atarionline.pl magneciaki - o co chodzi? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    może ktoś rozjaśni mi o co chodzi. Mam magnetofon XC11 oraz dwie sztuki A800.
    - gry nagrane w normalu ładują się na obu
    - gry w turbo tylko na jednym. Na drugim pojawia się czerowny ekran bez pasów i gra się nie wczytuje.
    Ładowanie jest zależne od Atarynki?

    Mam również magnetofon XC12 z którego ani na jednej ani na drugiej Atarynce nic się z moich kaset w turbo nie ładuje. W normalu owszem...

    Jeden magnet (XC11) przerabiany w stajni Plusa, drugi (XC12) mapasoftu. O co może chodzić? Dodam, że gry w turbo maja loader firmowany mapasoftem... Z SIO2SD w obu wczytuje...

    z góry dzięki za cenne uwagi!
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Oct 2009 zmieniony
     
    Drugie pytanie jest chyba prostsze - turba w magnetofonach nie są kompatybilne ze sobą, czyli to dwa różne turba, albo turbo w jednym z magnetofonów jest uszkodzone (odłączone?).

    Pierwszy przypadek trochę dziwny. Co oznacza A800? Chodzi o Atari 800, Atari 800XL, czy Atari 800XE?
    Może te atarki mają różną wersję ROMu, a turbo wykorzystuje jakieś specyfincze procedury w ROM komputera?
    • 3:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    A może w tej drugiej jest lekko walnięty Pokey? :)
    • 4: CommentAuthorScalak
    • CommentTime30 Oct 2009 zmieniony
     
    jedna to Atari 800XL PAL, zaś 2ga to Atari 800XL SecamFR (na tej wszystko śmiga - więc dlaczego uwalony Pokey?).

    ---
    edit: no nie do końca wszystko bowiem mapasoft ni huhu ale to już wnioskuję, że moje kasety są w innym turbo.
    • 5:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    Jezu, już nic nie rozumiem :D
    Tak sobie strzeliłem - nie jestem elektronikiem, więc znam się na tym jak na technikach ektomikoryzacji - bo skoro *ten sam* magnetofon (turbo!) z jedną Atarynką współpracuje, a z drugą nie, to może wina tkwi gdzieś pośrodku, tzn. w układach komunikacyjnych. A ZCTW systemy turbo łączą się z komputerem za pomocą SIO i gniazda joysticka.
    Ot, takie amatorskie przemyślenia... ;)
    • 6: CommentAuthorScalak
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    Dziękuję za pomoc w zagadce z turbo! Niestety, albo i stety... przetkało go i ładuje... dziwne... możliwe że magneciak coś nie stykał na łączu cy coś...

    w przypadku mapasoftu dzięki larku za uwagę. Może jeszcze kiedyś się przyda ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    Nie ma za co, lubię niechcący pomagać ;-P