atarionline.pl At Arion Line: Mission Zero - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Tak tylko level 1 - jak się odczeka dłuższą chwilę to dzieje się to (lewy dolny róg ekranu) i potem przechodzi ale z minute to trwa:
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Nov 2016
     
    Ok, dzięki za pomoc.
    Tak właśnie miało być to jest mój system zabezpieczający, który wymusza przejście do kolejnego levelu (zakładałem że w innych levelach może być znacznie bardziej skomplikowana sytuacja, jednak teraz już wiem że to tylko level 1). Jednak teraz nie będzie potrzebny bo znajdę w czym jest problem (z jakiegoś powodu dochodzi do przestrzelenia warunków końca etapu). Dzięki!
  2.  
    Ciesze się, że mogłem pomóc bo gra wciąga :)
    pozdr.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Nov 2016
     
    Fajnie, dokładnie przeanalizuję sytuację i niebawem zrobię kolejną wersję gry.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Nov 2016
     
    Napisałem 40 kb tekstu wstępu do opisu grafiki, więc będzie artek opisujący wszystkie szczegóły, uzbrójcie się jeszcze w cierpliwość bo się dopiero rozkręcam ;):)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Dec 2016 zmieniony
     
    Mamy kolejną wersję gry: 2,7:

    Dodane nowe elementy gry, opcja sterowania muzyką, dopracowanie intra, zmiany dla wygody gracza.

    Ponownie usuwamy starą wersję gry i zastępujemy wersją 2,7

    Doszedł ekran pauzy:

    - klawisze: Space i p
    - na ekranie w tym trybie może nic nie być widać, jeśli na polu gry u góry, po środku akurat nic nie ma
    - w tym trybie klawiszami 5 i 6 można przesunąć obraz na miejsce gdzie coś jest ;)

    We wszystkich wersjach gry jest wolna ~1/5 mocy CPU ;)

    Jest dostępnych 10 różniących się grafiką leveli.

    Klawisze:
    - Space i P - Pauza w grze
    - SELECT - włączenie/wyłączenie muzyki

    Uniwersalne linki do ściągania najnowszej wersji gry:
    - At_Arion_Line_Mission_Zero.zip (serwer AOL)
    - At_Arion_Line_Mission_Zero.zip (serwer Pigwa)

    Osoby z epilepsją proszone są o zasięgnięcie porady lekarskiej!


    Zmiany w wersji 2,5:
    - wstępna praca nad bugiem

    - Modyfikacje techniczne inicjowania gry

    - porządki w źródle

    - refaktoring: oszczędność pamięci


    Zmiany w wersji 2,6:
    - rozpoczynam kodowanie efektu, generowanego w trybie Pause
    - testy wydajności

    Zmiany w wersji 2,7:
    - Ekran pause:
    * wydłużam ilość linii z animacją
    * rozwijanie kodu, porządki itp.
    * kombinowanie z różnymi opcjami wyświetlania efektu
    * Co jakiś czas zmienia się animowana grafika: poruszając się na boki, co pełen cykl zmieniane są parametry sinusów (kilkanaście minut niepowtarzających się efektów, choć zmiany są małe, bardziej widoczne na screenshotach niż na oko)
    * brakuje mi zmiennych do sterowania wszystkimi parametrami, więc zapamiętuję stany gry oraz dodaję 1 zmienną pomocniczą
    * modyfikacje kodu: pracuję nad usunięciem jednej z tablic pomocniczych, w celu zaoszczędzenia pamięci.
    * pamięć obrazu jest w zakresie DOSa, więc ten został uszkodzony (radzę po resecie nic nie robić w nim)
    * w sumie kod zwiększył się o 1548 bajtów (licząc od wersji ~2,4), ale zwiększyłby się bardziej (o jakieś kilkaset bajtów) gdyby nie modyfikacje kodu w celu zaoszczędzenia pamięci
    * wejście i wyjście z pauzy - Space i P
    * pauza nie działa gdy zginęliśmy i jest Game Over
    * dostosowuję display listę, aby wyświetlała linię score w tym samym miejscu
    * klawisze 5, 6, <- i -> przesuwają grafikę w lewo i prawo
    * za każdym razem kolor ekranu jest inny

    - eliminacja buga w grze
    * całkowicie usuwam zabezpieczenie z wcześniejszych wersji
    * znalazłem błąd, tak jak mówiłem w 1 levelu dało się przestrzelić parametry końca etapu (od 0 odejmowana była 1)

