atarionline.pl Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Aug 2017 zmieniony
     
    Kolejny update w dziale deklaracje, doszły m.in.: kolejne demo na Atari 2600, Lynxa, intra 256b i 16kb na małe Atari, demo na Atari STe (to już w sumie 7!) oraz kolekcja muzyczna na Atari ST.

    Więcej (tradycyjnie) tutaj: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Aug 2017 zmieniony
     
    Kolega Przemek Socha zdecydował się przekazać na nagrody kawał fajnego hardware'u (i przy okazji - swojego dzieciństwa) :)

    - niemodyfikowane Atari 800 XL w oryginalnym pudełku, z zasilaczem:





    A także:

    - Atari 800XL z rozszerzoną pamięcią do 256kB, wmontowanym pod obudowę QMEG OS oraz również wmontowaną pod obudowę SpartaDOS X
    - stacja dysków SN360
    - megnetofon XC-11
    - joystick
    - trochę dyskietek



    Sprzęt jest w 100% sprawny, wymaga jedynie porządnego czyszczenia :) (co -oczywiście- zostanie uczynione przed oddaniem na SV).

    Jeszcze raz wielkie dzięki dla Przemka Sochy za tak fantastyczne nagrody! :)

    Na SV2k17 będą również do "zgarnięcia" ST-ki w liczbie 3 szt. Osoby biorące udział w compo mogą sobie "zaklepać" nagrodę za jedno z pierwszych miejsc - szczegóły wkrótce :)
  1.  
    Wow! Niezłe nagrody w tym roku. Szacunek dla Przemka za taki gest.
    • 4: CommentAuthorsachy
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    CZAD!
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Aug 2017
     
    Kolejna nagroda na poczet SV - tym razem od RJ1307! Jest to cart 48in1 do Lynx'a, który omawiany był w tym wątku:

    ->link<-

    Z nagrody na pewno ucieszą się zwycięzcy compo, ponieważ w chwili obecnej planowane są 2 dema na tą sympatyczną konsolkę :)

    Dzięki RJ!
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2017
     
    "Sweet dreams (are made of this)"

    Kolega Sebaloz na ostatnim RiverWash'u... :)



    Chyba już zawsze będzie kojarzył mi się z SV (mimo innej platformy) :D
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Sep 2017 zmieniony
     
    Do czwartku poinformuję o (prawdopodobnie nowym) party-place. Stay tuned!
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Sep 2017
     
    Rozmowy z dwiema szkołami zakończyły się fiaskiem - i nie poszło o finanse, ale logistykę. Nie mogłem się zgodzić na postawione mi warunki, dlatego informacja o nowym party-place pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu. Wtedy też postaram się o zniżki wśród najbliższych "noclegowni". Jeszcze trochę cierpliwości :)
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Sep 2017
     
    Grey, uderzaj prosto do Urzędu Miasta. W Gdańsku też trochę gimnazjów polikwidowali i budynki stoją wolne. A jak nie oświata, to kultura - domów kultury chętnych ożywienia też trochę znajdziesz :-)
    • 10: CommentAuthorBarman
    • CommentTime8 Sep 2017 zmieniony
     
    -->greymsb

    A gadałeś z ZSŁ?
    Adres: Podwale Staromiejskie 51/52, 80-001 Gdańsk
    Telefon: 58 301 13 77

    Aula pomieści spokojnie całą imprezę i jeszcze miejsca zostanie na niejeden "bufet".
    Szkoła dysponuje też internatem...
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Sep 2017
     
    @MaW: właśnie to robię :) co do "polikwidowanych" gimnazjów - to wolne budynki (wbrew pozorom) stanowią problem. Jest taka szkoła przy ul. Jałmużniczej - niestety, budynek jest pusty i niedozorowany. Nie ma opcji wynajmu. Sprawdzam teraz wszystkie możliwe miejsca, ale nie stawiam już na szkoły - chcę się od nich "uwolnić" bo jest za dużo "obwarowań" z nimi związanych. Anyway dzięki za hinta :)

    @Barman: byłem w ZSŁ w środę. to właśnie w tej szkole chciałem zrobić imprezę, ale - sala gimnastyczna mniejsza niż ostatnio (widziałem na własne oczy). Aula również mała. Wicedyrektor była zdecydowanie na tak, natomiast główna Pani Dyrektor zaczęła stawiać absurdalne warunki. Jak napisałem powyżej - celuję teraz w inne obiekty. Mam nadzieję, że przyszłym tygodniu będę mógł już ogłosić nowe miejsce. 3maj kciuki :)
    • 12: CommentAuthorBarman
    • CommentTime8 Sep 2017 zmieniony
     
    --> greymsb

    Ja celowo nie napisałem o sali gimnastycznej, ponieważ może robić za schowek na piłeczki do ping-ponga :P

    Natomiast aula jest duża - wiem co mówię, uczyłem się w tej szkole.

