atarionline.pl Zakup Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDope
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Sprawa wygląda tak. Ponieważ chciałbym dołączyć do HSC tym razem z prawdziwym Atari a nie emulatorem, potrzebuję informacji dotyczących tego co i gdzie zakupić. Z góry mówię, że jestem kompletnym laikiem, gram tylko w gry, a lutownicę widziałem ostatni raz gdy pan serwisant naprawiał mi telewizor Jowisz jakieś 15 lat temu.
    Moje obecne Atari jakie wydobyłem z piwnicy raczej do niczego się nie nadaje. Nie włącza się, spacja lata luzem po tym jak się zdenerwowałem na Henry House, górna kratka połamana po irytacji na Aurum, magnetofon nie ma klapki i ogólnie jest słabo. Nie jestem purystą sprzętowym więc nie muszę mieć stacji czy magnetofonu i wynalazki pozwalające wczytywać gry z karty wchodzą jak najbardziej w grę. Byle bym nie musiał sam lutować i składać tego do kupy. Ktoś coś?
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    sio2sd albo side .
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    Może na Allegro/Olx dostaniesz taniej .
    A tu masz Atari.
    ->link<-
    ->link<-

    ->link<- -nie no,jeb.. się co poniektórym w głowach z tymi cenami.
    • 3:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    jeżeli chodzi o SIO2SD to polecam odezwać się do kolegi darka: darek_p324(at)o2(dot)pl. Ma taniej niż większość ofert na allegro i bardzo ładnie wykonane (już z gotowym kablem sio)
    • 4: CommentAuthorpgru
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Najważniejsze czego nie rób to nie wyrzucaj swojego Atari na śmietnik. Jak będzie Ci przeszkadzało to albo sprzedaj na licytacji od 1 zł, albo po prostu komuś oddaj z forum.

    Co do reszty to zależy co Ciebie bawi w Atari(i na co Ciebie stać), ceny są teraz już dość wysokie. Ja np. najbardziej lubię dyskietki, mam stację dyskietek, kupioną kilkanaście lat temu za ... <=50 złotych(California, ale z małym felerem, muszę otwierać stację za każdym razem gdy chcę pograć gry i dociskać - wystarczy raz na dyskietkę ale trzeba to ręcznie zrobić, może na drukarka 3d się da coś zrobić, są jakieś firmy podobno oferujące ten druk w sztukach).

    Zabawa z magnetofonem też jest niezła, a możesz sobie spokojnie nagrywać własne programy na kasety.

    Świetne też są kartridże, bo nie musisz mieć nic więcej, a proste gry mogą Ci nagrać nawet ludzie z pewnego portalu aukcyjnego i mieć własny zestaw(to chyba najtańsze wyjście jak potrzebujesz ich tylko kilka, a nie chcesz magnetofonu). Poza tym jak poczytasz o kartridżu Ultimate to nie musisz chyba nawet robić żadnego rozszerzenia pamięci i na 65XE uruchomisz nawet gry w rodzaju Atari Blast!, ale to droga sprawa i dopiero przymierzam się do zakupu.

    SIO2SD to świetna sprawa, w mojej wersji brakuje tylko obudowy ;-), ale tak jak jest napisane najlepiej kupuj wersję z kabelkiem, chyba, że jesteś pewien, że chcesz uszkodzić magnetofon(ale wtedy też nie wyrzucaj części, może się komuś przydadzą).
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2017
     
    Z linkow ktore podalem masz obudowane gotowce ,polecam te od Lotcharka poważny i rzetelny cena jak za stacje i obrazy dyskow odpalisz do tego jak plik nie zwalony to zawsze sie wczyta :)
    • 6: CommentAuthordarque
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    Najtańsza opcja to zakup SIO2SD. Jeśli chcesz grać w nowsze gry to konieczne też będzie rozszerzenie pamięci w Atari, do montażu wymagane zdolności lutownicze.
    • 7: CommentAuthorerOS
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    @pgru

    tak, nawet kolega Kuba Husak produkuje i sprzedaje zestawy naprawcze do CA-2001 właśnie dociski dyskietek - ->link<-
    • 8: CommentAuthorpgru
    • CommentTime8 Mar 2017
     
    @erOS Nie wierze wlasnym oczom. Bardzo dziekuje za informacje.