atarionline.pl Polak twórcą sztucznej inteligencji? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 May 2017
     
    Nie siedze za mocno w assemblerach czyli w kodach maszynowych przesylanych do procesora, rowniez znikoma znajomosc o algorytmach, ale znalazlem ciekawa prace o algorytmie sztuczniej inteligencji i to autorstwa Polaka. Po przeczytaniu stwierdzam ze Polacy sa najblizej osiagniecia tzw AI czyli sztucznej inteligencji. Praca jest dluga ale dla znawcow tematow prosze przeczytajcie calosc ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 May 2017
     
    mam wrażenie, że trolujesz, bo praca taka raczej powiedziałbym w dolnej strefie stanów średnich.
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 May 2017 zmieniony
     
    "Polacy sa najblizej osiagniecia tzw AI czyli sztucznej inteligencji".
    Od roku 2007 kiedy była napisana ta praca, sporo się w działce AI zmieniło :-) Polecam zapoznać się z materiałami na tematy: LSTM, DeepRNN, ConvNN, RBM czy GAN. Najbliżej osiągnięcia silnej AI są Google DeepMind, OpenAI, Allen Institute i może Facebook FAIR. Baidu też ostro próbuje. Jak ktoś chce się pobawić to jest masa przystępnych frameworków jak Keras (Tensorflow), PyTorch czy Caffee2. Bez silnego GPU będą to jednak długie godziny czekania na wyniki.
    Ta praca powyżej skupia się głównie na algorytmie wyboru cech z danych wielowymiarowych. Jak ktoś jest ciekawy jak to się robi dzisiaj to jest fajna seria blog-postów ->link<-
  1.  
    Fscynujące :-) Czy ktos mi powie tylko po co mi ta sztucznainteligencja ?
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime25 May 2017
     
    Tobie może niepotrzebna, ale ilu się ucieszy :)
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2017 zmieniony
     
    ... sztuczna inteligencja w sumie istnieje od dawna ,jest masa chatboterów takich jak "Snikers" ,Merlin albo A.L.I.C.E. ,nie wspominając o grach gdzie koderzy robią co mogą by np. zachowanie niegrywalnych wirtualnych postaci wypadło wiarygodnie ,choć algorytmem świadomości nie idzie zastąpić to ciekaw jestem za ile lat zbliżymy się do poziomu misia -takiej maskotki z filmu Spielberga zatytułowanego A.I. artificial intelligence, w sumie miś świadomości nie ma, więc teoretycznie osiągnięcie takiego poziomu za kilka lat powinno być osiągalne , przy okazji warto obejrzeć,bardzo dobry film ,taka współczesna wersja Pinokia he ,he ;-) .
    • 7: CommentAuthormarok
    • CommentTime26 May 2017
     
    Zaśmiecam może, ale traf chciał, że akurat oglądałem przed minutami film na YT, który może jest z punktu widzenia zaproponowanego tematu ciekawy (przynajmniej z jakiejś perspektywy - tak bym to widział, choć się nie znam).

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime26 May 2017
     

    kosa0:

    Czy ktos mi powie tylko po co mi ta sztucznainteligencja ?

    Mnie na przykład przydaje się do automatycznego robienia pieniędzy na giełdzie, podczas kiedy ja słodko śpię. Fajna sprawa. Polecam.
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 May 2017 zmieniony
     
    Na co sztuczna inteligencja? W przypadku Atari na przykład do tego, że opiszesz jak ma wyglądać gra, a sztuczna inteligencja Ci ją zrobi. Chociaż wydaje się to być SciFi sieci neuronowe uczone metodą GAN ->link<- ukazują cechy kreatywności. Przykład: "text to image" - napiszesz co ma być na obrazku a sieć neuronowa Ci taki wygeneruje ->link<- W przyszłości - napiszesz, że chcesz mieć nowy odcinek Star Trek, gdzie kapitan Picard trafia do Warszawy i AI wygeneruje Ci taki film.
    • 10: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime27 May 2017 zmieniony
     
    @mono :-) BARDZO DOBRE PODSUMOWANIE :-)

    @Enjo
    Ale po co ci te pieniadze ? I wsumie jakie pieniadze ? Bity, execele, virtualna mamona :-)

    Oczywiscie masz swiadomosc iz z czaem nie tylko ty bedziesz z tego korzystał - pojawia sie inni gracze inne algorytmy. Pojawia sie kontr AI po drugiej stronie. Ty przestaniesz miec jakiekolwiek znaczenie .A wrecz przeciwnie bedziesz przeszkoda - wiec kiedys AI postanowi cie wyeliminowac .ot taka wersja wydarzen wedlug mnie
    • 11:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime27 May 2017 zmieniony
     
    @kosa0
    "Ale po co ci te pieniadze ? I wsumie jakie pieniadze ? Bity, execele, virtualna mamona"

    Euro dokładnie. Potrzebne dla żony... na waciki. Czasem na wycieczkę na Kanary, czasem żeby kupić kolejne mieszkanie pod wynajem. Takie tam duperele.

