atarionline.pl TEN 8BIT PRODUCTIONS FROM OCTOBER - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorguma
    • CommentTime2 Nov 2009
     
    Warto rzucić okiem ->link<-
    • 2: CommentAuthoratom3k
    • CommentTime2 Nov 2009
     
    świetne :]
    • 3: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime2 Nov 2009
     
    Prawdę mówiąc to jestem za bojkotem tego serwisu.
    Śledzę go praktycznie od początku i nigdy nie przeczytałem nic o małym atari.
    No cóż, serwis dobitnie pokazuje gdzie jest miejsce atari w świecie :(
    swoją drogą demko Unsigned na C64 (demko debiutanta!) i Bold na msx są świetne. Obrazki na c64 jak zwykle kapitalne.

    póki co dla mnie ten rok dla atari wydaje się stracony.
    / nowe kolony , marne produkcje z abbuca nie ratują ani trochę sytuacji - ale to tylko moje zdanie /
    • 4: CommentAuthorguma
    • CommentTime2 Nov 2009 zmieniony
     



    szkoda, ze to taka zapomniana maszyna bo ma potencjal
    • 5: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Nov 2009
     
    Powrooz - wszyscy czekają na Twój slideshow...
    • 6: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime3 Nov 2009
     
    @Piguła - na chwilę obecną jestem uwikłany w inne sprawy graficzne ( związane z Atari ) które idą niestety pomału. Rzeczywiście mam mały żal (do siebie), że do tej pory nie mam autorskiego slideshow'u -- wierz mi chciałbym go już mieć za sobą -- i postaram się w przyszłym roku na nim skoncentrować.
    Wiem że mój post wyżej jest pesymistyczny - ale to z tego powodu że na innych platformach 8 bit ( zwłaszcza C64 ) tyle produkcji się ukazało w tym roku
    Być może mieliśmy za dobry 2007/2008r i zbyt wiele sobie wyobrażałem. ( wrażenia z Yoompa były niesamowite , większe niż grając w najnowsze produkcje na next-genach ).
    Oczywiście, wierzę że w przyszłym roku będzie dobrze i pojawią się takie produkcję - że panowie z serwisu 8bittoday.com będą uświadomieni raz na zawsze że takie cudo jak małe atari istnieje :)
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Nov 2009
     
    tak naprawdę to małe Atari ignorują nawet atarowcy. Ptxykład - Atariage. Na tym typowo atarowskim serwisie nie ma działu poświęconego 8 bitowym komputerom atari - jest tylko dział na forum dyskusyjnym.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2009
     

    Urborg:

    Na tym typowo atarowskim serwisie nie ma działu poświęconego 8 bitowym komputerom atari - jest tylko dział na forum dyskusyjnym.


    A mnie sie wydaje, ze po prostu w Polsce ludzie patrza na Atari z perspektywy czasow Tramiela i Atari XL/XE - bo te komputery byly u nas popularne jak C64 czy ZX Spectrum, co bylo zreszta anomalia swiatowa. A na swiecie Atari to przeciez synonim gier wideo, a nie komputerow... stad pewnie to poczucie, ze nie docenia sie dzialu komputerowego Atari :)

    Powrooz:

    No cóż, serwis dobitnie pokazuje gdzie jest miejsce atari w świecie :(


    Raczej pokazuje, milosnicy jakiego komputera/ow stworzyli ta inicjatywe... :). I ze wsrod nich zabraklo Atarowca. Podobna sytuacja jest przeciez w "RetroGamerze" - zakladali go Brytyjczycy i to automatycznie profiluje zainteresowania pisma w kierunku ZX Spectrum/Amstrada/BBC i Acorna... Pisanie o tych ostatnich byloby u nas z kolei nieco bezcelowe, bo go na rynku polskim nie bylo i nie ma.

    I cisnie sie na usta jeszcze pytanie: niektore polskie serwisy mianuja sie mianem informacyjnych, a nawet chodza pogloski, ze to serwisy "scenowe" :D - dlaczego nie nawiaza kontaktu i nie podsylaja newsow o scenie Atari?

    Adres: sander@8bittoday.com