atarionline.pl Przeróbka i prosta naprawa stacji CA-2001 być może zlecę - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Nie wiem czy to właściwy wątek. Czy jest ktoś(najchętniej z Warszawy/okolic, ale może być i z drugiego końca Polski jak napisze jak bezpiecznie zapakować i wysłać stację) kto podjąłby się przerobienia CA-2001 - najprawdopodbniej brakuje m. in. RAMu - chodzi o takie projekty, gdzie po dodaniu RAMu stacja służy jako komputer do CP/M, a Atari jako terminal.

    Ważniejsze - dodatkowo chodzi o naprawę, bo muszę ręcznie dociskać "maszynkę dyskietki", zamiast robić to bez rozkręcania stacji. Podobno kolega(Pan) Jakub Husak ma rozwiązanie dla tej stacji, drukowane metodą druku 3D.

    Ile by to kosztowało? Proszę o wiadomość prywatną, a w przypadku braku odpowiedzi o odpisanie w tym wątku. Prośba - do tej przeróbki są potrzebne osoby, które dobrze znają się na lutownicy i układach elektronicznych, słabo znam się ja i wolę nie ryzykować stacji.
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Mar 2017
     
    • 3: CommentAuthorpgru
    • CommentTime29 Mar 2017
     
    Dziękuję, chociaż wolałbym żebym ktoś to za mnie zrobił(za opłatę), bo nie wiem czy dobrze doczyszczę przed zrobieniem. Muszę się skontaktować co najmniej z kolegą/Panem Husakiem.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Mar 2017 zmieniony
     
    Witam. Proszę się ze mną skontaktować :D

    A tak na poważnie:

    ->link<-

    Właściwie nic nie trzeba czyścić, odkręca się stare i zakłada nowe.
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime30 Mar 2017 zmieniony
     
    Tylko w moim przypadku nie wiem czy nie byłaby potrzebna instrukcja obrazkowa albo filmik :-), po prostu mam dużą rezerwę do swoich możliwości :-).

    Poza tym miałem się zapytać o taką nietypową rzecz. Mam uszkodzony podajnik do papieru(drukarka igłowa Epson LQ550) i czy dałoby się dorobić taką małą nóżkę lub cały podajnik na drukarce 3d?
    • 6: CommentAuthorBarman
    • CommentTime30 Mar 2017
     
    A co dokładnie w tej drukarce się posypało?
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime30 Mar 2017
     
    @Barman już się kontaktowałem z jhusak. Żeby drukować na tej drukarce są dwie opcje - albo taki papier składanka(wtedy bez podajnika), albo taki plastikowy podajnik wkłada się do odpowiednich otworów(jak chcesz koperty/kartki A4). U mnie od zakupu tej drukarki nie było w tym podajniku jednej nóżki(ułamana), co oznacza, że on jest krzywo i naprawdę ciężko go wyregulować żeby wydrukować prosto tekst na kartce. Regulację z racji braku stabilności takiego rozwiązania trzeba w praktyce robić za każdym wydrukiem i wsadzeniem kartki. Szukałem takiego podajnika ale ciężko go dostać, podobnie jak sterowniki do tej drukarki(używam tych od LQ500), chociaż oczywiście obsługuje typowe komendy.
    • 8: CommentAuthorBarman
    • CommentTime31 Mar 2017 zmieniony
     
    @pgru
    Akurat taka drukarka będąca na chodzie mi zawadza :) (dokładnie LQ-450). Nie chcesz przypadkiem? Dwie inne tego typu swego czasu oddałem osobom potrzebującym części zamiennych

    Pełen opis komend całej serii drukarek EPSON

    ->link<-

    Zgodne sterowniki:

    ActionPrinter 3000 ActionPrinter 4000 ActionPrinter L-750 ActionPrinter 4500 ActionPrinter L-1000 DLQ-2000 LQ-200 LQ-400 LQ-450 LQ-500 LQ-510 LQ-550 LQ-850 LQ-850+ LQ-860 LQ-860+ LQ-950 LQ-1010 LQ-1050 LQ-1050+ LQ-1060 LQ-1060+ LQ-2550 SQ-850 SQ-2550 TLQ-4800 TSQ-4800

    i każdy inny zgodny z ESC/P
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Mar 2017
     
    Rozwiązanie jest proste. Dogadaj się z Kubą i wpadnijcie na Wapniaka (taki zlocik w Wawie - termin na maj).

    Aha - weź czteropak i pół litra ;)

    Poważnie :)
    • 10: CommentAuthorpgru
    • CommentTime16 Apr 2017
     
    @Barman i inni naprawdę dziękuję za pomoc. Co do wzięcia drukarki za darmo - nie chciałem marnować sprawnego sprzętu, może przyda się innym. Kupiłem niesprawną, ze sprawnym podajnikiem - trochę to trwało(przepraszam, że długo nie odpisywałem ale nie byłem pewien czy uda się kupić), ale wyszło relatywnie tanio.