    "A wrecz przeciwnie bedziesz przeszkoda - wiec kiedys AI postanowi cie wyeliminowac .ot taka wersja wydarzen wedlug mnie"

    Mocno przesadzasz i sugerujesz się za bardzo filmami* :)

    "Oczywiscie masz swiadomosc iz z czaem nie tylko ty bedziesz z tego korzystał - pojawia sie inni gracze inne algorytmy. Pojawia sie kontr AI po drugiej stronie."

    I tu się mylisz. Strategie działają (robią pieniądze) nie dlatego że są niezgodne ze sobą, tylko dlatego że są zgodne i poruszają ceną w tym samym kierunku - trzeba wymyślić taką strategię, która jest najpodobniejsza do tych od największych graczy i nie musi być idealnie taka sama. Gdy wzorcowa strategia się zmieni, jest wystarczająco dużo czasu żeby napisać inną.


    * Odnoszę wrażenie, że wiele filmów Sci-Fi, takich jak np. Matrix, czy Terminator, a szczególnie serial Terminator, mają na celu wywołać u ludzi niechęć do nauki przetwarzania danych, albo jest to tylko chwyt marketingowy dla ludzi, którzy żywią tą niechęć i bez tych filmów.
    No bo skoro temat jest trudny, to po co się go uczyć? Państwo pomoże, emerytura będzie na 100%, itp.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 May 2017 zmieniony
     
    niby fajna sprawa ale giełda śliski temat ,co do algorytmów to sporo firm korzysta ,ja czasami inwestuje w kursy walut od tak, jak coś się wydarzy i jest gwałtowny spadek itp ,jednakże nie mam tyle kasy by bawić się w to profesjonalnie ,może za jakiś czas ,na razie praca i handel jako odskocznia bywająca czasami chwilową żyłą złota jak się trafi na odpowiedni towar... - tak trochę gra hazardowa ,podziwiam ludzi którzy z tego żyją .

    @ Enjo ,jesteś autorem jakiegoś algorytmu ,rozprowadzasz je ?
    • 13:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime27 May 2017 zmieniony
     
    @IRATA4:
    Też próbowałem ręcznie kiedyś. Ostatecznie straciłem nerwy i dobry sen [EDIT: aha - i parę tysięcy Euro]. Odzyskałem sen dopiero gdy napisałem automat. Nie jest idealny, ale ma cierpliwość, której mi brakuje.

    Jestem autorem jak na razie jednego dobrze działającego algorytmu ale nie rozprowadzam go ot tak, na zasadzie "nie sprzedaje się kury znoszącej złote jajka". Jeśli ktoś jest zainteresowany, to oferuję mu zarządzanie jego kontem brokerskim za pomocą mojego algorytmu.
    • 14: CommentAuthormarok
    • CommentTime28 May 2017
     
    Komputery (nawet najwydajniejsze) jakie znamy są być może daleko, daleko w tyle za czymś, co już jest (w sensie szybkości uzyskiwania rozwiązań skomplikowanych zadań) i co wiąże się (?) z pojęciem AI.

    To na razie dla mnie zbyt złożony problem (i nieznany), żebym mógł to próbować pokrótce sam zreferować, ale tu jest taki link (to znowu film YT):

    ->link<-
    • 15: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime28 May 2017 zmieniony
     
    @Enjo wycieczka na kanary - NIE ZROZUMIAŁEŚ :-) ty nie masz pieniedzy i nie zarabiasz pieniędzy. Ty dostajesz obietnice(promese) od banku iz zplaci twoje dlugi :-) Jak dziecko ktore mowi w przedszkolu do kolegi kuilem sobie buty :-)

    Za kazdym razem jak placisz karta pytasz sie taty ( banku) czy mozesz sobie cos kupic ( coraz zas czesciej nawet nie kupic ale wyporzyczyc( uslugi))

    Nie nie sugeruje - ja pisze o rzeczywistosci :-) USA wprwadza program lojalny skrzydlowy - poczytaj sobie co to jest :-)

    Porzyjesz zrozumiesz o czym mowie - a tymczasem sprobuje ci wyjasnic :-)

