atarionline.pl Problem z obrazem z atari 130XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime2 Jan 2017
     
    Może ktoś wie co jest przyczyną że wyciągnięte z piwnicy atari 130 dla grania w Laurę wyświetla tak obraz na telewizorze i czy można to naprawić . Zaznaczę że drugie moje atari 65 wyświetla obraz na tym TV normalnie.
    • 2: CommentAuthorZenon
    • CommentTime2 Jan 2017
     
    Na TV puszczasz przez gniazdo antenowe czy AV? Puść przez AV. A jak leżało w piwnicy to rozkręć, przeczyść z kurzu, popatrz może gdzieś ścieżki do niczego lub zawilgocony środek etc...etc...oględziny. Czyszczenie podstawa, potem grzebanie po płycie, kabelkach.
    • 3:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime2 Jan 2017
     
    Dzięki za info. Idzie przez AV (scarta) przy czym jak puszczałem przez gniazdo antenowe to obraz taki sam. Komputer nie był zakurzony, ani zawilgocony bo u mnie w piwnicy jest ciepło i był zawinięty w folię. Czuje że coś musiało nawalić, ale na tym się niestety nie znam, więc Atarynka pewnie wyląduje znowu w piwnicy i w Laurę nie pogram bo na emulatorze nie lubię grać.
    P.S. zdjęcie płyty głównej wygląda tak, ale nie wiem czy pomoże w rozwiązaniu problemu.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 Jan 2017
     
    Sorry za lekki offtop ale patrząc na płytę Atari zastanawiam się jaki był zamysł tego, co widnieje w lewym dolnym rogu jako miejsce pod układ scalony U35 oraz, nieco wyżej - układ z końcówka 8631 wlutowany w miejsce pod dłuższy scalak. Wie ktoś ?
    • 5: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 Jan 2017
     
    Potencjometr R38 do wymiany
    • 6:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    Dzięki Vidol jak rozkręciłem atarynkę i poruszałem R38 to obraz wskoczył i działa normalnie, ale pewnie i tak trzeba będzie go wymienić.
    I jeszcze jedno pytanie czy taki będzie dobry, a jak nie to jaki ?

    ->link<-
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    W atarce jest 500K (0.5M)