atarionline.pl Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    A na jakim przystanku wysiąść?
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    @mgr_inz_rafal: fakt, to dość istotna kwestia ;) pisałem na szybko, bo informacja wydała mi się bardzo ciekawa :D Trzeba wysiąść na przystanku "Gościnna" - czyż nie brzmi to obiecująco? :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    ...czyli na ostatnim przystanku w tym kierunku :)
    • 4: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Oct 2017 zmieniony
     
    Rozkład (do grudnia może się jeszcze zmienić)
    ->link<-
    Trzeba też uważać na kurs z dopiskiem:
    "b – kurs do: Dworzec Główny" ale na to też jest sposób z przesiadką. W razie czego: ->link<-
    • 5: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    Jak nie chcesz żeby pan kierowca cię wydymał to kup wcześniej bilet za 3.20 (a nie za 3.80 od kierowcy!) :)
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    @Szeryf: dawno nie jeździłem autobusem, a tutaj 60gr drożej i dymanie w cenie? Się porobiło. Kobiety tez za kierownica?
    • 7: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Oct 2017
     
    a to nie jest tak że ten za 3.20 to na jeden przejazd a 3.80 to 1-godzinny :) ?
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime17 Oct 2017 zmieniony
     
    @grey: To taka zimowa promocja ztm w ramach ocieplania wizerunku i poprawy relacji z pasażerami ;)

    @stryker: O to właśnie chodzi. Po legalu możesz dojechać na zwykłym bilecie ale kierowcy mają tylko 1 godzinne.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Oct 2017
     
    Kierowcy zawsze mieli tylko czasówki. Od co najmniej dwudziestu lat :) Kiedyś były wyłącznie czasówki w Gdańsku, a kierowcy mieli takie 5-odcinkowe karnety. Po wprowadzeniu przejazdówek, kierowcy nadal mają czasówki - zresztą u kierowcy to jest zakup awaryjny, nie może wozić całego kiosku :)
    • 10: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime18 Oct 2017
     
    A co ja mówię? :) Nie kupować u kierowcy. Z tym zakupem awaryjnym to bez przesady bo sporo ludzi z różnych przyczyn kupuje bilety w autobusie i niestety w tym przypadku są zmuszani do przepłacania.

    Btw. Przypadkiem tym samym autobusem można dojechać w pobliże RKLE.
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2017
     
    Miło mi poinformować, iż do puli nagród dorzuca się także...



    Dla osoby która wygra pierwsze miejsce w compo - roczna prenumerata pisma PIXE + wydanie specjalne Bajtka, natomiast drugie i trzecie miejsce - roczna prenumerata pisma PIXEL.

    Serdecznie dziękujemy całej Redakcji!

    Przy okazji - będziemy starali się zrobić rozeznanie wśród osób biorących udział w compo i OBECNYCH na party-place jakie nagrody (w przypadku wygranej) interesują ich najbardziej, aby wstrzelić się w gusta wszystkich wystawiających prace - dotyczyć to będzie wszystkich platform i wszystkich przekazanych "fantów".
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Oct 2017
     
    Mała aktualizacja w "zapowiedziach" prac na compo. Doszło intro na Atari 2600 (już podesłane) oraz demo na Atari XL/XE, które wystartuje w kategorii "Wild" na prośbę autorów.
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Oct 2017
     
    Na RKLE KK spytał mnie czemu nie ma kategorii A2600 MSX Compo na SV2k17. Szczerze mówiąc nie zauważyłem, że "zniknęła" :) Oczywiście dopisałem i czekam na deklaracje w tym temacie :)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Oct 2017
     
    Kolejny update w zapowiedziach prac - 2 muzyczki na A2600 i 1 intro 256b na... PC :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Oct 2017
     
    Info do osób które pracują nad pracami na compo: nasz grafik mOOnie przygotował dwa logosy SV2k17 na małe Atari, które nie zostały użyte w invitkach z powodu braku miejsca - jeśli ktoś pracuje nad prodką i potrzebuje właśnie logo imprezy - proszę o kontakt :)
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Nov 2017 zmieniony
     
    Miło mi poinformować, iż ukazało się właśnie 7-me (!) zaproszenie na nadchodzącą edycję z Silly Venture 2k17 (łącznie powstało 5 invitek w formie binarnej, 1 video oraz 1 najnowsza w JavaScript:




    Invitka znajduje się na serwisie POUET.NET pod tym linkiem: ->link<-

    Do puli nagród dorzucił się także...



