atarionline.pl Klawiatura do Atari XEGS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    Witam! Jako że ostatnio stałem się posiadaczem wyżej wzmiankowanej konsoli lecz z wybrakowaną klawiatura poszukuje górnej części klawiatury lub chociaż samych klawiszy lub czegokolwiek bym mógł skompletować całość. Pozdrawiam szanowne grono miłośników Atari.
    • 2: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime27 Feb 2017
     
    A możesz wkleić zdjęcie jak to wygląda? Jakie mocowania klawiszy, czego dokładnie brakuje?
    • 3: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    Tak. Jutro bardziej dokładnie opiszę czego mi brak.
    • 4: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    Dodałem kilka zdjęć. Brakuje całej górnej połowy klawiatury. Jak ona jest skonstruowana, czy podobnie jak w Atari65xe to nie mam pojęcia.
    • 5: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    I tutaj jeszcze parę zdjęć.
    • 6: CommentAuthorstryker
    • CommentTime28 Feb 2017
     
    klawiature wezmiesz z seri XE ... tutaj ktos zostawił samą folie... widocznie mu przestała działać to rozkręcił...słabo widzę żebyś dostał górną obudowę...
    Proponuje ci wtawić sobie do tego XEGS'a AKI ... ->link<-
    • 7: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Dzięki @Stryker za odpowiedź. Klawiatura z 65/130XE rzeczywiście pasuje, różni się praktycznie tylko tym "grzybkiem" na klawiszu HELP. Innej klawiatury do konsoli nie chcę dołączać bo mam już u siebie Atari 65XE i Atari 130XE, chcę skompletować po prostu kolejną rzecz w mojej "graciarni". Podbijam lekko temat; miałby ktoś może samą klawiaturę do atari 65/130XE lub resztę części?
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Uwaga! Nie każda klawiatura od XE pasuje do XEGS. Nie moze to być klawiatura na spreżynkach, bo do niej nie pasuje właśnie ten grzybek klawisza Help.
    • 9: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime6 Mar 2017 zmieniony
     
    @Larek
    Dzięki za cenną uwagę.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Oczywiście klawiatura na sprężynkach będzie działać z XEGS, ale zamontowanie klawisza Help nie jest prostą sprawą, bo mocowanie klawiszy w obu rodzajach klawiatur jest inne.
    • 11: CommentAuthormartinez
    • CommentTime11 Mar 2017
     
    @Stoopi,

    Rozglądam się za xegs-em w znośnym stanie, sama "jednostka centralna" wystarczy. Gdybyś ewentualnie znudził się szukaniem klawiatury i zamierzał odsprzedać, puść mi proszę info na odolczyk_jmałpainteriapl
    • 12: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime11 Mar 2017
     
    Jest taki cały komplet na OLX do sprzedania, razem z monitorem itd. Gdybyś czasem zakupił to chętnie odkupie klawiaturę. :-P Ja chce skompletować całość, odsprzedanie nie wchodzi w grę.