    To wynikało z mojego uparcia się na to, żeby nie dodawać do gry żadnego IFa, który tam nie jest absolutnie niezbędny (kod testujący czy już jest koniec etapu, jest dla mnie przykładem czegoś co zabiera miejsce i niezbędny czas CPU :P ). Jak się jednak okazało, trzeba dodać jednego IFa, aby gra działała poprawnie w każdej sytuacji;)

    * nie przetestowałem dostatecznie precyzyjnie, ale na pierwszy rzut oka jest ok, dlatego będę jeszcze testował

    - minimalnie zmieniam parametry rozbijania zwykłymi pociskami, teraz jest o jedno trafienie dłużej, a ostatnimi znakami (czasami) są znaki mozaiki

    - Intro:
    * dodaję stopniowe narastanie i opadanie szumu
    * optymalizacja tego kodu - rozmiar
    * wydłużam efekt znikania napisu Atarionline (po przerwaniu klawiszem następuje szybciej)
    * napis ten mógłby znikać płynniej i dłużej. Jednak teraz wykorzystuję jedynie 60 odcieni, a dostępne są 120 - jednak wtedy trwało to zbyt długo, nie ma co się znęcać nad graczami ;)
    * optymalizacja tego^

    - Dla wygody gracza skracam czas reakcji na fire na ekranie "level" i "Game Over". Dla mnie było zbyt wolno, obecnie mam nadzieję, że dla Was nie będzie zbyt szybko (gdy się np. niechcący naciśnie fire itp.)

    - dodaję tablicę, która porządkuje opcje programu (zwalniam miejsce na 6 stronie)

    - porządki w głównym pliku źródeł

    - dodaję możliwość wyłączenia muzyki klawiszem SELECT, podczas gry (klawisz obsługiwany jest wtedy kiedy nie ma muzyki, np. podczas ekranu "level", "pauza" itp.)

    - po wyłączeniu muzyki gra chodzi płynnie w trybie NTSC (choć kolory się nie zgadzają...)

    Bawcie się dobrze!;)
  3.  

    tdc:

    - Modyfikacje techniczne inicjowania gry
    - porządki w źródle
    - refaktoring: oszczędność pamięci
    - rozwijanie kodu, porządki itp.
    - modyfikacje kodu: pracuję nad usunięciem jednej z tablic pomocniczych, w celu zaoszczędzenia pamięci
    - nie dodawać do gry żadnego IFa, który tam nie jest absolutnie niezbędny
    - dodaję tablicę, która porządkuje opcje programu (zwalniam miejsce na 6 stronie)
    - porządki w głównym pliku źródeł


    Pokaż ten kod or it didn't happen :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Dec 2016
     
    Ale na czym Tobie zależy? Chcesz zobaczyć źródło, czy wskazać konkretne miejsce źródła gdzie były wprowadzane te zmiany? Czy chcesz porównać wersje (to wtedy udostępnię dwie wersje źródła, aby można było porównać zmiany - nie wiem komu by się chciało;), a jeśli już to musiałbym też udostępnić bardziej szczegółowe opisy zmian w kodzie, bo te powyższe są bardzo zdawkowe. Więc co masz na myśli?
  4.  
    Mam na myśli to co napisałem: pokaż ten kod :)

    Chcę się uczyć od najlepszych.
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Dec 2016
     
    W Action! najlepszy jest Kuba Husak ;)

    Do nauki jest wiele fajnych źródeł udostępnionych w necie, chyba (stare lata, pamięć już nie ta) Tebe udostępnił kiedyś fajne źródła, są też dostępne źródła np. Numena itp.


    Co do At Arion Line to powiedz czego szukasz, to powiem gdzie jest.
  5.  
    Sorry, ale Kuba nie wyciąga tylu kolorów... :)

    Dzięki, będzie lektura na weekend. W razie pytań będę drążył.
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Dec 2016 zmieniony
     
    No nie wiemy co Kuba skrywa w swoich źródłach;)

    No to współczuję te źródła nie były pisane do tego aby ktokolwiek je czytał, weekend stracony!;)


    Ten kod naprawdę się nie nadaje na analizowanie, był pisany bardzo szybko i niechlujnie, a przez dni trwania Silly Venture to ekstremalnie szybko, więc to co tam jest to cuda na kiju ;)
    Wiele rzeczy jest pisane w sposób nieoczywisty aby coś zoptymalizować, a niektóre optymalizacje są rozsiane po całym kodzie więc naprawdę trudno będzie się w tym połapać;)
    Jakość samego źródła jest fatalna pod względem jego uporządkowania, szybkie kodowanie wymusiło totalny bałagan, wymaga to wiele pracy i z pewnością będę to sukcesywnie poprawiał, ale na razie skupiam się na funkcjonalności, która jest ważniejsza w tej chwili niż porządki w źródle.


