atarionline.pl Nowa gra na małe Atari "Gunfright" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime3 Apr 2017
     
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Apr 2017
     
    Brawo :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Apr 2017 zmieniony
     
    Rewelacyjna muzyka tytułowa - jest klimat (w oryginale może i ładna, ale raczej bez związku z fabułą ;) ) Przepięknie pokolorowane!
    • 4: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime3 Apr 2017
     
    A już się martwiłem o tytuł. Gratulacje, dziś gram :)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Apr 2017
     
    swietnie :-) ale zaraz, zaraz.

    gra nie ma kodu datamatrix do obslugi ->link<- ? karygodne niedopatrzenie.
    • 6:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime3 Apr 2017
     
    Muszę przyznać - piękna gra :-).
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Apr 2017 zmieniony
     
    @mariuszw
    Doskonała robota, dzięki :-)

    Widzę też, że na bazie Twojej konswersji komodorowcy zrobili swoją, orientujesz się jak wypada szybkość gry na Atari 8-bit vs C64, to ostatnie powinno mieć więcej spowolnień ze względu na niższe taktowanie CPU?
    • 8: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime4 Apr 2017
     
    @Jacques

    Najwolniejsza jest wersja na C64, bo ma najwolniejszy procesor (1MHz). Potem jest wersja na Atari i mniej więcej na tym samym poziomie jest wersja na C+4 (tam jest 1MHz procesor i 2MHz na vblank) oraz wersja na C64 odpalona na C128 (bo przełącza procesor na vblank na 2MHz). Najszybsza jest natywna wersja na C128 (tam procesor jest 2MHz). Najnajszybsza jest wersja na komputery z dopałką (np. Rapidus na Atari) - tutaj gra jest szybsza niż oryginał ze Spectrum ale prędkość jest tak ustawiona, by dało się grać.

    C64/C+4 trochę traci przez ich organizację bitmapy - kopiowanie danych z bufora na ekran jest wolniejsze. Atari traci na DLI użytych do podkolorowania i display liście, która udaje Spectrum.

    @xxl

    Moje porty są wierny oryginałom, a w 1985 takich rzeczy nie było ;) A na poważnie, to zostało mi gdzieś tak pół strony wolnego RAMu, więc pewnie kod by się nie zmieścił. Ale rozważę temat do następnych konwersji.
    • 9:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime4 Apr 2017
     
    mariuszw: wspaniała sprawa! dziękuję. pracujesz jeszcze nad "czymś"?
    • 10: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime4 Apr 2017 zmieniony
     
    @Jacques

    Ja tylko zapodałem linka! Zbieżność imion całkowicie przypadkowa i niezamierzona :)
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Apr 2017
     
    Faktycznie, aaaaaaaaa! ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Apr 2017
     
    Zerknąłem jeszcze na YT i w wersji na C64 przed grą jest do przeczytania instrukcja, czy to jakieś oryginalne rozwiązanie z pierwotnej platformy, czy komodorowcy dorobili?
    • 13: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime5 Apr 2017
     
    @Rastan: pracuję, oczywiście. Więcej informacji gdy będę miał się czym pochwalić.

    @Jacques: Komodziarze mają taką modę, że do gier (oraz do nowych cracków starych gier) dodają tekst oryginalnych instrukcji i opisy gier. Ja stwierdziłem, że Atarowcy sami znajdą potrzebne informacje ;) Na C64 dodatkowo jest trainer, w wersji Atari jest on zaszyty w ekranie tytułowym.
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Apr 2017
     
    I super :-)