atarionline.pl Prototyp Carta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Hej chłopacy :)

    Piszę bo naszła mnie ochota trochę się pobawić prototypowaniem cartów do atari, a konkretnie chciałbym Atarynę spiąć z mikrokontrolerem przez port kardridża i trochę pokombinować.

    Teorię komunikacji po porcie już trochę przyswoiłem, przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. W związku z tym, że chciałbym to zrobić najmniej inwazyjnie jak się da, szukałem jakichś gotowych płytek prototypowych, bo nie mam żadnych kartów "na marnacje". W zasadzie to w ogóle nie mam żadnych kartów :D

    Jedyne co znalazłem to to:


    i można sobie to nawet zamówić ze stanów tutaj:
    ->link<-

    jednak minimialne zamówienie to 3 sztuki, i koszt wraz z wysyłką to jakieś 60-70 PLN (i 3-4 tygodnie czekania)

    Więc zapytuje szanowne gremium:
    - czy zna ktoś tańsze alternatywy?
    - a jak nie, to może ktoś chętny na takie płytki ze stanów, to się podzielimy kosztami?

    Z góry uprzedzam, że płytek sam trawić nie umiem, więc nie oczekuję porad typu "zrób sobie sam" :D
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Mam jakies gotowe plytki sztuk okolo 10, wiec za kilka dni je znajde i powiem co i jak. W razie zwloki z mojej strony - przypomnij mi.
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Możesz zrobić i bez trawienia. Załączam mój prototyp jako przykład. Sam byłem zdziwiony tym, że działał :D Co więcej, w takiej formie działał miesiącami mimo przenoszenia.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Znalazłem jeszcze fotkę, mojego drugiego prototypu, który w założeniu miał być wygodniejszy. Ten już nie zadziałał ;)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Ja byłbym zainteresowany 5 szt.
    • 6:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    @nosty: ale miałeś przynajmniej jakiś wkład z carta, czyli było się do czego przylutować. Ja nie mam nawet tego :)

    @mono: jak Kaz coś wykombinuje to nie wiem czy będę zamawiał. Ale jak chcesz więcej niż trzy, to możesz sobie samodzielnie zamówić. Jak zamówisz zwykłą pocztą (US Post 3-4 tyg) to przesyłka jest gratis.

    Gdybyś się zdecydował zamawiać to mów :D Ja poczekam co Kaz znajdzie, bo czekanie miesiąc na przesyłkę może ostudzić mój zapał do majsterkowania :D
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Ja na razie nie pomajsterkuję, ale chciałbym zamówić na przyszłość - lepiej żeby było pod ręką kiedy nadejdzie czas na majsterkowanie :)
    • 8:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    tez bylbym chetny na 2 moze 3 sztuki
    • 9:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    Chłopy a nie prościej zamówić jakieś PCB w jednej z firm która takie rzeczy robi? Nie znam się ale rozkminiałem takie rzeczy przy okazji retroPAD-a i kilka firm znalazłem w PL.

    Napiszcie też do retroLAB/SaveTheFloppy łatwo ich znajdziecie na Facebooku a oni są specami od takich rzeczy, chcieli przy okazji Laury pomóc Larkowi:)

    @bocianu, ja mogę Ci wytrawić płytkę, jestem przecież "mgr_chemik" (może zmienię ksywkę?;))
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2016
     
    @ kris3d
    ... o kurdę ,a inne rzeczy też umiesz wytrawiać/wytwarzać,coś na nie sen np ;-) ???
    Jak co to jeden Cart z Breakoutem mógłbym zakupić za 25-30 zł
    • 11:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime28 Sep 2016 zmieniony
     
    Takie płytki nie kosztują dużo.
    Mozna je zamówic tutaj:
    ->link<-
    Najtaniej wychodzi, jak się zamówi 10 sztuk.
    Na pewno znajdą się chętni na forum.
    Ja zamówiłem takie płytki rok temu i wszystkie rozeszły się błyskawicznie:
    ->link<-

    Plik projektu jest do ściągnięcia stąd:
    ->link<-