    Zacznij od pliku "s", ten sobie dołącza pozostałe.

    Co do kolorów to bardzo łatwo się nimi posługiwać wystarczy zapisać bajt do pamięci obrazu. Tak jak to widać w edytorze który wcześniej opublikowałem wszystkie odcienie są pod koniec obu połówek znaków (czyli poprzedzają 127 i 255). Nie przeszkadza to w rysowaniu w edytorze, ale w kodzie niestety już tak, bo w pierwszej połówce znaki są ustawione rosnąco a w drugiej malejąco (co niestety czasami komplikuje kod). Nie jest to moje widzenie misiów tylko tak to działa na sprzęcie Atari, więc wykorzystałem to jak jest.
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Jan 2017
     
    Przepraszam za zwłokę z odpowiedzią, przez ten czas nie miałem dostępu do klawiatury, a na telefonie bardzo nie lubię pisać.

    tdc:

    Świetna manipulacja: próbuje mieć konflikt ten który się od lat nie odzywa, czy ten co jednak zabiera głos i to w najgorszych możliwych tematach i w najgorszy sposób?

    Żadna manipulacja. Ze mną jest, jak widzę, tak samo jak kiedyś z Delym: On Ci face2face próbował wytłumaczyć, że żadnego problemu z Tobą nie ma, a Ty do dziś twierdzisz, że jest inaczej. No więc ja nic do Ciebie nie mam, a Ty "sytuację" (celowo nie wchodzę w szczegóły, bo to moja i TDCa prywatna sprawa) próbujesz nazywać konfliktem. Cieszę się, że nie nazwałeś tego prześladowaniem, bo co ja biedny bym wtedy zrobił.

    tdc:

    No i oczywiście w żadnym wypadku nie ten, który nie wysiedzi w spokoju aby rozmowy z priva przenieść na forum publiczne (nie czekając na moją odpowiedź (choć o to nie pytał czy się zgadzam)) i to jeszcze używając mojego nazwiska, mimo że ja Krótkiego nazwiska nie znam...

    1. Nie przeniosłem rozmowy na forum publiczne. Fakt istnienia konfliktu nie ma żadnych cech informacji prywatnej, więc został podany w tym wątku, żeby wyjaśnić innym uczestnikom Twoje milczenie. Treść konfliktu wciąż pozostaje prywatna. Jakkolwiek byś tego nie próbował przedstawiać, nie przekroczyłem tutaj żadnej granicy przyzwoitości.
    2. Moje nazwisko jest znane każdemu, komu chciałoby się zajrzeć na listę płac projektów Atari800 lub A8CAS.
    3. Twoje nazwisko jest powszechnie znane, sam się z nim tu na AOPL afiszujesz, więc nie rozumiem, o co ten oburz i po co to wycinanie nazwiska, może mi to wytłumacz proszę. Słowo "Cieślewicz" może być używane tylko przez osobników uznanych za prawomyślnych, czy co?

    tdc:

    ...tak to wszystko to przecież nic wielkiego... takie tam manipulowanie i niegroźny trolling...

    Może to Cię zdziwi, ale w istocie docinki na forum raz na ruski rok to naprawdę nic groźnego.


    tdc:

    Sam to zaproponowałeś na privie więc wdroż to w życie - lepiej będzie jeśli sobie w drogę nie będziemy wchodzić, a powyższe publiczne działania zaniechaj...

    Powyższa wypowiedź jest tutaj najbliższa "przenoszeniu priva na forum publiczne", którego sam chcesz uniknąć.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Jan 2017
     
    @tdc
    testy na epilepsję przeprowadzone - gra bezpieczna ,testował Popeye .
    Niestety przy VR i teledysku z grafiką Odyńca dostał prawie ataku ... ból głowy i częściowa utrata świadomości ... całkowitych ataków nie dostaje odkąd zastosował dietyloamid kwasu d-lizergowego ;-), w sumie jeszcze kilka testów i będę wynalazcą leku na padaczkę .
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Jan 2017
     
    Całe szczęście nie przeprowadzasz testów na zwierzętach :]