atarionline.pl PIXEL - nowe gry do recenzji? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Mam pytanie. Jakie moglibyście polecić nowe gry na 8-bitowe Atari, które warto zrecenzować? Chodzi mi o dobre tytuły, które powstały w roku 2016 na małe Atari. Z góry dzięki za podpowiedzi!
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Oct 2016 zmieniony
     
    Zaproponował bym Atari Blast ! Gra może nie jest idealna jednakże w pełni wykorzystuje możliwości komputera i to w sposób który wcześniej nie był wykorzystywany (dobry silnik )ciekawe łączenie trybów ,duże animowane obiekty i masa kolorów;-) ,do tego jest grywalna ,każda plansza nawiązuje do innej gry ,czasami lecimy z dołu ku górze w innym levelu z lewej do prawej itp,taka "salonowa" strzelaninka, a że nie idealna ,sprawia wrażenie chaotycznej ale tylko z początku ,poza tym przeciwnicy poruszają się w niezbyt przemyślanych układach - ale to tak naprawdę drobne szczegóły które nie mają większego wpływu na odbiór całości, w skali 1-10 mocne 8.
    Taka GRA z JAJEM obiawiająca unikalne zalety komputera Atari.
    Coś z głównej z Abbuc/a można by wybrać.
    • 3: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Dzięki. Może coś jeszcze, takiego "lepszego pod reckę", tak jak swego czasu Dungeon Keeper np. ?
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Poczekaj na "Laurę", podczas Silly Venture będzie premiera i będzie o czym pisać :)
    • 5:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Może Manic Miner.
    • 6:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime24 Oct 2016
     
    Cyctriks oczywiście:D
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime24 Oct 2016
     
    5-dots! ;)

    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Oct 2016 zmieniony
     
    Co prawda nie na małe Atari, ale może się skusicie chociaż na małą recenzję ;)

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime24 Oct 2016
     
    THX :)
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Oct 2016 zmieniony
     
    Ja bym stawiał na pierwsze miejsce w konkursie ABBUCa: Dimo's Dungeon - z pewnością gra warta recenzji (w odróżnieniu od prywaty jaką tu parę osób implementuje :D:P):


    Myślę, że absolutnie warte uwagi będą gry z Silly Venture, które odbędzie się już za 15 dni...
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Oct 2016
     
    Też byłbym za Atari Blast!
    Ta gra, podobnie jak parę innych produkcji, pokazuje na co stać małe ATARI, więc i użytkownicy/miłośnicy innych platform mogą się zdziwić po latach :-)
    Manic Miner nie ma sensu, bo to konwersja z innej platformy, więc recenzja nic świeżego nie wniesie. Dimo za słabe mimo wszystko w porównaniu z AtariBlast.
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    The Monk, z kolei (też z konkursu ABBUCA, 3 miejsce), to coś w rodzaju minecrafta na Atari:
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    Cyctriks to też konwersja - klon (plagiat?). Wersja na PC ma zupełnie inną nazwę, teraz sobie nie przypomnę, ale wygląda gorzej niż ta na Atari :)

    Atari Blast wcześniej nie widziałem, wygląda świetnie choć wg mnie nieco zbyt "scenowa".

    Co to znaczy "lepszego pod reckę"? To już gry specjalnie pod recenzje są pisane? ;)
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2016
     

    QTZ:

    Co to znaczy "lepszego pod reckę"? To już gry specjalnie pod recenzje są pisane? ;)

    Powiem więcej, wszystko jest już dawno ustalone, a pytanie jest zadane jako zasłona dymna :P
    • 15:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    @QTZ: Cyctriks to w 100% mój autorski pomysł. Szukałem po sieci czy ktoś czasami nie wpadł na coś podobnego (bo w sumie pomysł banalny), ale nigdy nic nie znalazłem. Zapodaj link jak możesz:)

    @TDC: się z Tobą policzę na SV za to "nie warte recenzji":P:P
    • 16:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    To chyba jest podobne:
    • 17:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    o wmordę;) A ja sie zastanawiałem czy by nie zrobić wersję na komórkę:P
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Oct 2016 zmieniony
     
    A Koala siedzi i zawija w te sreberka :) ->link<- (1995)
    (gdzieś tam jest też ta samą wersja gry, ale z dołączonym setupem)
    Tylko cyca brak, a w zamian jest ziemia ;)

    Edit: nowszych jest sporo ->link<- np.: ->link<- i wersja odwrotna: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    a ja głupi szukałem pod "round tetris". Ale i tak satysfakcje mam:)
    • 20:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    PLAGIAT !
    powołajmy komisję śledczą :)
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Oct 2016
     
    eeee - wcześniejsza wersja Dimo była jakoś lepsza. Byle co zrobię i level od początku, no i nie skacze ten ludek na ukos, denerwuje trochę to. Ostatecznie tylko tyle że ładne ;)
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2016 zmieniony
     

    QTZ:

    Co to znaczy "lepszego pod reckę"?

    Łapuszowi chodzić może np. o ładne wydanie pudełkowe - w Pixelu przy wspomnianej przez niego recenzji gry "Dungeon Hunt" spodobała się bardzo np. latareczka dołączana do gry, która miała rozświetlić ciemności.

    No i można było podkreślać oldskulowość gry, w przypadku AtariBlast! byłoby z tym ciężko ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Oct 2016
     
    Oldschoolowe (po latach) gry były opisywane w Bajtkach i Top Secretach, teraz można pisać o nowych na oldschoolowe platformy, czyli nadal współczesnych, tak jak wtedy były tamte. By pokazać, ze dana platforma żyje i ma się dobrze wśród fanów :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2016
     
    na jaki tytuł padło ?