    ...który dla zwycięzców poszczególnych compo przekazuje następujące perełki:


    WHYDRA



    HYDRA



    SIO2SD W OBUDOWIE



    ULTIMATE



    SIDE 2



    Wielkie dzięki !!! Jeszcze dzisiaj kolejne update'y :)
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    Kolega RJ1307 wysłał dwa carty do Lynxa, ale zostaną przekazane za pierwsze miejsce w LYNX DEMO COMPO jako jedna nagroda (na jednym są gry "popularniejsze", a na drugim - te mniej popularne oraz prototypowe + dema) :) Oczywiście kolejne miejsca też będą nagrodzone!
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    Uaktualnione zapowiedzi prac - doszła 1 praca w kategorii ATARI 2600 MSX Compo, 2 intra w kategorii Atari XL/XE 256b intro, jedno demo na małe Atari zmieniło status z 80% na 100%, doszło 1 demo na Atari ST (łącznie zapowiadanych jest obecnie 9 prac w tej kategorii), 1 praca Wild (video) zmieniła status z 40% na 100%.

    Szczegółowe informacje pod tym linkiem: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Nov 2017
     
    Ukazała się wersja video ostatniej invitki na YT:

    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2017 zmieniony
     
    Kolejny update w dziale "Zapowiedzi" na stronie SV2k17. Następne demo na małe Atari zmieniło status z 80% na 90%, doszła jedna gra na Atari 2600 (nigdy nie spodziewalibyście się tego tytułu na tę konsolę! a co najlepsze - gra ma status 100%).

    Natomiast w kategorii "wild" będzie brało udział nie video (jak było do tej pory napisane), a... DEMO na PC (które jest już skończone).
    • 21: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime8 Nov 2017
     
    Co to będzie za noc! :)
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Dzisiaj stawiliśmy się na nowym party-place celem pierwszych testów sprzętu, nagłośnienia itd. :) Yolk, Stryker i ja. Poniżej zamieszczam kilka fotek Yolka:










    Kolejne testy po 20-tym listopada!

    Troszkę "z innej beczki" - pozostały tylko 23 pokoje w Hotelu Zatoka (we wtorek było jeszcze 30). Dlatego lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę :)
    • 23: CommentAuthorMKM
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Fajnie to wygląda:)
    • 24: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Super
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    @MkM & @Jesionen: jest nawet lepiej, zdjęcia tego nie oddają ;)

    Kolejna aktualizacja w dziale "Zapowiedzi" na stronie SV. Doszło 1 demo na Lynx'a (to już łącznie 3! po raz pierwszy w historii demosceny - mam nadzieję, że dojdzie to do skutku!) oraz grafiki na małe Atari, ST oraz Falcon'a.
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime10 Nov 2017 zmieniony
     
    yh, to ja z góry mówię 'przepraszam' i też w podobnym temacie z beczki którą zdążył wytoczyć Grey:
    -> wolne miejsce w pokoju ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, dzięki firmie SCALAC, każdy uczestnik SV2k17 podczas rejestracji otrzyma energetyka ze specjalnie zaprojektowaną szatą graficzną:



    Specjalne podziękowania dla Łukasza Kuczery za realizację projektu!
    • 28: CommentAuthorArti
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    Ooo fajne. Będą nowe puchy do kolekcji :D
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    @arti: jasne, ja mam jeszcze 2 puchy nie otwarte z poprzedniego silly :)
    • 30: CommentAuthorArti
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    ja też :D Ale muszę powiedzieć że miałem jeszcze 2 które wypiłem jadąc nocą samochodem.Miałem miłe wspomnienia pijąc je ;)
    • 31: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    superos
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    U mnie obie puchy z SV stoją na honorowym miejscu, więc i nowy miecz przyjmiemy :D
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    Doszła kolejna praca w dziale "zapowiedzi" - tym razem intro 4kb dla Atari ST/STe (status: 100%).

    Dziękuję wszystkim biorącym udział w compo. Nie ma nic bardziej "wdzięcznego" dla organizatora, niż prace konkursowe. Cieszę się, że wielu z Was mogłem pomóc. Czeka nas ponownie długi wieczór, w doborowym towarzystwie, z dobrym piwkiem i zajefajnymi pracami, na niemal każdą platformę Atari :) Nie mogę się doczekać!

    LONG LOVE ATARI DREAM!
    • 34:
       
      CommentAuthorreg
    • CommentTime11 Nov 2017
     
    KK zaprosił mnie do pokazania wizualizacji podczas jego koncertu w piątek (jako że ostatnio właśnie robieniem wizualek się interesuję), więc będę na Silly Venture z taką właśnie nietypową "produkcją" :) Moje poprzednie party: ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Nov 2017
     
    @reg: tak, słyszałem :) super!

