atarionline.pl Kupię folię lub klawiaturę do 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Jan 2017
     
    Cześć,

    kupię w NORMALNEJ cenie samą folię z klawiatury do Atari 65XE, tej "na sprężynkach", lub ewentualnie całą klawiaturę, może być wizualnie w kiepskim stanie.

    Poważne oferty proszę kierować na maila:

    konrad KROPKA hcp MAŁPA gmail KROPKA com

    Z góry dzięki, za choćby jakieś namiary/naprowadzenie.
    • 2: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime9 Jan 2017
     
    @renton: a napisz co się chociażby dzieje z Twoją klawiaturą. Zniszczona folia czy co? Może pomogę :) Pozdrawiam
    • 3:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    @jesionen

    raczej nie da się już nic z nią zrobić.
    Nie łączyło na dwóch "pinach", sprawdzałem miernikiem, tych od klawiszy funkcyjnych (chyba drugi i trzeci "pin") ...
    Obciąłem nożyczkami po całości kilka milimetrów ... Nożykiem, próbowałem powiększyć powierzchnię przewodzącą - zdrapując pokrywającą folię (?) ... nic to nie daje.

    Dobra koniec kompromitowania się ;)
    • 4: CommentAuthordrygol
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    eee nie przesadzaj, nie takie tematy sie grzebalo :)
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Odkopię swój temat.

    Kolejne pytanie mam:

    Jakim sposobem usunąć tą zieloną folię z taśmy, żeby dostać się do ścieżki przewodzącej, ale żeby nie uszkodzić bardziej ścieżki?
    • 6:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Dodam tylko fotkę, jak wygląda sprawa.
    Może znajdzie się fachowiec chętny pomóc w naprawie tej folii?
    Czy mam sobie odpuścić i kupić nową?
    • 7: CommentAuthorxangel
    • CommentTime1 Feb 2017 zmieniony
     
    To ja się dołączę do tematu, mam dwie klawiatury, w których nie działa część klawiszy oraz jedną całkiem bez folii. Ktoś chętny podjąć się naprawy (oczywiście tych niesprawnych)?

    Jedną folię chyba będę musiał dokupić...
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    Swego czasu była kwestia na AArea w temacie pomysłu zlecenia produkcji u "chińczyka" folii. Temat niestety dotyczył wersji 3 warstwowej (gumowiec)... i pomysł po jakimś czasie umarł. Zorientuję się na czym obstało, bo też mnie ten temat interesuje.... i dam znać ;)
    • 9: CommentAuthorxangel
    • CommentTime3 Feb 2017
     
    Rok temu na ebayu trafiłem folię za około 80zł + 70 przesyłka z USA, ale podobno nie koniecznie miała pasować do małego Atari. Dokładnie nie wiadomo od czego ona była.... Był numer CO-cośtam ale różnił się ostatnią cyfra lub dwiema. Ale podobno nówex. Trochę żałuję, bo może warto było zaryzykować... Niestety nie mam już tego w ebayu w obserwowanych, chyba archiwum to pochłonęło.
    Ale rzeczywiście może Chińczyk by zrobił, tylko w jakim programie zrobić projekt? Kto to wyprodukuje?
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    . kur** na chata. Zapomniałem zapytać ostatnio. Ale - jak byś miał wątpliwości w temacie folii (jak by się coś trafiło), to wystaw foto to Ci powiem czy to jest to i do jakiej wersji klawiatury.