atarionline.pl graWITACJA - 8bit GameJam - TERMIN I MIEJSCE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbomb-jack
    • CommentTime14 Apr 2017
     
    czy jakaś gra stworzona na Grawitacji jest lub będzie udostępniona do zassania i wypróbowania ?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Apr 2017
     
    tu sa do pobrania:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 May 2017
     
    od Grawitacji minelo juz sporo czasu, czy gry:

    Computer Zoo i Zoo Maszin beda udostepnione?
    • 4:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime31 May 2017
     
    z tego co mi wiadomo - ComputerZoo przechodzi znaczący upgrate i na razie nie będzie upubliczniony, a co do Zoo Maszin - to pewnie Kris odpisze, bo ja nie wiem:)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    Jestem już na Grawitacji, na razie 8 osób, ale zaraz mają przybyć kolejne.
  1.  
    Bocian odkręca olej?
    Co będzie smażone?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2018 zmieniony
     
    Na razie odkręcał opakowanie z kabanosami :P
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Pierwszy filmik z Grawitacji 2018:

    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Drugi filmik z Grawitacji:

    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Widzę, że na "Atari" nie działa nawet SysInfo ;p
    • 11:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    FlixBus coding czelendż :)
  2.  
    PS. Próbuję ogarnąć coś na kształt "Evil Within 2", ale ta 'olimpiada' nie za bardzo mi tu pasuje... :/
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Startuje 9 zespołów, 5 na małym Atari, 1 na Commodore 64, 3 na Pico8.
    • 14:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime15 Apr 2018 zmieniony
     
    Siedząwszy sobie w galerii i czekawszy na lunch doszedłem do wniosku, że czas napisać krótką relację z eventu marki gamejam w rodzaju hackatonu.

    Zatem krótko: było zajebiście i nawet zdążyłem z gierką :)

    Pozdro dla wszystkich uczestników i do zobaczenia na następnym wzlocie :)

    EDIT:
    Pochwalę się jeszcze planszą tytułową. Kaz przygotował coś ładniejszego, ale nie dałem rady tego wszystkiego razem ścieśnić i ukisić...
  3.  
    Kurde, gdybym wiedział, zostałbym aż do dzisiaj:



    Bum bum rurki to nie byle co...
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    gdyby to powiedzial Ash to boom boom pipe brzmi duzo grozniej od boom stick ;-)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Mgr. inż. - żałuj, że nie zostałeś na kompo. Była praca na pico8 w której występowały uwaga, baczność: dwa płody, pępowina, oraz macica z wypustkami ;) /spocznij
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2018 zmieniony
     
    ... i jeszcze grzyby były w tej macicy ...
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    możecie udostępnić pliki ?
    • 20:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    wrzucę wyniku i stuff dziś po pracy.
  4.  
    Macica, pępowina? Fuj, to jest chore! :-)
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Ufo Hunt leży tutaj: ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Apr 2018 zmieniony
     
    Wrzuciłem stuff na stronę z wynikami:

    ->link<-

    Na razie tylko kategoria retro. Stuff z pico wrzucimy na dniach.

    UPDATE: stuff z pico już dorzucony!
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    ciekawa analogia w pracy Koali do silnika soft sprites Tebego, tam w demie też były krople
    • 25:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Apr 2018 zmieniony
     
    No a teraz na spokojnie podsumowując :)

    Imprezę uważam za udaną. Było nas mniej niż ostatnio, ale może dzięki temu było nieco spokojniej i kameralniej. Chociaż co mi tam porównywać, jak z poprzedniej Grawitacji pamiętam głównie kibelek (przypomnę, że to była jelitówka, a nie promile) :)

    Byli zupełnie nowi ludzie co mnie bardzo cieszy (2 ekipy z pico i raf z C64). Pikowcy chyba znów nie wiedzieli na co się piszą, ale początkowe zdziwienie, przeszło w niedowierzanie, a następnie w cichą akceptację :D Zwycięzcy z kategorii NU Retro: Kasia i Konrad, wspomnieli na koniec, że następnym razem nie przyjadą już samochodem ;)

    Ja bawiłem się super, w niedziele przywitałem świt i położyłem się o szóstej rano. Po czym od 9 znów siadłem do komputera, żeby wszystko pokończyć. Jak to zwykle bywa, ambicje miałem większe niż możliwości, i gry nie udało się w pełni dokończyć na godzinę 13. Ale i tak dowiozłem przynajmniej grywalną wersję demo. Planuję jednak dokończyć dzieła i może uda się wystawić ostateczną wersję na Wapniaku. Mam jeszcze kilka bardzo ładnych grafik zrobionych przez Kaza, których nie zdążyłem wykorzystać.

    Zwycięska praca świetna i mega dynamiczna, zasłużone pierwsze miejsce. No i gratulacje dla Iraty za udany debiut w gamedevie!

    LiSU był niezastąpionym motywatorem i towarzyszył mi do 6 rano przy pracy. Zrobił kawał dobrej muzy do dwóch gier. No i nie można zapomnieć o produkcji Pinokia, który zaczął robić muzykę w niedzielę rano i ukręcił taki numer, że Kasia i Konrad postanowili się zabrać za robienie muzy na ośmiobitowcach. Podczas liczenia głosów wypytywali o narzędzia i możliwości. Ciekaw jestem czy wystarczy im zapału.

