atarionline.pl dyskietki brudza glowice - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime14 Oct 2016
     
    witam, odswiezylem swoje archiwum, zakupilem troche dyskieteg na allegro, niestety srednio co 20 dyskietek musze rozbierac stacje i czyscic glowice, bo nie jest stacja w stanie formatowac dyskietek. czy macie gdzies dostep do dyskietek czyszczacych ? chetnie kupie z 2 sztuki

    czy to jest stala przypadlosc stacji dyskietek czy po prostu po latach utlenia sie warstwa z dyskietki ?

    zawsze bylem uzytkownikiem magnetofonu i do dzisiaj programy laduja sie pieknie, bez problemu.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2016
     
    problem tkwi w starym nośniku w temacie dysków.

    Dla przykładu - dotyczył on np. starych taśm magnetofonowych STILON ;)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2016
     
    ... przepraszam - "taśmy magnetofonowej w kasecie" :D
    • 4:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime15 Oct 2016
     
    czyli pozostaje wybrac te ktore jeszcze zyja a reszty sie pozbyc. dzieki za potwierdzenie.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 Oct 2016 zmieniony
     
    Na AtariAge gość założył podobny temat: ->link<-

    Generalnie pomysł jest taki, żeby wybrać dyskietki z unikalna zawartością, "obrać" jej z kopert i wymyć i na rozkręconej stacji je sczytać do atrów. Brzmi kosmicznie, ale jak widać działa. :)
    • 6:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    ja jestem starym kaseciakiem, na stacje nie bylo mnie nigdy stac :-)
    teraz postanowilem odswiezyc atarynke , bo znalezlismy ja z bratem na strychu domku dzialkowego i wrocily wspomnienia.
    zakupilem stacje ca2001. mam sio2sd ale to nie ten sam klimat. wiec najlepsze tytuly chce zgrac z atr na dyskietki i to ich uzywac do wgrywania gier.

    moze jak starczy kiedys czasu to pozgrywam programy z kaset, jest tego sporo i na pewno znajdzie sie cos czego nie ma w internecie (na pewno mialem kilka tlumaczonych przez siebie programow z angielskiego na pl).
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    ... trzeba było kupić XF551 bo ta stacja nie ma problemu z formatowaniem i czytaniem dysków HD (formatowany oczywiście na sd,ed, dd180, dd360. A tutaj wybór jest większy i nośniki mniej leciwe, więc jest mniej problemów jak na dziś dzień. CA, jak i LDW, czy 1050 itd nie poradzi sobie z tym nośnikiem niestety i pozostają leciwe dyski podwójnej gęstości max.
    • 8:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    chetnie kupie taka stacje jak mowisz, poluje juz od jakiegos czasu. nie bylo innej to kupilem ca, najwyzej bede mial 2. tym bardziej ze zakupilem kilkadziesiat nowych dyskietek HD.