudełka, gdzie ten opis zachęcający do zakupu występuje. Po prostu nie wszyscy(a przynajmniej nie ja) znają te tytuły, a dobre wprowadzenie potrafi zachęcić do zakupu, a przynajmniej zainteresowania się grą, przejrzenia filmiku z nią np. a potem zakupu wybranych...
    • 33: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime14 Mar 2017
     
    Jest tak jak piszesz. Mam świadomość kulejącego marketingu, ale pracuję nad tym. Będzie katalog gier.
    • 34:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    a moze dasz sie namowic na edycje niekolekcjonerska dyskietek ? dyskietka z naklejka i koperta. moze system przedplatowy?
    sa tytuly ktore chcialbym miec ori- np robbo, nie wspomne o innych jak spy vs spy....
    • 35: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Ani Robbo ani tym bardziej Spy vs Spy nie mogą się ukazać w takiej wersji. Licencjodawca nie pozwala wydać Robbo ani Misji w jakiejkolwiek wersji, jeśli nie ukaże się także kolekcjonerska. A Spy vs Spy jest tytułem zagranicznym - na takie nie ma w tej chwili żadnych szans. Inne tytuły w wersji dyskietkowej mogłyby się ukazać (niekolekcjonerskiej), nawet druga dziesiątka jest gotowa (nagrane dyskietki) - kilka tytułów w załączniku. Miały być wydane jako kolekcjonerskie, ale póki co - temat umarł. Ewentualnie, mogę sprzedać same dyskietki chętnym plus wkładka od kasety.
    • 36:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    jaka moneta ?
    • 37: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Same dyskietki - bardzo ciekawe rozwiązanie - zmieściłyby mi się do pudełka albo wręczy mógłbym je trzymać w pudełku razem ze stacją dyskietek.

    Ile chciałbyś(chciałby Pan za wszystkie)?
    • 38: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 Mar 2017 zmieniony
     
    Jeszcze jedna prośba - naprawdę zależałoby mi na Jaffarze, nawet sama dyskietka. Po prostu mam do tej gry sentyment - ledwo zacząłem w nią grać, to padła mi wiele lat temu stacja dyskietek i potem przestałem używać Atari.

    Przepraszam, znowu nie użyłem opcji zmień.
    • 39:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Dyskietka + wkładka do kasety, czyli taka wersja z lat 90. w nowym wydaniu :) Mnie by to nawet interesowało, tylko pytanie jaka byłaby cena.
    • 40: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    40 zł za tytuł.
    • 41: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    @pgru: wszystkie 10 tytułów - 400 zł, a Jaffar może być wydany, z tym że jednej sztuki mi się nie opłaca produkować, bo koszty przygotowania poligrafii są duże.
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    "Mam świadomość kulejącego marketingu, ale pracuję nad tym. " a na maila nie odpisałeś :) szkoda, no nic, pozdrawiam.
    • 43: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Może by tak zrobić wątek w rodzaju drugiej edycji Laury i pozbierać chętnych? Co do zakupu drugiej edycji, wszystkich 10 tytułów wyślę prawdopodobnie emaila. Wziąłbym może jeszcze płytę z muzyką z gier, tylko boję się jednego. Chodzi mi o to, że jak to wrzucę do odtwarzacza to nie zauważę momentu i przeskoczy mi na ścieżkę z programem i zniszczy głośniki. Choć sama idea dodawania ścieżki z programem jest świetna.
    • 44: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime16 Mar 2017
     
    mav, odpisałem. Sprawdź spam....
    • 45:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Mar 2017
     
    Niestety nie widzę nigdzie Twojej odpowiedzi. Być może jakiś błąd wysyłki? Spróbuj jeszcze raz wysłać.
    • 46: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime16 Mar 2017
     
    Wyslij na maila swój numer tel. Będzie szybciej. ..
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Mar 2017
     
    To nie jest jakaś tajemnica - 509 pięćset trzydzieści dziewięć siedem dziewięć trzy :)
    • 48: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Ponieważ docierają do mnie informacje, że wciąż mało wiadomo o reedycji gier, tu jest wątek na AtariAge:

    ->link<-

    Niebawem będzie dostępny katalog ze szczegółowymi opisami.
    • 49: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Czyli niebawem będziemy gry kupować w Pewexie ;-). Ale byłoby świetnie gdyby sprzedaż zagraniczna dałaby szanse na wypuszczenie innych tytułów(Jaffar :-) ).

    Katalog to świetny pomysł, czekam.
    • 50: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime11 Apr 2017 zmieniony
     
    Kilka nowych tytułów gotowych do wydania, ale póki co, mają szansę jedynie na wersję Classic.