    25 lat temu jak firma A wprowadzla siec komputerowa to miala przewage nad fima b kotra nie miala sieci
    15 lat temu jak firma wprowadzla zdalna prace to miala przewage na f firmami kotre takiej nieoferowaly

    teraz ty masz przewage korzystajac z ai do momentyu kiedy inni nie zaczna z tego korzystac - i to nie jest magia tego kiedys uczyli na kazdych studiach ekonomicznych - to cos nazywa sie przewaga rynkowa :-)

    Dodatkowo rynek nie dzial poto ays ty zarobil :-) Rynek jest sterowany aby zarabiali duzi a mali tracili i nie ma to nic wspolnego z gra. Poprostu paru bogatych ludzi siada i ustala ze najpierw euro pojdzie w gore , a pozniej w dol ( i jeleni sie ogoli ) , zas te wszytkie automaty to przwidywanie i odgadywanie co smutni panowie postanowili w gabinetach( mozesz rownie dobrze kupic krysztalowa kole) w razie czego sluze linkami :-)

    Zastanow sie nad slowem SZTUCZNA INTELIGENCJA - uwazasz ze osoby obdarzonej inteligencja mozna zrobic niewolnika ? Naprawde ? Dal twojej wygody :-)

    Odradzam serdecznie wszytkim kupowanie takich algorytmow :-) Chcecie przyjemnie stracic pieniadze zapraszm na piwo - znam wielu "MILIONEROW" forexa :-)

    Aha mam swietny sposob na trafienie szostki w totka :-) sprzedaje za 1000 pln :-)


    i prosba nie prowokuj ostatnie zdanie wytnij - bo albo dyskutujemy merytorycznie albo dostosuje swoj przekaz do twojego poziomu
    • 16:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 May 2017 zmieniony
     
    To dla odwrócenia dwa pytania:
    1) To co ty masz za pieniądze i jakie zarabiasz?
    2) Kiedy ostatnio byłeś na Kanarach? Bo ja niedawno. Jak to możliwe?

    Doskonale rozumiem pojęcie waluty "debetowej". To główny powód dla którego zacząłem się tym zajmować. Liczbowym określeniem twojej prozy jest po prostu inflacja. Strategia, która osiąga sukces to już taka, która pokonuje inflację. Moja robi jej K.O.

    Przewaga rynkowa:
    Aktualnie ją mam i jeśli osiądę na laurach, to ją stracę. Dlatego zbieram już teraz i reinwestuję zarobione pieniądze i czas w wymyślanie nowych strategii i szkieletu do testowania ich. Nie wiem skąd przeświadczenie, że tego nie rozumiem.

    Rynek jest jaki jest. Pogląd, że rynek jest w 100% sterowany, bardziej nadaje się do "pokręconych teorii". Pytaniem dla mnie jest - "na ile można nim sterować?", albo dokładniej: "czy jest na tyle duży żeby było nim trudniej sterować?". Dobrym porównaniem jest tutaj właśnie Forex (duży) i polska GPW, inaczej zwana: "banan".
    Tak jak powiedziałem, udało mi się coś zrobić bez zastanawiania się nad twoimi teoriami spiskowymi. Nie masz pojęcia o szczegółach mojego systemu i o tym na jakich obliczeniach się to opiera, ale chętnie doradzasz zgodnie z zasadą: "Jak komuś się coś udało, to trzeba go zj*bać".

    "Odradzam serdecznie wszytkim kupowanie takich algorytmow"
    Ja też. 95% z nich to badziewie... dlatego jest sprzedawane.

    Moje ostatnie zdanie zostało napisane z gwiazdką: nie dotyczy ciebie, tylko aktualnego tematu. No ale tak na marginesie, to na ile znasz temat przetwarzania danych? (nie akceptuję linków do YT, tylko prawdziwe wyniki i to twoje własne)
    • 17:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime28 May 2017
     
    Ale ja mam pieniądze I nigdy bym nie pojechał na Kanary bo to poprostu shit
    • 18: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime28 May 2017 zmieniony
     
    Hej
    @Enjo generalnie jak zarabiam pieniadze ? :-).Po prostu zarabiam :-) . Operuje glownie gotowka /
    Kiedy bylem na kanarach ?nigdy :-) i nie zamierzam tam jechac :-) Jesli chciales na mnie zrobic wrazenie w tym punkcie to pech - absolutnie mi to nie imponuje :-).

