atarionline.pl Ultra video xe mod problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime21 Mar 2017
     
    Ktoś ma doświadczenie z modem ultravideo na xe? Po przelutowaniu elementów wg instrukcji mam teraz gorszy obraz niż wcześniej, przez ekran przelatują pasy.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Mar 2017
     
    Ja mam doświadczenie, które opisałem tu: ->link<-
    U mnie na szczęście gorzej nie było, ale lepiej za wiele też nie.
    • 3: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Mar 2017
     
    tia, sporo zależy od konkretnego egzemplarza atarki. w moim 65xe też w zasadzie poprawy nie zauważyłem, zauważyłem za to że efekt końcowy, trochę lepszy trochę gorszy, silnie zależał od użytej diody. podstawiałem kilka egzemplarzy, metoda prób i błędów:P. a ciemne pasy pionowe jak miałem tak mam.
    teraz są lepsze sposoby na poprawę jakości sygnału video niż ultravideo.

    p.s: w pionie "przelatujące pasy" cienkie poziome (lekko skośne) mam na niektórych zasilaczach impulsowych. ale nie wiem, czy tak zawsze było czy po zrobieniu ultravideo tor video stał się na to bardziej wrażliwy
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime22 Mar 2017 zmieniony
     
    takron27 ma rację

    Albo działa super, albo nie. U mnie też nie :(
    Ciekawe że na starym 800xl jakoś to lepiej wygląda.

    Chodziło mi o obraz bez przeróbek oczywiście :)
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Mar 2017 zmieniony
     
    ja robiłem ultravideo XE wg instrukcji ze strony larka w mojej 130 jakieś 2 tygodnie temu i różnica jest kolosalna. Mam gdzieś nawet fotki przed i po. Ale musze przyznać że moja 130 miała bardzo podły obraz, a teraz mam całkiem ładny.

    BEFORE:






    AFTER:




    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime22 Mar 2017
     
    No fakt. Różnica jest. Mimo wszystko zależy od atarki. Ale warto próbować.
    • 7: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Mar 2017
     
    bocianu,
    no gratki że pomogło:)
    u mnie (czy z- czy bez ultravideo) zakłócenia mam jak na zdjęciu w tym poście: ->link<-

    piomet,
    jeśli Ci zależy na odpicowaniu tego konkretnie egzemplarza atarki, to najtańszym 'kompleksowym' upgradem jest UAV. (ps nie nie pokażę na razie jak to u mnie pomogło bo nie miałem czasu zainstalować. ale ludzie sobie bardzo chwalą.)
    • 8:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime22 Mar 2017
     
    A można to UAV samemu złożyć? Jest udostępniona dokumentacja?
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime23 Mar 2017
     
    ee nie, to wynalazek Bryana. to jest wątek o rev.D płytki UAV: ->link<-
    Na egzemplarz z obecnej partii raczej już nikt się nie załapie, ale sądząc po popycie, zrobi kolejną partię. UAV jest o tyle wydaje się fajne/uniwersalne, że pasuje do każdego A8bit, w tym 400/800 i 2600.
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime24 Mar 2017
     
    Tak mnie naszło coś chyba andropauza :).

    Wyciągnąłem z pawlacza Atari 800xe + Sary kabel din/euro złącze. Pożyczyłem zasilacz :) bo nie mogę się zebrać co by kupić nowy :( i podłączyłem ustrojstwo do tv Sony Bravia LCD.
    Efekt ?
    Obraz żyleta po S-video po AV też jest wielce OK.
    Polecam ten poradnik.



    ->link<-

    Może wystarczy dobrze wykonany kabel ful euro/din Atari ?
    Resztę wykona tv. Tam też są ustawienia jakości obrazu.
    Przecież HD z Atari nie uzyskamy. Ale nawet gdyby, to po co ?
    Ludzie wracają do płyt winylowych żeby poczuć dźwięk, kompakty im się przejadły. Nie wierzę że z tym obrazem jest aż tak źle.
    Rozumiem że ktoś chce podpiąć Atari do monitora PC, bo może, kto mu zabroni? Ale ja bym swojej Atarynki nie wybebeszył z tego powodu.
    Sprawdziłem. Dobry kabel full Euro/Din Atari załatwia sprawę.
    • 11:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime24 Mar 2017
     
    Potwierdzam, porządny kabel to podstawa.Niestety w moim tv/led nie ma możliwości włączenia na svideo, stąd więcej nie wycisnę z euro.
    • 12:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Jan 2019
     
    Wiem, że stary wątek ale po co zakładać nowy. Śledzę temat, bo mam 65XE niestety/stety rev c1 i jakby nie ma "gotowego opisu" tego moda dla tej wersji płyty.
    UAV chwilowo Bryana dopadła proza życia, ale śledzę wątek, może wznowi produkcję.
    Tymczasem, czy ktoś z Was może zmodował 65XE rev C1?