atarionline.pl Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Apr 2017 zmieniony
     


    Kochani, mamy już Kwiecień, dlatego czas określić się co do przyszłości SV. Jak już pisałem wcześniej, tegoroczna edycja imprezy mogłaby się odbyć w dniach od 8-go do 10-go Grudnia (Piątek-Niedziela). Powyżej znajduje się wersja robocza nowego logo, które (niezmiennie od 2000 roku!) przygotował mOOnie / MSB. Być może ulegnie ono zmianie jeszcze w tym tygodniu.

    Rozważam też możliwość zaproszenia oficjalnie na imprezę kolegów i koleżanki ze sceny C-64. Pisząc "oficjalnie" mam na myśli organizację competitions dedykowanych tej platformie. Co o tym sądzicie? Od razu (uprzedzając pytanie) dodam, że w grę nie wchodzą inne platformy.

    Aby jednak te wszystkie plany stały się faktem, chciałbym prosić Was, abyście wzięli udział w ankiecie, którą przygotował Wieczór. Ankieta jest dwujęzyczna. Od jej wyników zależy los tegorocznej edycji SV (bo ta w 2018 roku jest raczej pewna).

    ->link<-

    Liczę na czynny udział. Ostateczną decyzję ogłoszę jeszcze w tym miesiącu.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    Się zapisałem :)
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    Też się zapisałem. SV dla mnie powinno zostać /I\ only.
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    Extra logo.

    Zapisałem się. Nawet żona wyraziła zgodę abym pojechał :)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    Przypominam, że na razie jest to TYLKO sonda, ale odzew jak na razie jest niezły (na 10 osób zgłaszających uczestnictwo, 9 deklaruje wystawienie prac na compo).

    Logo też mi się bardzo podoba, ale mOOnie pisał mi, że ma całkowicie inną koncepcję i być może podeśle coś nowego po Świętach. Zobaczymy.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Apr 2017 zmieniony
     
    Piękne logo. Tematem przewodnim SV będzie hires? :>

    Edit: Konkurencja pod tym względem między Atari a C64 mogłaby być naprawdę ciekawa!
    • 7:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    A dla mnie SV to jednak tylko Atari. Od multi sa inne zloty.
    A na SV17 oczywiście cosia przygotuje w wersji na Duże i Dorosłe Atari :)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Apr 2017
     
    jak dla mnie, to mamy chyba teraz potencjalne zagęszczenie imprez w grudniu ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Apr 2017 zmieniony
     
    .
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2017
     
    Jak zwykle :)
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Apr 2017
     
    Wątek jakoś przycichł. Przypominam o głosowaniu w ankiecie dotyczącej SV2k17:
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Apr 2017 zmieniony
     
    @Adam: bardzo dziękuję.

    Dzięki Wieczorowi udało mi się "podejrzeć" obecne statystyki i jest nieźle - na tyle, aby z większym optymizmem rozważyć decyzję "na plus" co do tegorocznej edycji SV (zapowiedzi intr/dem na XL/XE, A2600, ST i Falcona). Poza tym parę osób z zagranicy "nie doczytało" że jest to tylko ankieta i już "zabukowało" bilety lotnicze w tym terminie - poniżej wiadomość od jednej z takich osób:

    "Hello Michal, I've heard the party isn't sure 100%? Bad thing is, that we've already booked the flights to Gdansk... And we can't cancel them... Please, please, please make the party possible."

    Ostateczną decyzję ogłoszę w najbliższy weekend. Obecnie udział w ankiecie wzięło 89 osób. Gdyby ta liczba wzrosła do 150 - już dzisiaj mógłbym ogłosić tą "radosną nowinę".

    Co do udziału innych platform - entuzjazm jest (delikatnie mówiąc) UMIARKOWANY. Dotyczy to także osób najbardziej zainteresowanych - odzewu ze sceny C-64 nie widać, a Tygrys ze SPECCY.PL uznał, że nie ma co zmieniać charakteru imprezy i wg niego SV powinno zostać Atari Only. I z dużym prawdopodobieństwem tak też się stanie.
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Apr 2017
     
    Ja myślę, że w tym roku zdecydowanie powinniśmy powspółpracować :)
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Apr 2017
     
    Przypominam o głosowaniu - jeśli chcecie, aby SV2k17 się odbyło, weźcie udział :)
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Apr 2017 zmieniony
     
    @Adam: dzięki :) dodam tylko, ze nie chodzi jedynie o udział "fizyczny" w evencie, ale także poprzez przesłanie pracy na compo (nie trzeba być obecnym na party, aby brać udział w konkursach). Wyniki glosowania oraz decyzja co do tegorocznej edycji zostaną ogłoszone jutro.
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 May 2017
     