    "Doskonale rozumiem........" -Okej Okej :-)

    Takie przeczucie poparte doswiadczeniem - na zasadzie krowa ktora glosno muczy malo mleka daje oraz pieniadze lubia cisze :-)

    "Pogląd, że rynek jest w 100% ....." -Okej , Okej :-)
    "Spisek – tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu" wiec z ta teoria spiskowa to ja bym ostroznie :-) . Wiesz moze sie okazac ze ktos ma wieksza wiedze od twojej w tym zagadnieniu :-).

    absolutnie sie mylisz zawsze popieram ludzi ktorym sie udalo - albo ktorym sie nie udalo ale probowali :-) Zato mam alergie na " sprzedam tanio system ktory pozwoli wygrywac w totka 6 co tydzien :-) "

    Albo "Jestem swietnym doradca finansowym bede panu doradzał " a ile pan panie doradzdoc zarabia :-) odpowiedz 2000 brutto + 3 karty kredytowe zmaksowane - kredyt na 30 lat mieszkaniowy i 100 pln na koncie :-)

    Jesli masz swietny system to ciesz sie nim i zarabiaj :-) jak oferujesz ten swietny system za $$$$ to znaczy ze jest on tyle warty co ........ ludzie ci zaplaca za ten system :-)

    Nie wiem co akceptujesz a co nie akceptujesz - bo widzisz ja doszłem w życiu do punktu, gdy nie widzę sensu w tym, aby robić wrażenie na innych ludziach.
    Jesli mnie akceptuja to fajnie jesli nie to ich strata :-)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2017 zmieniony
     
    @ Enjo
    miałem właśnie zapytać w jaki sposób algorytm pobiera informacje o ważnych wydarzeniach wpływających na kursy giełdowe ,sam przecież informacji z sieci nie pobiera -to by dopiero było AI ,pewno musi być aktualizowany ...ja w tym momencie widzę niezły biznes i chyba rozumiem skąd te "Kanary" ;-)
    • 20: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime28 May 2017 zmieniony
     
    Ewentualnie skad ten algorytm czerpie wiedze na temat zmow ( nie uzywam slowa spisek bo wiadomo ze to ma zabarwienie pejoratywne)

    wydarzenia mialy miejsca w 2014 roku
    "Regulatorzy rynków finansowych w Wielkiej Brytanii i USA poinformowały w środę o nałożeniu grzywien o łącznej wysokości 2,5 mld euro na pięć wielkich banków międzynarodowych oskarżanych o manipulowanie kursami wymian głównych walut."

    "Globalni regulatorzy finansowi nałożyli grzywny na łączną kwotę 3,4 mld dolarów na pięć banków za zmowę i manipulacje na rynku walutowym. Wśród ukaranych znalazły się: Citibank, HSBC, JP Morgan Chase, Royal Bank of Scotland oraz UBS."

    "JP Morgan Chase zarobił w trzy miesiące 6 mld dolarów."
    • 21:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime29 May 2017 zmieniony
     
    @irata, to jest prostacki algorytm ktory kupuje lub sprzedaje po osiagnieciu jakiegos pulapu, zwyzki, znizki w stosunku do ceny wyjsciowej...ot takich jest multum. Bo jezeli real czlowiek widzi wzrost juz np 20% to czeka.. a noz wskoczy.. potem 25% I nagle przez noc strata. Automat jest bezduszny I po osiagnieciu np 20% sprzedaje ,zero emocji. Ot algorytm
    • 22:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime29 May 2017 zmieniony
     

    pabloz1974:

    Ale ja mam pieniądze I nigdy bym nie pojechał na Kanary bo to poprostu shit

    Haha, powiedz to mojej żonie :) Ja np. wolę Majorkę ale przyznasz że porządna dawka witaminy D w lutym to fajny początek roku?

    kosa0:

    Takie przeczucie poparte doswiadczeniem - na zasadzie krowa ktora glosno muczy malo mleka daje oraz pieniadze lubia cisze :-)

    Zato mam alergie na " sprzedam tanio system ktory pozwoli wygrywac w totka 6 co tydzien :-) "

    Rozumiem w takim razie. Ja nic nie sprzedaję, tylko odpowiadam na pytania. Zacząłem od wytłumaczenia po co ta cała AI... a potem... ych... dałem się wciągnąć.
    W gruncie rzeczy klienci są mi niepotrzebni, a jakbym miał zarabiać na klientach tak, żeby mi się to opłacało, to musiałbym operować ich funduszami począwszy od 200.000 zł. W Polsce ciężko o takich klientów. Ale nie ubolewam nad tym, bo dalej mam swój etat.

    kosa0:

    Nie wiem co akceptujesz a co nie akceptujesz - bo widzisz ja doszłem w życiu do punktu, gdy nie widzę sensu w tym, aby robić wrażenie na innych ludziach.

