atarionline.pl Kopiarka - Dysk turbo Tape 2000 albo File Copy Turbo 2000 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime21 May 2017 zmieniony
     
    Potrzebuje pomocy. Nie potrafię uzyskać zawartości katalogu dyskietki. Programy podają ze komendą *n gdzie n to dysk. Próbowałem *D, *D1, *D:, *D1: i cały czas otrzymuje Error 130.
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime21 May 2017
     
    a w jaki sposob wczytujesz kopiera?
    • 3: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime21 May 2017
     
    Z dysku. Na dysku mam Bootmanagera Mike Langera. Czy powinienem ładować z pod Dos-a? Jeśli tak, którego?
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime21 May 2017 zmieniony
     
    Generalnie, aby dostać się do stacji potrzebny jest DOS.

    Przy KSO litera D jest zajęta przez turbo, więc standardowe programy nie współpracują ze stacją. Są specjalne kopiery - wymieniona kopiarka i rozbudowane, ale kopiujące wyłącznie dysk->taśma AutoCopy. Próbowałem też "wyciągnąć" handler, którego używałem z RAM dyskiem, gdyż program Kopiarka wymaga jednocześnie dostępu do magnetofonu i stacji dysków, gdyż zapisuje każdy blok osobno.

    Tu moja paczka dla KSO: ->link<- , opis: ->link<- i wątek, w którym została opublikowana: ->link<- .

    *n, n oznacza numer stacji, czyli wpisujesz *, *1, *2, etc., niestety nie można odczytać zawartości innego urządzenia.

    Program File Copy, który jest na moim dysku nie jest dedykowany do turbo więc nie będzie obsługiwał stacji, tylko magnetofon w roli stacji.

    Kolejnym dedykowanym do KSO kopierem jest Long Turbo Copy, który, jednak w oryginalnej wersji nie współpracuje ze stacją, zmieniłem w nim literę dla turbo na T (TURBLNGT.COM), ale o ile pamiętam po tej kosmetycznej zmianie ze stacja nadal nie działa (kod błędu zwraca w hex).

    Fajnie by było, gdyby ktoś wyciągnął handler KSO jako T (i zrobił to porawnie, a nie prowizorycznie jak ja to zrobiłem), wtedy można by używać DOS-a i dowolnego kopiera, warto by było też przerobić Turbo Copy (może wyciągnąć nowszą wersję z pliku EPROM-u), tak aby współpracował z DOS-em i stacją...
    • 5: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime21 May 2017
     
    Na bank mam handler dla Turbo 2000. Swego czasu bez problemu poprzerzucałem swoje kasety z Turbo 2000 na dysk. Postaram się go odszukać i wrzucić o ile znajdę moje SIO2PC.
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 May 2017
     
    To ja poproszę :)