    Tegoroczna edycja Silly Venture odbędzie się w terminie w dniach od 8-go do 10-go grudnia (piątek-niedziela) - czyli zgodnie z terminem zaproponowanym w ankiecie. Udział w niej wzięło 110 osób, za co bardzo dziękuję! Wyniki przedstawiają się następująco:



    ...co chyba jest dobrym prognostykiem :) nie mogę zaprezentować Wam komentarzy, ale zdradzę tylko, że szykowane są produkcje począwszy od VCS po Falcon'a (na razie brak deklaracji co do prac na Lynx'a i Jaguar'a).

    mOOnie podesłał kolejne wersje logo, ale wspólnie z Wieczorem postanowiliśmy, że w tym roku zostajemy przy pierwszej propozycji:



    SV pozostaje imprezą ATARI ONLY - nic się w tej kwestii już nie zmieni.

    Ruszyły prace związane z invitkami. Pierwsza powinna ukazać się za ok. 3 tygodnie :)
    • 17: CommentAuthorsachy
    • CommentTime3 May 2017
     
    No i super, prawidłowa decyzja :) Oczywiście, że będę i wspomogę, jak będę umiał.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2017
     
    .. w "ankiecie" nie było wyboru terminu. O jakiej więc ankiecie mowa? :)
    • 19:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 May 2017
     
    Był wybór, jedyny słuszny :)
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 May 2017 zmieniony
     
    A to musi być wybór terminu? Były dwie opcje do wyboru, nie każda ankieta ma tyle pytań :) Trochę za późno na przebieranie w terminach, w tym sęk. I z tego też powodu powstała ankieta, żeby się dowiedzieć, czy jest szansa powodzenia.
    • 21:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime4 May 2017
     
    @Wieczor: Nie tłumacz się :P
    • 22: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime4 May 2017
     
    Oczywiście przybywam :)
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 May 2017
     
    @maly_swd: nie tłumaczę SIĘ, tylko uzasadniam dlaczego to JEST ankieta :)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2017
     
    Pytam tylko dlatego, że przeczytałem ze zrozumieniem (rzadkość) to co napisał Grey ;)
    • 25: CommentAuthorBarman
    • CommentTime5 May 2017
     
    A będzie kolejny odcinek kursu nurkowania? :)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 May 2017
     
    @pin: zapewne chodzi Ci o określenie: "zgodnie z terminem zaproponowanym w ankiecie" :) Cóż była to propozycja, ale nie każda propozycja pozostawia alternatywę :) Albo inaczej - opcje były dwie - proponowany termin i brak terminu w ogóle ;)
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 May 2017
     
    Wybory były, lecz przed ogłoszeniem wyników było wiadomo, kto został prezydentem :D
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Jun 2017
     
    Mamy już czerwiec i od tego miesiąca lecimy pełną parą jeśli chodzi o SV2k17! :)

    Będzie się działo, bądźcie czujni! :)
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Jun 2017 zmieniony
     
    Z dumą informujemy, że jeden z najbardziej utalentowanych muzyków na YM2149 (autor słynnego maxYMisera - najlepszego obecnie chip-trackera dla Atari ST) wystąpi na najbliższej edycji SV:

    gwEm (Astralwerks, Shitkatapult) - Londyn / Wielka Brytania



    Krótka biografia artysty:

    Z jego ponad 15-letnią karierą w muzyce chip i ponad dwustoma koncertami w co najmniej dwudziestu krajach, niewielu muzyków na scenie może pochwalić się większym doświadczeniem. Granice jego koncertowych podróży na wschodzie wyznacza Japonia, na północy Norwegia, na południu Indie, a na zachodzie Stany Zjednoczone. I nie planuje on przerwać swej, związanej z Atari ST, działalności w najbliższym czasie.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    We are so proud to announce that one of most talented YM2149 music composers (the author of the famous maxYMiser - the best and most up to date chip tracker for Atari ST) will have his Music Performance on the forthcoming SV edition:

    gwEm (Astralwerks, Shitkatapult) - London / UK

    Short biography of the artist:

    With a career in chip music lasting more than 15 years and over two hundred gigs in at least twenty countries, few musicians in the chiptune scene can claim to be more seasoned than gwEm. His travels have taken him as far east as Japan, as far north as Norway, as far south as India, as far west as the United States and he has no plans of hanging up his trademark Atari ST computer anytime soon.
    • 30:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime2 Jun 2017
     
    dobre!:D
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jun 2017
     
    Pozwoliłem sobie wysłać maila. Pozdrawiam.
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jun 2017
     
    @mav: nie otrzymałem od Ciebie maila, ani na greymsb(at)poczta.fm ani na atari(at)sillyventure.eu

    Pozdrawiam
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Jun 2017 zmieniony
     
    Oficjalna strona SV2k17 powinna być dostępna w tym tygodniu, ale w tzw. "międzyczasie" chcielibyśmy Wam zaprezentować małe "preview" w postaci logo oraz ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Marcina Cichockiego (znanego jako Mr. Quiet / Futuris).

