atarionline.pl Nowa strona o C64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2009 zmieniony

Info podeslal Irwin:

->link<-

:)
    • 2:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jun 2010

A ja niedawno zauwazylem taka stronice:
    ->link<-

Pakiet "C64 Forever" (tam anonsowany) zawiera:

* Emulacje (emulator) komputera C64

* Dodatkowa opcje emulacji pokrewnych systemow: PET 2001, CBM 3032, CBM 4032, CBM 8032, VIC 20, CBM 610, C16, Plus/4 and C128

* Ponad 200 preinstalowanych gier i produkcji demoscenowych

* Uproszczony system ladowania i uruchamiania tysiecy gier, dem i uzytkow z C64

* Biblioteka "RetroPlatform" zawierajaca tytuly i dane konfiguracyjne dla wiecej niz 5000 gier z C64 z uaktualnieniami online

* Menadzer RP2 sluzacy do konwersji miedzy formatem RP2 i innymi popularnymi formatami zwiazanymi z Commodore (D64, T64, etc.)

* Skonfigurowana i rozszerzona wersja emulatora VICE z auto-uaktualnieniami

* Galeria ciekawostek i gadzetow zwiazanych z historia tego 8-bitowca

* ... i wiele, wiele innych atrakcji!

Podsumowujac:
    Tylko pozazdroscic Mlodszym Braciom z 8 bitow!!!
    • 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony

10 stycznia odpalony został zaprzyjaźniony z nami C64 Portal (adres: ->link<- ). Prowadzi m.in. Carrion. Hostują też, również z nami zaprzyjaźnione, forum C64scene.pl (prowadzi m.in. Nitro).
    • 4:

CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 Feb 2020 zmieniony

@Kaz dzięki!

... a ja dzisiaj piszę bo jest dobra, jak się wydaje okazja. Opublikowaliśmy na naszym C64portal.pl materiał który może zainteresować także Was - Atarowców!

Mamy w końcu wywiad z kolegą, którego odnaleźliśmy po latach. GED bo taką kolega ma ksywkę tworzył masę grafiki na potrzeby swoje i giełdy komputerowej. A te grafiki to np mapy z Draconusa czy Feuda ale także Gryzora itp. Facet jest mega zdolny i wkręcony w klimaty do tego stopnia, że zrobił swój komiks na podstawie gry CAPCOMu. Niebawem opublikujemy też materiał petardę - jego komiks o pilocie, nomen omen, Pirxie tworzony w latach 80'tych.

Wywiad i galerie (i zajawka Pirxa) u nas na portalu. Zapraszamy! Mamy masę materiału, który wierzę, że Wam się spodoba a będzie wkrótce tego jeszcze więcej.

link do wywiadu (cz.#1) z GEDem ->link<-

link do jego galerii: ->link<-
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Feb 2020

WoW! Już przeczytałem i obejrzałem - petarda!
    • 6:

CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Feb 2020

"Dla mnie jednak najbardziej liczyła się radość z obserwowania, kiedy do odpalonego w NOCIE na full Komcia z „Gianną”, „NemesisemTheWarlockiem” czy innym Hubbardem lub ManiacsOfNoisem, jak kurczaki do owsa zbiegają się niższe formy życia (czyli atarowcy i LUBEKI (czyt. LudzikiBEzKomputera)). "

Już mnie wku..ł :)
    • 7:

CommentAuthorcrrn
    • CommentTime13 Mar 2020

Dzięki za miłe słowa i wyrozumiałość...
    zakładam że nie obrazicie się jak podlinkuję kolejną część wywiadu i nowe galerie GEDa u nas na portalu bo dzieje się i takie rzeczy jak komiksy, szkice czy historia GEDa w Psygnosis na pewno wielu z was zainteresuje.

->link<-

Mamy dla Was drugą olbrzymią dawkę wywiadu do poczytania. Jeśli pierwsza była paterą to to jest prawdziwa bomba. Od giełdy do Psygnosis - GED podrzuca Yugorinowi naprawdę soczyste kąski i fakty ze swojego życia.

Oczywiście przy tej okazji sporo nowego materiału pojawiło się też w galerii GEDa że wymienię:

- Zapowiadany komiks Pirx - nomen omen :)
    - Komiks Cybernoid - w artykule przeczytajcie dlaczego był ważny dla GEDa
    - Niedokończony komiks Gryzor
    - Szkice
    - Skany listów, korespondencji do Psygnosis.
    - Próby i szkice dla Marvela
    Wszystko jest już tutaj: ->link<-

Zostawiamy was z lekturą i galerią na weekend. Miłych wrażeń!
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Mar 2020

Oblewanie GED-a w plastyku z matmy to jak utrudnianie Banachowi życia szkicowaniem ;)

Komiks o Pirx-sie genialnie narysowany, nikt nie oddał do tej pory świata tego bohatera w tak przekonywujący sposób.