    Zacząłeś rozmowę nie od tej osoby co trzeba ;)

    Powinieneś zacząć od pani prof. Agnieszki Pydy. Uczyła mnie informatyki. Ona by wiedziała jak podejść dyr. szkoły - p. Piechowiak :)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Sep 2017
     
    @Barman: Wiesz, ja tą aulę widziałem. Nie była większa od sali którą mieliśmy ostatnio - tego jestem pewien. Szukam teraz innego party-place, chcę odejść od szkół (z wielu względów - ale to już przy okazji na priv :) ).
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Sep 2017
     
    ..bo szkoła nie jest "profesjonalną" miejscówką na imprezę tego kalibru.
  2.  
    A może ECS? Tam jest wszystko: parking, aule, sprzęt wideo i audio... Jak Larek pokazywał Laurę rok temu to było bosko. Pewnie wyszłoby drogo i nie wiem jak by na piwo i noclegi patrzyli, ale od "merytorycznej" strony imprezy - byłby czad.
    • 16: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Sep 2017
     
    Szkoła Łączności odpada... wcześniej było tam Muzeum które zostało przeniesione....

    Może w Not ? Tam gdzie Bachoo robił giełdy ? ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Sep 2017
     
    @stryker: tak, słyszałem :| Szkoła Łączności odpada z innych względów, nie powiedzieli "nie", ale warunki nie do przyjęcia. Chyba, że robiłbym tam urodziny mojego dziecka.

    Co do NOT'u... Why Not ;) Dzięki za hinta, zobaczę jak to wygląda.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    Kolega JAC! przekazał na nagrody 2 STFM'ki (+monitor, myszkę oraz 2 zapasowe flopki). Niestety jeden z ST'ków "nie przeżył" podróży i obudowa (zarówno górna jak i dolna) jest połamana. Jakby ktoś miał na zbyciu takową - proszę o kontakt.

    Poniżej zdjęcie sprawnego "kompletu":



    Thanks a lot, JAC! :)
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    wow, ludzie mają jednak gest
    • 20:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    Nie znam Gdańska, ani nie chcę być jak mądry wuj ale nie ma tam opuszczonych zajezdni, stoczni acz zaadaptowanych do innych celow? Można je użyć na imprezę. Bo szkoła to ja wiem, że ma godne politowania zasady.
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    @Creonix: w tym tygodniu powinienem podać nazwę konkretnej miejscówki :) odstąpienie od placówek oświatowych wyjdzie SV jedynie na dobre.
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    Zaktualizowałem właśnie dział Zapowiedzi na stronie SV2k17. Trochę się zmieniło :) Tradycyjnie zwracam się z prośbą o info na priv.
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    Wracając do sprawy ST'ków przeznaczonych na nagrody (w tym jednego z uszkodzoną obudową góra/dół) to Jesionen zaoferował dół (bardzo dziękuję!). Jeśli ktoś posiada górną (zbędną) część obudowy STFM - proszę o kontakt.
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Sep 2017
     
    Mała aktualizacja - doszła 1 gra na Atari XL/XE w "zapowiedziach" prac na compo (łącznie planowe są już 4 prace w tej kategorii).
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Sep 2017
     
    No i stało się! Po 8 edycjach Silly Venture żegna się ze szkołami.

    Adres nowego party-place:

    Dworek Artura
    ul. Dworcowa 9
    Gdańsk-Orunia


    Dokładnie 5 km od ostatniej miejscówki z ul. Seredyńskiego. Jeszcze w tym tygodniu podam Wam nazwę noclegowni gdzie na hasło "ATARI" uczestnicy party otrzymają zniżkę.

    SALA GŁÓWNA



    SCENA (koncerty + big screen)



    KORYTARZE




    CHILL-OUT ZONE



    JADALNIA




    SLEEPING ROOM



    KĄCIK ZE SNACKAMI I KAWĄ



    OGRÓDEK-PALARNIA



    Niewykluczone że zimą w ogrodzie zrobimy też grill'a :)

    Miejscówka jest o wiele lepsza od wszystkich poprzednich. Na głównej sali odbywają się profesjonalne koncerty, także o jakość dźwięku (akustyka) i światła nie musimy się już martwić. Jest też naprawdę wielki "Big Screen" :) Na party zostanie zatrudniony dźwiękowiec oraz ochrona. Do dyspozycji Gości są też prysznice.

