atarionline.pl Książki SOETO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime13 Apr 2018

No jak zwykle będzie opóźnienie, bo jeszcze trochę pracy, głównie ze składem dodatków jest. Nie chcę już nic obiecywać, bo za dużo rzeczy robię na raz, a ręce tylko dwie i potem są obsuwy. Cierpliwości, produkt będzie wyśmienity.
  1.  
    Luz, czekam cierpliwie :)
  2.  
    Czekamy :)
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime9 Jun 2018

Jeszcze chwilka, Atari Basic w oryginale liczbą błędów przebija chyba Asembler 6502, stąd opóźnienie. Jest tragicznie...
  3.  
    Nie spiesz się - liczy się jakość.

Ja tak po prostu wypuściłem szczura, żeby się upewnić, czy sprawa całkiem nie umarła :)
    • 6: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime10 Jun 2018

Nie, nie umarła. Ma się ku końcowi, ale jeszcze chcę, żeby przynajmniej ze dwie osoby przejrzały tekst po składzie.
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Jun 2018

Tak jak już pod którąś z nowinek pisałem chętnie pomogę. Mógłbym sprawdzić listingi, porównując z przepisanymi przeze mnie kiedyś. Jeżeli wydruki są czcionką Atari to mam nadzieję, że poprawną, a nie tą ze znanego ttf-a... Z tego co pamiętam w książce nie było kodów Basica, a można je wygenerować, o ile takie ulepszenia są dozwolone :)
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime12 Jun 2018

QTZ, dzięki za chęć pomocy. Listingi akurat są sprawdzone, gdyż pochodzą.... z kasety wydanej przez KAW do tej książki. Czcionka o której myślisz nie jest używana do listingów w książce. Ulepszenia są dozwolone, jeśli masz ochotę coś napisać to pisz bezpośrednio na jurek(małpa)retronics.eu
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2018 zmieniony

Jurek, a wiesz, że było wcześniejsze wydanie? Z 1985 roku. Porównywałeś?
    • 10: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime13 Jun 2018

Wydań było przynajmniej trzy. Porównywałem, kaseta pasuje do wydania niebieskiego, tego, na którym bazuję. Ale poza błędami w listingach, jest masa błędów typu braki, pomyłki itp.
    Tak na szybko podam kilka z pamięci:
    1. Brak rozkazu ROR w opisach rozkazów asemblera, kody ROR zostały przypisane do ROL.
    2. Rozkaz BNE - błędy w liczbach binarnych
    3. Permanentne braki kodów w tabelkach opisujących rozkazy.
    Oczywiście jest tego znacznie więcej, sądzę, że AB przebiło Asembler 6502 pod względem liczby błędów. A w Asemblerze było ich ponad 200.
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2018

A jakie to wydanie to trzecie? Z chęcią zobaczę. Można skrobnąć jakiś historyczny wstęp o tych wydaniach, dołączyć zdjęcia, porównanie...
    • 12: CommentAuthorBarman
    • CommentTime14 Jun 2018

Poproszę 1 szt. Atari Basic - przelew poszedł :)
    • 13:

CommentAuthorEnjo
    • CommentTime16 Jun 2018 zmieniony

Otrzymałem 2 egzemplarze Poradnika Programisty z poprawioną częścią Montezumy. Jestem cały happy. Dzięki Duddie i Montezuma za włożony trud. Krówki zjadła żona :)