    Mgr inż. Rafałowi dziękujemy za bombonierkę dla organizatorów. Oby stało się to niepisanym zwyczajem ;)

    Chciałbym jeszcze bardzo podziękować Pinowi za wypożyczenie nagłośnienia na prezentację prac, bo oczywiście organizatorzy nie pomyśleli, że może się przydać :D

    Było więcej drobnych niedociągnięć, ale i tak chyba mniej niż w zeszłym roku. Jak starczy nam sił i zapału to może znów spotkamy się za rok na Grawitacji, choć są plany, żeby tym razem zorganizować ją w innym mieście ;) Dziękuję pozostałym orgom za pomoc i zapał.

    No i fajnie że było tak dużo Atarowców. Dzięki, że można na Was liczyć!
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Apr 2018
     

    Bocianu:

    Chciałbym jeszcze bardzo podziękować Pinowi za wypożyczenie nagłośnienia na prezentację prac, bo oczywiście organizatorzy nie pomyśleli, że może się przydać :D


    Nie ma za co :)

    Następnym razem mogę to w całości ogarnąć, ale dajcie znać odpowiednio wcześniej. A, no i moje warunki konieczne znacie nie od dziś ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    ja tam żadnych niedociągnięć nie widziałem ... no może to że małą porcje mi w restauracji zaserwowali a ja nie Magda Gesler ...
    ... Dzięki Bocianu za przyokienne rozmowy ,chyba kupię tego Wieśka he,he .
    No dla mnie to najtrudniejsza była animacja ... w pewnym momencie już miał być tort na kółkach ale nie wygrywa ten kto idzie na łatwiznę ,raz jeszcze wszystkim dziękuję .

    Ps. Kris 3D-a jednak się nie obijałem :-)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2018 zmieniony
     
    pin - masz już te skrzynie >>>:-),bo na JAG NESA nie dojadę ...
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    jeszcze nie.
    • 30:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Wrzuciłem na stronę fotki zrobione przez Marka P.

    ->link<-
  5.  
    Dorzucam wersję .atr mojej gierki, gdyby ktoś był na tyle szalony, żeby ją w ogóle odpalić i przekonać się, że .xex jest za szybki :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2018
     
    czemu jak ogień zgaśnie nic się nie dzieje ? ... tzn jak pot zaleje znicz ...
    Czemu ,czemu nie ma napisu GAME OVER ???
  6.  
    Powód jest poważny: nie chciało mi się :)
    • 34: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime17 Apr 2018
     
    E tam nie chciało, walki z Display Listą za dużo zasobów czasowych pewnie pochłonęły :-)
    Widać przecież na zdjęciach ofiary tej walki :-)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    To i ja na spokojnie podsumuję: byłem pierwszy raz na Grawitacji, więc nie odczułem nieco mniejszej frekwencji, o której pisał Bocianu. Dla mnie idealna frekwencja. Ta formuła i to miejsce sprawdzi się zarówno dla kilku osób, jak i dla kilkudziesięciu.

    No właśnie, miejscówka super, bo nowoczesna, cała infrastruktura open space, regulowana klimatyzacja, czysto, świetnie wyposażona kuchnia z możliwością własnego gotowania, z dystrybutorem darmowej kawy i herbaty, a nawet prysznic i mnóstwo miejsca do spania. Z tego co słyszałem, załatwił ją Argasek swoimi kontaktami, więc wielkie podziękowania dla niego. Jeżeli Grawitacja będzie w innym mieście to ciężko będzie przebić miejsce.

    Dla mnie przebieg imprezy dobrze zorganizowany: pierwszy dzień rozpoznawczy wobec tematu, czas na pomysły i integrację. Drugi dzień to już realizacja, a trzeci szlifowanie. Kto sobie tak tego nie rozplanował to miał problem z dokończeniem gry. Mnie się udało zrobić grafiki do dwóch gier - Krisa3D i Bocianu, bo wstałem o 6 rano i jechane... :) A potem do jeszcze jednej - mgr inż Rafała. Wmówiłem mu, że mu moja grafika potrzebna :P, chociaż wcale nie. No i jeszcze starczyło czasu w niedzielę na czwartą grafikę, do gry, którą robi Pirx, już poza Grawitacją. I jeszcze zaprojektowałem 2 koszulki Atari... Jak się tak siedzi z ludźmi, którzy coś kodują, to człowiek się dodatkowo motywuje i robi więcej niż zwykle... :)

    Klimat imprezy świetny. Jak będę mógł to się znowu pojawię.

    Kris3D - nabierz trochę pewności siebie! Dobrze Ci idzie, a nikt nie zaczynał od nie wiadomo czego.
    • 36:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    @kaz ale ja zacząłem w 1987 roku;) Poza tym to nie jest moja pierwsza gra, czy program, mam ich sporo na starych dyskietkach;) A na DLI mam czas, kolejne 30 lat przede mną;)

    Co do miejscówki: małe sprostowanie: zasugerował i polecił ją Argaska i chwała mu za to (Amiga!) ale załatwi i zorganizował kris3d;) Czy ciężko ja przebić? Cenowo na pewno, jakościowo też, ale Bocian ma lepsze chody, liczę na niego:) Przynajmniej będę się mógł spóźnić jak człowiek;)
  7.  
    Bocian?
    Czyżby następna Grawitacja trochę bliżej? ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Kris3D - a to szacun za miejscówkę dla Ciebie :)
    Jak się uda ją utrzymać to nie chcę w innych miastach :)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    Mnie też miejscówka bardzo się podobała i podpisuje się pod tym co napisał KAZ , nawet zdrowotna bo na szlugi nie chce się schodzić .