    Możecie to zobaczyć tutaj - ->link<-
  1.  
    Fajnie plumka :)
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    kunsztowna muza
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Tu jest mini teledysk

    • 37: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Ta synteza mowy vel S.A.M
    Zmoczyłem pampersa ;)
    Fajnie to, proszę więcej.
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Czy party odbędzie się w "szkole", czy jest przewidziana jakaś inna miejscówka?
    • 39:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Co to za motyw w 33-36 sekundzie. Gdzieś podobne słyszałem i tamten kawałek łazi mi po głowie. Kto wie?

    Tui pap pa ;) - czy jakoś tak
    • 40:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Online SAM, łał:

    ->link<-
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Jun 2017
     
    @maly_swd: rytmiką jest podobne do motywu z Duke Nuke'em 3D :) Ale melodia jednak inna :)
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2017 zmieniony
     
    ten SAM online coś śmierdzi commodorem,podśmierduje tak.
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Aug 2017 zmieniony
     
    Właśnie ukazał się filmik zmontowany przez Kaję z YM2149 MSX Compo (Atari ST) na ostatniej edycji SV2k16:

    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Aug 2017 zmieniony
     
    Do weekendu chciałbym stworzyć możliwie jak "najszerszą" listę deklarowanych prac na SV2k17 na wszystkie platformy biorące udział w konkursach - a więc od Atari 2600, po XL/XE, ST/STe, Lynx, Falcon i na Jaguarze kończąc. Osoby/grupy które chcą pozostać anonimowe mają to zapewnione "z urzędu", ponieważ informacja odnośnie deklarowanych prac będzie wyglądała wg. takiego schematu:

    ATARI XL/XE

    Intro 16 kb (1 praca z Polski, 2 prace z Niemiec - szanse odpowiednio - 70% i 90%).

    Oczywiście lista będzie uaktualniana na bieżąco.

    Ws deklaracji prac prosiłbym o kontakt za pośrednictwem poczty e-mail lub w wiadomości prywatnej na FB.

    Z góry dziękuję za pomoc :)

    ->link<-
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Aug 2017
     
    możesz mnie dopisać na grafikę 8 bit, może uda się też 256 b intro, ale nie dopisuj na razie, dzięki
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Aug 2017
     
    @gorgh: poprosiłbym o bardziej szczegółowe info w PM na "Fejsie" :) (także procentowo jak to wygląda na dzień dzisiejszy). Thx!
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Aug 2017
     
    Ok, czas na kolejną garść NEWS'ów :) Koleżanka Kaja zmontowała kolejne fajne video z reakcjami publiczności - tym razem dotyczące ATARI XL/XE 256b intro compo oraz ATARI ST/STe 4chn MSX Compo.





    Na stronie SV2k17 dodano nową "zakładkę" - SILLY TALKS, a także zaktualizowano dział ZAPOWIEDZI (dział będzie uzupełniany na bieżąco, dlatego bardzo proszę o wszelkie info! Nazwy autorów oraz grup pozostaną anonimowe - tylko do wiadomości organizatorów).

    Obecnie 3 platformy mogą liczyć na co najmniej 3 dema w konkursach, z czego aż 5 (!) Atari STe (3 produkcje są zapowiadane na 100%). Kolejnymi platformami pod względem największej ilości planowanych prac w demo compo są obecnie - ATARI XL/XE (4 produkcje), ATARI 2600 (3 produkcje), ATARI FALCON (2 produkcje - 100%) oraz ATARI LYNX (1 produkcja, ale 95%).

    Więcej szczegółów na stronie! Bezpośredni link do zakładki ZAPOWIEDZI - ->link<-

    Na SV2k17 planowana jest premiera nowej gry na ATARI XL/XE, którą będzie można dodatkowo kupić w wersji "pudełkowej" :) Nośnik - cartridge. Więcej szczegółów wkrótce!
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Aug 2017
     
    ...kolejny update - 2 intra na Atari XL/XE i 1 gra na Atari ST :)
    • 49: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime19 Aug 2017
     
    256b compo - Sign in to confirm your age
    This video may be inappropriate for some users.
  2.  
    Kaja: super robota z tymi montażami. Pełen szacun.