atarionline.pl Bajtek 2016 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 May 2016 zmieniony
     
    Jak już wiecie już niebawem zbliża się chwila, gdy do naszych rąk trafi specjalny numer Bajtka.

    Wstępne info pojawiło się na głównej jakiś czas temu.

    Info dla tych z Was, którzy nie mogą się pojawić na Pixel Heaven, gdzie będzie dostępny najnowszy numer Bajtka - pod koniec maja, pojawi się on w sklepie Pixela (tak przynajmniej zapewniał wydawca na naszej stronie, jednak trzeba się liczyć z tym że nakład będzie wyprzedany już na PH!).


    Niebawem podamy więcej informacji, teraz jedynie dodam że sporo osób z naszej społeczności znalazło się w klanie Atari - miłe dla nas, a szczególnie dla tych co się w ten czy inny sposób załapali;)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2016
     
    Może mi to ktoś kupić i wysłać za np. pobraniem? ;)- sorry, ale utknąłem w XIX wieku i nie mam nawet konta w banku. Serio ;)
    • 3: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime22 May 2016
     
    Atari w XIX wieku? ;-)
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 May 2016
     
    no, ciosali podwówczas wstępne rysy formy do obudowy ;)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 May 2016 zmieniony
     
    Mamy kolejne info o pierwszym artykule/wywiadzie (facebook).

    Jak podaje Atarionline na facebooku, mimo sławnego zdjęcia z Amstradem, pierwszym komputerem byłego prezydenta było Atari ;)
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 May 2016 zmieniony
     
    "Jak podaje Atarionline na facebooku"?
    My tu nic nie wiemy, a tam jakieś AOL "podaje"... Czyżby na FB ktoś się podszywał pod AOL? A może to jakaś konkurencyjna agencja prasowa podkradła nam nazwę?
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 May 2016
     
    Atarionline jest i tu, i na facebooku, mówienie dwugłosem jeszcze nie jest powodem do zmartwień ;)
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime25 May 2016
     
    TDC to info w new-sie jest błędne. Nie będzie Bajtak w sklepie www, a już na 100% nie przed imprezą. Być może pojawi się coś po imprezie, ale tylko pod warunkiem, że nie zejdzie całość nakładu w czasie PH, ale nie nastawiałbym się na to specjalnie.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 May 2016
     
    Wydawca przed chwilką napisał, że sprawę doprecyzuje w najbliższym czasie, ale faktycznie może tak się zdarzyć, że zabraknie jeśli dużo osób kupi na PH.
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime26 May 2016
     
    Jak by nie doprecyzował, to nie będzie go dostępnego online PRZED PH, a po tylko, jeśli się nie wyprzeda na imprezie.
    • 11:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime26 May 2016
     
    Szkoda, że nie ma możliwości zamawiania/rezerwacji online...
    Szukam kogoś, kto wybiera się na Pixel Heaven i mógłby kupić dla mnie jeden egzemplarz Bajtka.
    • 12: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 May 2016
     
    Montezuma, ja mogę kupić, ale możesz też zamówić online...
    Tu będzie za parę dni dostępny: ->link<-
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 May 2016
     
    Tylko jeśli coś zostanie z nakładu. Obstawiam, że zostanie niewiele albo wcale.
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Jakiś czas temu podesłałem do JAC! info że będzie na zdjęciu w nadchodzącym Bajtku itp. I teraz będę bardzo okropnym kolegą bo opublikuję naszą korespondencję:

    tdc:

    (...)
    20 ? "Atari rules!"
    30 ? "'Bajtek' will be released in a few days in Poland - Pixel Heaven (info on Atarionline.pl)"
    40 RUN


    W odpowiedzi otrzymałem:

    JAC!:

    f. i=121 to 10 step -1:so. 0,i,10,15:n.i:end
    Cool! Looking forwad to see it happen.


    Jak ktoś nie wie co to - to niech sobie wpisze do Atari BASICa ;)
    • 15: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Jakby ktoś miał 1 egzemplarz na zbyciu to chętnie odkupię.
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    100 ojro masz? :D :D
    • 17: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Wiem "co to", ale, aż takiej wyobraźni nie mam ;)
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Jego odpowiedź jest multimedialna ;) To coś jak mówiący R2-D2 z Gwiezdnych Wojen;)
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Aug 2016
     
    Mam bodajże dwa roczniki jakieś i Komputery stare. Chce ktoś?
    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Aug 2016
     
    Trzymaj, trzymaj. Potem będziesz żałował, że się pozbyłeś. Tak, jak ja:(
    • 21:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Aug 2016
     
    Taa i trzymam 200 numerów Fantastyki i Nowej Fantastyki... Niedługo będę spał na balkonie.

    Może też by ktoś chciał?
    • 22: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime12 Aug 2016 zmieniony
     
    Wyslij mi maila kontaktowego - mój jest w poście nr 33 tutaj ->link<- .
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Aug 2016
     

    Goonies76:

    Niedługo będę spał na balkonie.

