atarionline.pl Moje własne pikselarty - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorraphis
    • CommentTime26 Feb 2017
     
    W ostatnim czasie postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu pixelartów na małe Atari.
    Chociaż od zawsze byłem fanem tej maszynki, nie przymierzałem się zbytnio do stworzenia na nią jakiejś grafiki.
    Pragnę więc podzielić się swoimi wypocinami.
    Czy ktoś zna dobre miejsce gdzie mógłbym opublikować swoje prace? Planuję porobić tego więcej...
    • 2: CommentAuthorraphis
    • CommentTime26 Feb 2017 zmieniony
     
    i jeszcze jeden arcik...

    A tu wersje binarne:
    ->link<-

    ->link<-
  1.  
    "Breeze" bardzo fajne :) zacznij używac DLI of coz jeżeli robisz na g2f i pokombinuj z paletą :) bardzo fajne stylówa jest :)
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Feb 2017 zmieniony
     
    a mi sie podoba wlasnie takie, bez dli :-)

    ===

    zrob kolekcje grafik, mozesz to skleic w jeden slideshow na atari.

    ===

    bardzo fajne obrazki.
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Feb 2017
     
    Ciekawe, no i czuć tutaj pewien warsztat :)

    Czyżby nowy grafik na scenie A8 ?
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 Feb 2017
     
    Wow, całkiem fajne.

    Czy ktoś zna dobre miejsce gdzie mógłbym opublikować swoje prace?

    Zwykle pokazuje się w konkursie graficznym na party, w wyniku czego później krąży po sieci jako część stuffu. Najbliższe party to: Forever, wystarczy wysłać pracę mailem, a pojechać też można. :) Później będą też party w Polsce.
    • 7: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime26 Feb 2017 zmieniony
     
    Breeze chyba widziałem na fejsbuku. Jest w porządku, tylko sugeruję popracowanie nad antyaliasingiem. Na trawach i zwisającym czymś jest ok, a na konturze postaci i pnia mógłby być lepszy.
    Jeśli chcesz wystawiać prace w konkursach to nie publikuj ich wcześniej:)
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Feb 2017
     
    mozesz tez pobawic sie w kwietniu tu:

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Feb 2017
     
    Jest dobrze, widać własny styl :) "Breeze" bardzo mi się podoba. Nie trzeba nie wiadomo ilu kolorów, żeby był ciekawy efekt.
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    mi też się podoba.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2017 zmieniony
     
    Spoko prace ,ten gostek pod drzewkiem jest spoko ,wysyłaj prace na zloty ,ja też się staram i chcę osiągnąć Atarowski Absolut nie koniecznie mega kolorowych choć to przyjdzie z czasem jak pokończę projekty nad którymi dłubię .

    ->link<-

    tutaj spróbuj ,ale guwniany portal , jak ty oceniasz tak oceniają ciebie ,jak nie oceniasz nie masz ocen ,ale spróbować można .
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    O, nieznałem :)
    Co do "systemu ocen" niestety, ale tak jest generalnie wszędzie chyba. Albo towarzystwo wzajemnej adoracji albo olewka. Mało kto ocenia "z serca", taki świat (niestety).
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    To wejdź tam i oceń z serca :).
    • 14:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    To wygląda na martwą stronę. Wracając do grafik Raphisa, fajne. Może na Breeze za dużo jednolitego tła, ale to w ramach się czepiania.
    • 15: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    chcesz znaleźć więcej ludzi o podobnych zainteresowaniach?

    ->link<-
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    @irata4: grafika to nie jest raczej moja działka, ale zauważyłem swego czasu podobny trend na forach o tematyce muzycznej. Aktywny czas życia takiego forum wynosi rok do góra trzech, pozostały to wegetacja+powolna rotacja nowych twarzy.
    Tym bardziej (podkreślę to jeszcze raz) cieszę się, że forum takie jak atarionline żyje już tyle lat i ma się nadal dobrze. Ale może właśnie siłą jest szczerość i ... było/nie było jednak silne hobby :)
    • 17: CommentAuthorraphis
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    Dzięki za porady, wiem już na czym stoję :D
    Właśnie zacząłem testować g2f... i muszę powiedzieć że sporo jest do ogarnięcia aby zrobić na Atari wielokolorową grafikę.
    Ale przecież jak inni dali radę to ja nie dam?
    Bardzo mnie ucieszyło że można sobie stworzyć w prosty sposób DLI na 240 linii! Na pewno to wykorzystam w kolejnym pikselarcie.

    Cieszę się że na tym forum jest tyle osób chętnych pomóc!
    • 18: CommentAuthorVidol
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    Proponuje pobawic sie AGS. ->link<-

    W trybie mch mozna uzywac dli i 5 koloru tyle ze jest tu prosciej niz w g2f. Nie trzeba sie bawic w ustawianie kolorow. Wybierasz tylko kolor z palety i rysujesz. Program sam ustawia dli od danej lini.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    nie do końca używać jak się chce ,po zapisie kolor znika !?
    tę pracę rysowałem w pięciu kolorach i po odczycie kolor zniknął kilka godzin przed kompotami musiałem walczyć i po przerysowywać :-(.


