atarionline.pl Magazyn retro "Excel" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Jun 2016 zmieniony
     
    Ktos z obecnych sprowadza tego maga do polski?

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Jun 2016
     
    Magazyn może być warty zainteresowania i bliższego poznania. Może więcej chętnych się zbierze...
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Jun 2016
     
    O, fajna rzecz. Dzięki za namiary. Zaprenumerowałbym może, ale nie mogę sie doszukać, kto właściwie za to odpowiada?
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    w końcu mam go w ręku.

    jestem pod wrażeniem. rozmiar starego bajtka, świetny papier, bez zarzutu - tak jak i zawartość.

    brawo.
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Aug 2016 zmieniony
     
    Ja się zastanawiam nad zamówieniem. A odpowiadając na pytanie Nosty'ego - odpowiada za to Robert Stuart, którego gra startuje teraz w konkursie ABBUC. Dawno temu prowadził magazyn dyskowy o tym samym tytule:

    ftp://pigwa.net/stuff/collections/holmes%20cd/Holmes%203/Excel/
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    jak ktos bedzie kupowal no.2 to jestem chetny.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2021
     
    Ja jestem chętny, gdyby ktoś kupował, na numery 3, 4 i 5. Bo 1 i 2 mam. Polecam, fajnie to zrobione i napisane.
    • 8:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime22 Dec 2021
     
    Mam tylko 97 i 2000.

    Sorki za suchara ale nie mogłem się powstrzymać. Schowam więc tutaj życzenia na święta

    Wszystkiego dobrego wszelkiej maści Atarowcom! Zwłaszcza zdrowia, resztę sobie wyklepiemy ;)
    • 9: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Dec 2021
     
    Czy to jest tylko o grach, czy demach, użytkach i emulacji też?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2021
     
    Yosh - dzięki i wzajemnie! :)

    0xF - większość z tych dwóch numerów, które mam jest o grach. Są też w mniejszości tematy sprzętowe, demoscenowe, wywiady, historyczne. O użytkach i emulacji nie odnotowałem.
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Dec 2021
     
    Można pobrać z oficjalnej strony za darmo 5 pierwszych numerów w postaci PDF - moim zdaniem zdecydowanie warto się zapoznać: ->link<-
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Dec 2021 zmieniony
     
    A właściwie powinienem był napisać: można pobrać wszystkie dotychczasowe numery jako PDF-y, bo chyba po numerze piątym nastąpiła przerwa trwająca do dziś.

    Wersję fizyczną też mogę polecić, pierwsze dwa numery zamówiłem w kilku sztukach dawno temu i rozprowadziłem na którymś Silly Venture, egzemplarze Kaza pochodzą zdaje się właśnie z tego zamówienia.

    To jeszcze raz link do oficjalnej darmowej wersji elektronicznej, aby dobrze się utrwalił :)
    ->link<-
    • 13: CommentAuthorMDW
    • CommentTime25 Dec 2021 zmieniony
     
    Ze względu na nazwę nigdy bym na to wydawnictwo nie zwrócił uwagi. Excel... trudno o bardziej negatywne skojarzenie... Musiałbym sobie chyba zasłonić tytuł żeby rzucić okiem. :)

    Jest tyle fajnych haseł, które mogłyby być tytułem i bardzo kojarzyłyby się z retro-komputerami. Chociaż z drugiej strony... architektura rozwiązań Microsoftu to też niezłe retro (przykryte kilkoma warstwami pseudo-nowoczesnych skórek) więc trochę pasuje... :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2021 zmieniony
     
    MDW - co gorsze, ciężko to skojarzyć z Atari. Na Silly rozmawiałem z Davem z Wlk. Brytanii o pismach retro i chciałem podać przykład "Excela", że mają tam takie pismo, ale za chiny nie mogłem sobie przypomnieć tytułu...

    PS. Oczywiście, jak ktoś jest native speakerem to wiadomo, że nie kojarzy tego słowa wyłącznie z Microsoft Excel, ale dla komputerówców to oczywiste skojarzenie.
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Dec 2021
     

    MDW:

    Excel... trudno o bardziej negatywne skojarzenie...

    Jak pisałem wyżej, Robert Stuart traktuje wydanie papierowe jako wskrzeszenie swego starego magazynu dyskowego o tej samej nazwie, którego pierwszy numer ukazał się na wiosnę 1991 roku. Wydaje się, że wówczas skojarzenie z produktem Microsoftu było słabsze i użycie biurowych aplikacji pecetowych nie tak powszechne. Nie pamiętam, czy w tamtym czasie słyszałem o tej aplikacji, pewnie nie.

    Kaz:

    co gorsze, ciężko to skojarzyć z Atari

    Moim zdaniem tytuł nie tak trudno skojarzyć z 8-bitowym Atari, a dokładniej z linią komputerów Atari XL - "XL" wymawia się po angielsku tak samo jak "excel". Trochę jak użycie "ST" w nazwie magazynu poświęconego 16-bitowemu Atari :)

    No ale zgadzam się, że współcześnie można było przyjąć nieco lepszą nazwę dla magazynu.