    Więcej info już wkrótce !
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Sep 2017
     
    normalnie szczena opada
    Grey przeszedłeś samego siebie! (w lewo) :)
  3.  
    Skowyrna miejscówka!
    • 28:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    Siedziba GAKu? Świetnie. Z Retrokompem zawsze dobrze współpracuje :) Ogólnie bardzo dobrze się zapowiada. Jedynie parking chyba nie za wielki.
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    Wow - i to jest konkretna miejscówka!
    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    To tak tylko przypomnę, że na FB masz wiadomość od dawna (zgodnie z Twoją prośbą wysłałem na FB). Wakacje minęły, więc może znajdziesz chwilę, by zajrzeć. Pozdro
    • 31: CommentAuthorBarman
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    -->>greymsb

    tyle zdjęć a nie widać najważniejszego(prawie) :)
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    @barman: mianowicie? :)
    • 33: CommentAuthorBarman
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    odległość do sklepu- godziny otwarcia, przystanku etc.

    ps. ad3 z SMS - temat wymaga wnikliwej rozmowy
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2017
     
    @stRing: chyba nie jest najgorzej z parkowaniem, ale rozeznam temat :)

    @mav: dzisiaj się odezwę na priv. obiecałem że odezwę się po wakacjach, ale zakładałem że party będę jednak robił w szkole. jak Wiesz plany się zmieniły i od piątku mamy nową miejscówkę.

    @barman: spokojnie, jeszcze trochę czasu jest :)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2017
     
    Miło mi zakomunikować, że do puli nagród dorzucił się kolega DUDDIE, z dobrze znanej nam firmy...



    W piątek otrzymałem paczkę, a w niej 30 (!!!) nowych kaset z grami do Atari XL/XE w wersji "classic edition". Są to tytuły, które niegdyś ukazały się nakładem firm ASF, MIRAGE czy L.K. AVALON. Dodatkowo otrzymaliśmy też 2 pokrywy antykurzowe do Atari 800XL. A całość wygląda tak:



    Jest także coś dla posiadaczy "dużych" Atari - 2 pokrywy antykurzowe do serii ST, STe & Falcon.



    Bardzo dziękuję Jurek! :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2017 zmieniony
     
    Sprawa noclegu na SV2k17 - na party będzie dostępny sleeping room, natomiast zachęcam do skorzystania z oferty hotelu Zatoka, mieszczącego się bardzo blisko party-place:

    Hotel Zatoka
    ul. Trakt Św. Wojciecha 149
    80 – 017 Gdańsk


    W dniu dzisiejszym udało mi się załatwić zniżki na hasło "ATARI". Robiąc rezerwację poprzez e-mail wpiszcie je w treści wiadomości, natomiast telefocznie powiedzcie że chodzi o "Imprezę ATARI".

    Oto oferta specjalna dla uczestników Silly Venture w dniach od 7-go do 10-go grudnia (czwartek-niedziela):

    Pokój dwuosobowy typu Standard do pojedynczego wykorzystania: 145 PLN/doba - ze śniadaniem
    Pokój dwuosobowy typu Standard: 175 PLN/doba - ze śniadaniem
    Pokój trzyosobowy typu Standard: 260 PLN/doba - ze śniadaniem
    Pokój czteroosobowy typu Standard: 340 PLN/doba - ze śniadaniem

    Powyższe ceny zawierają śniadanie - w przypadku rezerwacji przez Booking.com koszt śniadania wynosi 32 PLN/osoba - a więc zaoszczędzicie w ten sposób dodatkowe 32 zł już na samym śniadaniu.

    Zrabatowany został dla nas zarówno koszt noclegu jak i śniadania, w przypadku chęci rezerwacji bez śniadania
    ceny wyniosą:

    Pokój dwuosobowy typu Standard do pojedynczego wykorzystania: 125 PLN/doba - bez śniadania
    Pokój dwuosobowy typu Standard: 135 PLN/doba - bez śniadania
    Pokój trzyosobowy typu Standard: 200 PLN/doba - bez śniadania
    Pokój czteroosobowy typu Standard: 260 PLN/doba - bez śniadania

    Typy pokoi:

    Standard - bez klimatyzacji
    Deluxe - z klimatyzacją (dopłata + 10 PLN/brutto/doba)

    Podane ceny są cenami brutto.

    W cenę wliczony jest koszt śniadania oraz parking.

    W powyższym terminie (na dzień dzisiejszy) dostępna jest konkretna struktura:

    Pokój dwuosobowy - 64
    Pokój trzyosobowy - 7
    Pokój czteroosobowy - 1

    UWAGA !!! Wiem, że niektórzy "partyzanci" dokonali "bookingu" już po ogłoszeniu party-place w piątek. Osoby które zrobiły to **BEZ** pośrednictwa strony booking.com mogą anulować rezerwację i zrobić ją "na nowo" już z wynegocjowanymi zniżkami.

