atarionline.pl TK-II stereo mytek - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime21 May 2017
     
    Witam, czy ktoś miał z tym do czynienia?

    ->link<-
    Płytkę mam zmontowaną, ale niestety nie działa. Robiłem wg opisu na atariage. Nie wiem czy tam wszystko jest opisane. Na płytce jest kilka mniejszych otworów, ale nie ma na schemacie, że idą tam jakieś elementy.Nie wiem za co się złapac. Przy okazji ktoś wie co trzeba zrobic żeby móc napisac post na atariage?
    • 2: CommentAuthorlemiel
    • CommentTime21 May 2017
     
    Zarejestrować się na AAge?
    Zapytaj autora, u nas nikt się nie chwalił tym jeszcze.
    Sam robiłeś płytkę?
    • 3:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime21 May 2017 zmieniony
     
    Ok, admin musi zweryfikowac nowego użytkownika. Próbowałem robic płytkę ale metoda żelazkowa nie dała rady,więc zrobili mi w satland, tylko ją polutowałem. Podejrzewam,że albo źle zaprogramowałem PICa, chociaż verify było OK, albo jakieś przewody trzeba pociągnąc z płyty atarki.
    Jak to jest, że jak zczytuję wsad z kości w winpic to ma inną wielkośc niż zrobię to w Picpgm?
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 May 2017
     
    montaż Stereo od Lotharka ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime21 May 2017
     
    Dzięki tebe. działa. jest stereo i klawiatura od grzyba :)
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 May 2017
     
    Ciekaw jestem czy masz problem tylko z tym PICiem i generalnie z klawiaturą, czy również z samym stereo?
    Pytam, bo ten projekt znalazłem już dawno temu, bardzo mi się spodobał sposób przełączania stereo. Kiedyś wykorzystywałem te klucze analogowe 4066 budując różne układy w torach audio efektów i wzmacniaczy gitarowych.
    Dodatkowo fajnie, że reszta kluczy jest wykorzystanych do przełączania logiki. Efekt jest taki, że jeden scalak załatwia przełączanie całości i to pojedynczym sygnałem masy.
    No ogólnie byłem zachwycony prostotą pomysłu i chciałem sobie to w przyszłości zbudować (samo stereo, bez PICa).
    • 7:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime21 May 2017
     
    Na razie działa. To znaczy stereo jest i klawiatura działa. Ogólnie fajny projekt. Nie wiem jak działa to samo od Lotharka. Jeszcze nie wgryzłem się w klawiaturę, makra itd. i na ile jest to kompatybilne z "polskimi projektami". Z tego co czytałem to bez problemu działa z Ultimate. Mam w planie to zamontowac, więc wyjdzie w praniu. Mam zamontowane SDrive od Rastera i są pewne problemy. Zobaczę czy nie skuszę się na sio2sd jak będą problemy. Były kłopoty ze znalezieniem drabinek rezystorowych, ale znalazłem. Na razie odpaliłem yoompa i stereo zagrało:)
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 May 2017
     
    Wiesz, w zasadzie to stereo od Lotharka to logicznie to samo, więc powinno tak samo działać z punktu widzenia softu. Ale właśnie plusem tego projektu TK-II jest zdecydowanie lepszy-fajniejszy sposób przełączania. Mi się podoba dlatego, że lubię jak każde przełączanie odbywa się za pomocą dołączenia lub odłączenia pojedynczej masy tylko. Tak jest zgodnie ze sztuką i pozwala później sterować tym bez problemu z różnych sterowników itp. Np. u Lotharka trzeba w tym celu dołożyć U-switch, który trochę naokoło realizuje dopiero tą funkcję (naokoło, bo dodatkowy układ). No i dopiero można tym sterować z Ultimate lub innych sterowników. Przymierzałem się do zrobienia sobie jakiegoś sterowania do przełączania pamięci, stereo i innych rzeczy za pomocą kombinacji klawiaturowych, stąd moje "zboczenie" w tym kierunku.