atarionline.pl Turbo Blizzard w wav - jak prosto przeżucić do bin lub wczytać w emulatorze ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormikruzo
    • CommentTime26 Jun 2016
     
    Witajcie,

    Poszukuję prostego sposobu, jak poprzez emulator wczytać pliki z wav-a w systemie Turbo Blizzard, lub ewentualnie przerobić tego Turbo Blizzard-a na bin.

    Turgen z tego co widzę działa w drugą stronę, a ja zgrałem z taśmy na wav i potrzebuje to wczytać w emulatorze. Niestety mój magnetofon z Atarki nie potrafi tego wczytać, a nie chce mi się w nim dłubać za bardzo.
    Jeżeli macie jakieś proste pomysły, będę wdzięczny.
    Dzięki z góry, pozdrowionka!
    Mikołaj
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Jun 2016 zmieniony
     
    Witam,

    Jeżeli chodzi o wczytanie wav-a, przez magnetofon (który może mieć niesprawny mechanizm - najczęściej zniekształcony, lub spękany pasek, ale ma sprawną elektronikę), można to zrobić z Turgen-a poprzez "Casette Adapter".

    A jeżeli magnetofon nie ma rozszerzenia turbo, to niestety Blizzarda się wczytać nie uda (można "normal").

    Jeżeli chodzi o odczyt na PC w Turgen-ie w menu Tools jest Turbo decoder. Jeżeli nie będzie odczytywał Twojego pliku spróbuj wygenerować plik wav w Turbo Blizzard i go zdekodować (próbowałem i działa przy ustawieniu Channel: Right" - zapisuje każdy blok w osobnym pliku, więc trzeba je później "ręcznie" połączyć). Wygenerowany plik można potraktować jako wzorcowy i wg niego ustawić głośność i parametry w naszym pliku, co powinno pomóc.

    Pozdrawiam, QTZ.
    • 3: CommentAuthormikruzo
    • CommentTime27 Jun 2016
     
    Mega dzięki. Pokombinuje !

    Pozdróweczki !
    Mikołaj
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Jun 2016
     
    Jak się okazuje, na Atari Area ktoś kilka dni temu pytał o to samo i odezwał się autor Turgen-a (który również na tym forum się udziela) - ->link<- - sporo dodatkowych informacji (może aż za dużo :)).

    Pozdrawiam, QTZ.
    • 5: CommentAuthordss
    • CommentTime3 Jul 2016
     
    Mikruzo:

    Nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem to co chcesz zrobic, ale jesli chodzi o to co na tym filmiku:



    to chyba moge pomoc.

    Jesli cos jest niejasne - to na filmiku wczytywane sa pliki .wav do programu kopiujacego hurtem, skad juz mozna je wrzucic sobie na dysk.
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Jul 2016
     
    Kopier jest u nas w bazie: ->link<-