    A tak wygląda omawiany hotel:











    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2017
     
    Zaktualizowano dział "Zapowiedzi" na stronce. Aby zaoszczędzić szukania - doszła kolejna gra na Atari XL/XE :) (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie ich aż 5!).
    • 38: CommentAuthorraphis
    • CommentTime18 Sep 2017
     
    Party place wygląda naprawdę zacnie. Trzeba zacząć dziergać pixelarty :D
    • 39:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Sep 2017
     
    Pokój zarezerwowany :)
    Jeszcze tylko żonę wybłagam :P
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Sep 2017
     
    @raphis: dziergaj dziergaj! :)

    Zawsze możesz przyjechać z Żoną :>
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2017
     
    Kolejny "update" w zapowiedziach prac na compo - doszło kilka grafik na Atari XL/XE i 1 demo na Atari STe.

    Aktualny stan wygląda tak: ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Sep 2017
     
    znajoma prowadzi motel ,Gdańsk Przymorze więc jak co to można 30 zł za dobę.
    • 43: CommentAuthorBarman
    • CommentTime24 Sep 2017
     
    ->> IRATA4 : na Przymorzu na jakiej ulicy?
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Sep 2017
     
    No i kolejne "retro-gadgety" lądują do puli nagród :) Tym razem od Mgr Inż. Rafała, który za namową Yolka podesłał pudło dobroci :) (a kolejne jest już w drodze!).

    Yolk poświęcił sporo czasu aby wszystko przeczyścić i naprawić - także "ożywić" wszystkie joysticki :) Cytat: wszystkie są naprawione, wyczyszczone i przesmarowane. Błyszczą się aż miło patrzeć. :)

    Oprócz joysticków są też nówki 2 szt. pokryw do małego Atari, a także m.in.: kable DSUB, EURO, antenowe, SIO, audio takie i owakie. Plus zasilator do małego Atari. Yolkowi udało się też wyratować około 30 dyskietek 5.25”. Wszystkie są sprawdzone, sformatowane i mają nowe etykietki.

    Panowie, wielkie dzięki za wszystko! :)

    Kilka fotek:





    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Sep 2017
     
    Mała aktualizacja w "Zapowiedziach" prac na compo - doszło jedno intro na Falcona.
  4.  
    Dzięki za podrzucenie fotek, Grey.

    Żeby było jasne - podziękowania należą się przede wszystkim Mgr Inż. Rafałowi - to on zasponsorował i wysłał sprzęt na własny koszt. Ja tylko odpicowałem te fanty do zdjęć powyżej. :)
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Oct 2017
     
    Garść informacji po krótkiej przerwie:

    Miło mi zakomunikować, iż na tegorocznej edycji SV2k17 ponownie pojawi się Wolfgang Burger - szef największego klubu zrzeszającego użytkowników małego Atari z całego świata:



    Tradycyjnie klub ABBUC przekaże wiele interesujących gadżety związanych z 8-bitowym Atari na poczet nagród na SV2k17 (szczegółowa lista zostanie zaprezentowana po otrzymaniu przesyłki).

    Natomiast kolega Willy dorzucił do puli nagród kartę CT60e do Atari Falcon'a, co znakomicie wpisuje się w 25-lecie tego komputera :) Jest o co powalczyć!



    Serdecznie dziękuję!

    Z innych ciekawostek - dochodzą skończone prace na poszczególne konkursy. W chwili obecnej zdecydowanie prowadzi Atari XL/XE. Jeszcze w tym tygodniu podam informację odnośnie kolejnego koncertu, który będzie miał miejsce na SV2k17.
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    Gorgh do puli nagród dorzucił swoją grę N.A.G. na cartridge'u :) Dziękuję!

    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    Co prawda nieco później niż zapowiadałem, ale jednak - oprócz koncertu gwEm'a na SV2k17 będzie również music performance w wykonaniu KK/Altair na 2 VCS'ach + mixer :) KK podszedł do tematu mega profesjonalnie, nie chciał od razu podawać do wiadomości tej informacji, zanim upewni się, że jest na to gotowy :) Efekty przeszły nasze oczekiwania - nie uwierzycie że tak może grać TIA :)

    Podziękowania dla Hospesa za przygotowanie plakatu.

    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2017 zmieniony
     
    Istnieje bezpośrednie połączenie z lotniska (autobus linii nr. 210), który zatrzymuje się bardzo blisko party-place! (tylko ok. 200m od Hotelu Zatoka!). Wysiadamy na przystanku "Gościnna".

    Możecie przyjechać więc autobusem, zostawić swoje bagaże w hotelu i dołączyć do imprezy! Przybycie na party z lotniska nigdy nie było prostsze :) Podziękowania dla Stryker'a za wskazówkę.