    Więc rysuje w czterech , gdybym piąty kolor miał to bym konkurs ów wygrał .
    • 20: CommentAuthorraphis
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    IRATA4, swoje prace robisz od podstaw na Atari czy wspomagasz się jakąś aplikacją na PC?
    Ciekawa grafika, postać kojarzy mi się z grą Metroid :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2017 zmieniony
     
    ....postać ci się dobrze kojarzy :-)

    Kiedyś rysowałem w Kleksie ,teraz na PC używam Atari Graphics Studio.

    To także AGS 4 odcienie .
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 Mar 2017
     
    AGS odczyta/zapisze MCH, ale do XEX-a będzie potrzebny G2F

    nikt mi nie zgłaszał problemów ze znikającymi kolorami, jeśli coś się dzieje to poproszę o emaila abym mógł poprawić
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Mar 2017 zmieniony
     
    Sprawdzę dokladnie i odpisze,kolor zniknął po odczycie po ponad dobe rysowalem bez zapisu ...jak to na party ,po odczycie koloru nie bylo wszystko sie pozlewalo no i od tej pory uzywam 4kolorowno chyba ze inny tryb graf ,tzn g2f zapisze do xex z 5 kolorem ?
    Swoja droga dobry program dla mnie najlepszy .Czasami z paleta kolorow mialem problem np z wgraniem nowej palety do trybow z przeplotem .
    • 24: CommentAuthorjok
    • CommentTime2 Mar 2017
     
    @raphis - pracki spoko! działaj dalej :)
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Mar 2017 zmieniony
     
    G2F zapisze do XEX z 5-tym kolorem, AGS nie ma zaimplementowanego kodu tworzącego program przerwania DisplayList itd. , to wszystko ma G2F, dlatego w AGS trzeba zapisać do formatu MCH, koniecznie, i potem z pomocą G2F zapisać taki MCH do XEX

    AGS daje inną funkcjonalność, inne podejście do tworzenia obrazka, ale nie testuje liczby zmian na linię, dopiero w G2F będzie można to ocenić

    w sumie są dwa typy MCH, z 4 liniowym wierszem i 8 liniowym wierszem, ten ostatni jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o zmiany rejestrów na linię

    4 liniowy wiersz oznacza że mamy możliwość ustawić w znaku dwa atrybuty inwersu czyli znak może mieć dwa różne 5-te kolory :)
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Mar 2017
     
    Dzięki, czyli z programem wszystko ok.
    • 27: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime5 Mar 2017 zmieniony
     
    Kolory w Breeze.xex pod Altirrą są całkowicie inne niż te w pliku Breeze.png
    • 28: CommentAuthorraphis
    • CommentTime5 Mar 2017
     
    Masz rację. Grafikę robiłem wpierw na PC w GrafX2, stosując paletę "na oko".
    Pixelart na Atari robię od niedawna, już nie popełnię tego błędu :)
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Mar 2017
     
    To która wersja palety Atari pod emulcem jest aktualnie obowiązująca?
    • 30: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Mar 2017
     
    Nie ma jednej obowiązującej. Altirra ma swoją domyślną, IMHO o wiele lepszą niż np. domyślna w Atari800Win Plus.
    • 31: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Mar 2017
     
    W zasadzie przy każdym pliku XEX powinno się podawać, w której palecie obrazek powinien być oglądany na emulatorze ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Oct 2018 zmieniony
     
    @Raphis
    Nieźle się wyrobiłeś, gratuluję!

    Zauważyłem, że ostatnio pikslujesz na C64:




    ... czy to chwilowy "trend", czy się już tam się na stałe przeniosłeś? ;)
    Lubisz jak widzę tryb "multicolor", a na czym konkretnie tworzysz?
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2018 zmieniony
     
    piksel kwadratowy i rozdziałka robią swoje ,statek jak dla mnie bomba ,kolega ma fajne pomysły i fajnie wykorzystał moc comodorowskich pastelowych barw .Jam się nigdy nie przesiądę , nawet nie próbuje bo jak co to i tak wolę płótno/pędzel ,papier/ołówek i PCta/AGS ;-) ,w końcu za parę lat dojdę do perfekcji ,zresztą A8 ma tyle trybów graficznych i daje fajne możliwości dla mnie nieograniczone,przecież dotąd dopiero jedna prace zrobiłem w dwóch trybach ... i zaberam się za inne ...
    @Raphis ale ty chyba nie przestaniesz pikslować na A8 ??? Zawsze się martwię że wyplujesz coś lepsiejszego i więcej sie staram :-) ,poza tym twoje prace są inne ,oryginalne .
    • 34: CommentAuthorraphis
    • CommentTime25 Oct 2018 zmieniony
     
    Dzięki za miłe słowa! Co do grafiki na Atari, nie zamierzam przestać. Lubię po prostu eksperymentować na różnych platformach, na każdej z nich opanowuję nieco inną technikę. Taka wiedza przydaje się później, również robiąc nowe piksele na A.
    @Dracon, jeżeli chodzi o komondorynkę, to obecnie używam narzędzia Multipaint, planuję coś jeszcze wydać w trybie FLI, ale to czas pokaże:)