    Przed chwilą szef ABBUC'a potwierdził swoją obecność na 100%, przy okazji wysyłając listę nagród dla osób biorących udział w compo na SV2k17: (pisownia oryginalna!)

    - 4 vouchers for 1 year each ABBUC membership
    - 3 ABBUC coffee cups
    - 3 ABBUC T-shirt
    - 2 SIO to Bluetooth interfaces
    - 3 ready ironing foils
    - 3 DVD ABBUC in a box
    - 2 GTIA fixers
    - 2 Cartridges Pole Position brand new
    - 2 Cartridges GATO brand new
    - some ABBUC pens

    Kochani, do dzieła. Jest o co powalczyć :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Nov 2017
     
    Doszły kolejne deklaracje prac - 1 demo na Atari VCS, 1 demo na Atari ST oraz 1 demo w JavaScript.
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Nov 2017
     
    Na zamawianie koszulek pozostało ok. 4-5 dni.

    Wątek o koszulkach jest tutaj: ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Nov 2017 zmieniony
     
    Do imprezy pozostały 3 tygodnie, a już stuknęła nam "dwusetka" na liście obecności :) (a wiemy, że nie wszyscy się jeszcze dopisali) :) Dzięki!

    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Nov 2017
     
    Doszły kolejne 4 deklaracje związane z pracami na compo: 2 grafiki na małe Atari, 1 demo i 1 grafika na Atari ST (tym samym obecnie jest łącznie 11 deklaracji dem na tą platformę).
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Kochani, jeszcze jedna sprawa - tak jak w zeszłym roku tak i w tym przewidziane są Silly Talks:



    Załatwiłem osobną salkę na Wasze wykłady :) Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia - proszę o kontakt. Jeden warunek - z uwagi na zagranicznych Gości taki wykład musi być w języku angielskim, lub druga osoba musi robić za "tłumacza" :) Osoby zainteresowane pilnie proszę o kontakt, ponieważ w tym tygodniu chcę przedstawić harmonogram imprezy.
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Czy adres mailowy podany na stronie SV (wciąż) działa? :o
    Napisałem raz, potem ponowiłem i... kupa.
    Z grzeczności wypadałoby chyba odpisać, nawet mając odmienne zdanie do mnie, nieprawdaż ? :P
    Interesuje mnie odzew na priva, nie tutaj.
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Nov 2017
     
    No i to się nazywa niespodzianka ! Kolega Bac z grupy Taquart dorzucił się do puli nagród z bardzo nietuzinkowym zestawem! :)

    Atari 65 XE + magnetofon XC 12 + monitor Neptun - czyż nie wygląda to pięknie?




    Wielkie dzięki, Marek!
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Nov 2017
     
    No ładne cacuszko :)
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Nov 2017 zmieniony
     
    Kolejny dzień, kolejna niespodzianka... dzisiaj listonosz przyniósł takie oto CUDO, którego nadawcą był kolega XEEN !



    Marek, BARDZO dziękuję! :) Nagroda powędruje oczywiście do zwycięzcy GFX compo na małe lub duże Atari.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Nov 2017
     
    Materiał prasowy na POLNOCNA.TV

    ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Nov 2017
     

    Greyu:

    Atari 65 XE + magnetofon XC 12 + monitor Neptun - czyż nie wygląda to pięknie?

    Fakt, sam bym się ślinił na taki zestaw... ale 30 lat temu. :) ;) :D
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Nov 2017 zmieniony
     
    @Dracon: no widzisz, a niektórym po dziś dzień przynosi sporo radochy :)

    Kolejny update w dziale ZAPOWIEDZI na stronie SV. Tradycyjnie aby zaoszczędzić szukania doszły następujące prace:

    ATARI XL/XE (2 grafiki, 1 MSX Pokey)

    ATARI ST/STe (1 grafika, 1 YM2149 MSX, 1 4chn MSX)

    ATARI FALCON (1 MSX)

    WILD COMPO (PC MP4 VIDEO i.. no właśnie, dość ciekawa sytuacja - dwie prace na małe Atari, z czego jedno jest demem, a drugie intrem) :)
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Nov 2017
     
    Doszło kolejne intro 256b dla Atari XL/XE w dziale "Zapowiedzi" na stronie SV.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2017 zmieniony
     
    A tutaj znalazłem info o SV:

    ->link<-

    Czyli udało mi się Krogulca namówić na wyjazd :D
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Nov 2017 zmieniony
     
    @Kaz: dzięki za linka i za support ;)

    Doszła kolejna praca w "Zapowiedziach" - demo na Falcon'a 030 :) Hooray!