atarionline.pl Wapniak 2017 - wstępne ustalenia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Większość Wapniaka spędza się przed party place, na ogródku, w pięknych okolicznościach przyrody.
    • 2: CommentAuthorpgru
    • CommentTime27 Mar 2017
     
    @pin
    1. uzylem slowa bilety od biletu NBP ktory jest za wstep :-)
    2. RGB DSUB9, ale nie jestem pewien synchronizacji pionowej(bo wlasnie taki teraz mam obraz), chyba, ze moj Philips padl :-(. Oraz wyjscie monitor DIN5. Jest niezerowa szansa, ze na to drugie bede mial kable na composite Video, ale to zalezy czy osoba ktora je robi wyrobi sie przed impreza...
    3. & @mgr_inz_rafal Dobrze wiedziec, stad pewnie te komentarze o musztardzie :-)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Mar 2017
     
    1. aaa - no tak ;)
    2. jak by była rozpiska dokładnie tego db9, to może bym zmodził na sucho kabel do konwertera YUV. Zawsze pozostaje ten DIN5 - tu problemu nie będzie, ale obraz trochę gorszy niż RGB zrzucone do np. s_video.
    • 4: CommentAuthorpgru
    • CommentTime28 Mar 2017 zmieniony
     
    2. Moze nawet nie chodzi o gorszy obraz, o ile sie orientuje Elwro po wyjsciu monitor daje obraz czarno-bialy(zielony na Neptunie). RGB to jedyne wyjscie z kolorem. Co prawda, zeby miec dzwiek sa trzy opcje - albo ma sie Elwro z wczesnej produkcji ktore mialo glosniczek, albo karte dzwiekowa do niego z wyjsciem jack, albo kabel monitor - cinche, gdzie jeden z nich to dzwiek.

    Oficjalnej rozpiski RGB nie mam, ale kabel 1:1 (Elwro ma gniazdo female RGB, tak jak monitor Philips ma female RGB) RGB po prostu powinien miec podobno wszystkie kabelki i bolce z obu stron. Byc moze bede mial takze kabelek RGB-SCART, ale bez gwarancji, ze zadziala.

    Mozesz znalezc prawdopodobnie rozpiske na stronach, gdzie sa opisane kabelki Amiga-RGB monitor lub po prostu nazwany jest taki kabelek Amiga monitor, chociaz czasem teraz ludzie nazywaja tak przelotki Amiga-VGA.


    Prawdopodobny rozpisek pinów(podobny do: ->link<-
    Looking at the back of the monitor

    Digital Analog
    Pin Number TTL Mode RGB Analog Mode

    1 Ground Ground
    2 Ground Ground
    3 Red Red
    4 Green Green
    5 Blue Blue
    6 Intensity N/C
    7 N/C Composite Sync
    8 Horiz.Sync N/C
    9 Vert. Sync N/C

    Elwro ma chyba analogowe RGB bo mam tez kabelek RGB-DIN5, prawdopodobnie jest to kabelek ktory laczy wyjscie Elwro RGB ze starymi telewizorami jak Heliosy, ktore maja RGB analogowe...

    Chyba, ze monitor jest sprawny a kabelek RGB musi miec nie podlaczone PINY przy wyjsciu analogowym...

    Schemat kabla RGB-SCART(nie sprawdzany) ze strony ->link<- :

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Mar 2017
     
    rozeznam jeszcze temat i dam znać.
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime29 Mar 2017
     
    Z góry dzięki. W sumie jakbyś mógł popytać się o Neptuna przy okazji, czy ktoś mógłby/chciałby przynieść to też byłoby ciekawie. Ja Elwro z nim działającego jeszcze nie widziałem "na żywo", a niektórym możliwe, że przypomniałyby się lekcje informatyki :-)
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime29 Mar 2017 zmieniony
     
    Ok, dodane o Graphics compo - na stronie i w wydarzeniu na FB.

    UWAGA ETENSZYN WNIMAŃJE!

    Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się że jest możliwe urządzenie koncertu na party place.

    Chłopaki (Pin i Yerzmyey) mają przygotowany materiał, który nie był grany live dotychczas na koncertach.
    I jeśli jest chęć i wolna wola, to się odbędzie - ale jeśli siedzimy przy kiełbasie, to odpuszczamy, nie robimy niczego na siłę i pijemy spokojnie piwko ;)

    Koncert z przyczyn technicznych możliwy do zrealizowania wyłącznie na sali partyplace w piątek wieczorem.

    To jak robimy? - krótka piłka! :)
    • 8:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime30 Mar 2017 zmieniony
     
    tyle powiem:

    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Mar 2017
     
    Tak! Koncert! Koncert!
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Mar 2017
     
    ... to ja zalatwie efekty wytwornice dymu ,lasery itp ,odpiszcie szybko bo malo czasu a muszę to dogadać