    He he he;):) Skąd ja to znam?!?!?;)
    Z resztą na tym forum to nie tylko moje zmartwienie ;)

    Są tacy co mają domy z gumy, jak się 200 Atari nie mieści to sobie go rozbudowują ;)

    A co do Fantastyki - to widać że mamy podobne zainteresowania;)
    • 24:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Aug 2016
     
    Nie widzę tam Mariusz w poście 33 Twojego Maila, albo ze starości już oślepłem czy cuś..

    Więc dam mojego dla chętnych na Bajtki / komputery (nie dużo ze dwa roczniki) i Fantastyki / Nowe Fantastyki.

    goonies76@wp.pl

    Jak kto chce może walnąć reckę jakiejś gry to umieścimy na RnG jako freelancer.

    Pozdrawiam
    • 25:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime16 Sep 2016
     
    Można gdzieś znaleźć nowego Bajtka w formie cyfrowej, bo w sklepie Pixel'a jest niedostępny ?
    • 26:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime18 Sep 2016
     
    Niestety nie ma dostępnej wersji cyfrowej nowego Bajtka. Można się pokusić o jego zeskanowanie, tylko tradycyjnie format czasopisma trochę odstaje wielkością do popularnych skanerów A4...
    • 27:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime18 Sep 2016
     
    Wystarczy w miarę dobry telefon i można fotki chociaż zrobić.
    • 28:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    Co na to Autorzy Bajtka? Bo zamiast robić słabe foty, mogą udostępnić oni PDF-a ze składu, zmniejszonego odpowiednio. Można w sumie też taki "ebook" sprzedawać przecież:)

    Ale jeśli nikt nie ma nic przeciw, ja mogę zrobić skany, zmontować PDF-a i "rozdawać" no ale tak jak mówię: Autorzy/Redakcja muszą wyrazić na to zgodę.
    • 29: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    Hej. Bajtek był jednorazową akcją, nie ma w planach udostępniania wersji cyfrowej. Wynika to m. in. z ustaleń z właścicielem marki. Na Pixel Heaven 2017 coś tam jeszcze się znajdzie z resztówek nakładu ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    "...i wszystko jasne!":)
  1.  
    Mamo nich wlasciciel marki BAJTEK w lozy sobie w buty to pismo bedzie wyzszy .
    Matko jakim trzeba byc ...#$%..#@!!!$

    Akcja byla jenorazowa- nie ma planow komercjalizacji , nie ma planow kontynuacji- nie drukujemy dodatkowych egzemplarzy.
    ALE UWAGA nie wydamy wersji elektronicznej - wlasciciel marki zabierze ja do grobu . typowy pies ogrodnika sam nie wezmie i innym nie da .
    • 32:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    może gdzieś wycieknie ;)
  2.  
    Albo skladke zrobic na potrzeby wlasciciela marki BAJTEK :-)
    Kazdy po 10 pln sie zrzuci - zbierze sie pula - osobiscie deklaruje ze wplace 100 pln - wspomge wlascicieli.
    Bo PINIEDZE to nie najwieksza wartosc w RZyciu ( pisane z premedytacja)
    • 34:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime20 Sep 2016
     
    @kosa0, spokojnie, ja się nie dziwię właścicielom Bajtka, takie ich "święte prawo własności", no jedni robią tak jak Bajtek inni robią tak jak Pan Sapkowski;) każdy ma prawo dbać na swój sposób o swoją własność (Bajtek robi to zupełnie normalnie i standardowo, nie ma co się burzyć).

    Inna sprawa że wydania elektroniczne prasy, zazwyczaj są udostępniane za darmo po upływie ważności numeru lub po wyczerpaniu zapasów papierowych, ale przecież kto ma kupić papier to i tak go kupi, to deficytowy towar;) ja nie lubię e-wydań prasy, wolę papier;)

    Jako zwolennik licencji darmowych ale chroniących prawo autora/wydawcy do majątku i treści, namawiam publicznie na udostępnienie PROFESJONALNEJ WERSJI ELEKTRONICZNEJ BAJTKA pod odpowiednią licencją, no bo czemuż by nie?:)

    Przecież na tym forum można pobrać SKANY WSZYSTKICH numerów Bajtka i nikt do tego nie ma pretensji, a kto ma kupić to kupi papier na Allegro:)

    To taka luźna, nie nachalna propozycja/manifest, żeby nie kombinować jak koń pod górkę:)
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Dec 2016
     
    Jak ktoś jest zdesperowany i CHCE mieć ten numer BAJTKA, a do tego ma "trochę" kasy, która pójdzie na chwalebny cel, to tutaj wciąż może spróbować:
    ->link<-
    ;)))
    • 36:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    Cel jest daleki od chwalebnego.
    • 37:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime10 Dec 2016
     
    Też napisał... :P
    • 38: CommentAuthorLiwiusz
    • CommentTime6 May 2019
     
    Czy jest już może gdzieś dostępne w PDF? :)