    Też nachodzą mnie takie myśli, ale raczej w odcieniu niechęci do tłumaczenia swoich racji ludziom, którzy mają inny pogląd i za Chiny nie akceptują mojego. Wtedy wyłączam wszystkie fora internetowe i wracam do mojego systemu...
    Poza tym, to ty mnie zacząłeś atakować mówiąc, że nie zarabiam żadnych pieniędzy. Śmiem uważać inaczej i nie wiem w jaki inny sposób mam ci to przetłumaczyć.
    Też mógłbym ci notabene powiedzieć, że nie masz pieniędzy i nie zarabiasz pieniędzy, używając dokładnie tych samych argumentów.

    IRATA4:

    miałem właśnie zapytać w jaki sposób algorytm pobiera informacje o ważnych wydarzeniach wpływających na kursy giełdowe ,sam przecież informacji z sieci nie pobiera -to by dopiero było AI ,pewno musi być aktualizowany ...ja w tym momencie widzę niezły biznes i chyba rozumiem skąd te "Kanary" ;-)

    Mój aktualny system nie czyta newsów ekonomicznych, tylko reaguje na ich efekt, zakładając, że wiedza na temat tych newsów drzemie w wykresie ceny. To sedno "analizy technicznej".

    Temu systemowi akurat bliżej do opisu pabloza*, choć jakby to był właśnie jego opis, to wtedy mógłby powiedzieć, że jest prostacki. Nic o nim nie wiesz pabloz.
    Z drugiej strony pamiętajmy że AI to po prostu przetwarzanie danych. Może być skomplikowane ale nie musi być. A na pewno AI to nie demon jakiś :)

    kosa0:

    wydarzenia mialy miejsca w 2014 roku (...)

    Gdy manipulacje są dla mnie za duże, po prostu zwiększam skalę czasową. Wtedy manupulacje się uśredniają. Poza tym, do każdej manipulacji można swój system dopasować. Nie uda się to w 100%, ale nie to jest celem. Wystarczy być trochę na plus.
    Zauważ, że znowu istnieje tutaj możliwość określenia manipulacji wartościami liczbowymi, gdzie dla ludu są to wyłącznie impulsy newsowe: istnieją manipulacje -> rynek jest tylko i wyłącznie manipulowany.

    * W praktyce liczy się nie tylko podążanie za trendem, ale też zabieranie profitów w odpowiednim czasie. To już system musi zadecydować co lepsze i wszystko musi być potwierdzone danymi statystycznymi. Wartość automatu polega na tym, że może on wykonać taki test. Człowiek nie ma tej możliwości, nawet jeśli w danej chwili zrobiłby niejedną rzecz lepiej.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2017
     
    Enjo - podziwiam!
    Szanuję ludzi, którzy mają zaawansowaną wiedzę i potrafią ją wykorzystać z dużą korzyścią dla siebie. Powodzenia.

    A propos sztucznej inteligencji, tutaj wiadomość o wykorzystaniu gry Atari do uczenia strategii wygrywania:

    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime22 Mar 2020 zmieniony
     
    Dzięki za słowa uznania, Kaz.

    To co zlinkowałeś nazywa się „Reinforcement learning”. Metoda ta ma jeden duży problem:
    potrzebuje „symulatora” rzeczywistości, jak w tym przypadku – gry. Ten symulator działa w świecie CPU, podczas kiedy uczenie działa w GPU. Po każdej iteracji uczenia na GPU, komputer musi przekierować dane z GPU do CPU i RAMu, co jest potwornie kosztowne czasowo. Dlatego widzę Reinforcement learning jako taką tylko aproksymację do momentu aż nie jestem w stanie zaprogramować zestawu obiektywnych obserwacji, które można nauczyć na GPU w jednym ciągu, i powrócić z nauczonym modelem do świata CPU (gry).

    ------------------------------

    Minęło parę lat, kiedy byłem właściwie zajęty zupełnie innymi tematami i myślę, że czas na małą aktualizację tematu dyskusji.
    Strategia handlowa składa się z dwóch głównych członów:
    1) Logiki
    2) Parametrów
    Obydwa te elementy są narażone na ryzyko przeuczenia, tj. programista może nieświadomie tak długo modyfikować obydwa elementy, aż osiągnie zamierzony efekt, na podstawie danych, które są do tej pory dostępne. Pytaniem jest tylko, czy taki system będzie się zachowywał poprawnie na nowych danych, jeszcze niedostępnych w trakcie pisania. Najczęściej nie i to mnie na razie zgubiło. Można powiedzieć, że odkryłem ważne zależności, ale zakodowałem ręcznie za dużo logiki i parametrów, doprowadzając do przeuczenia. Aktualnie wprowadziłem więcej sztucznej inteligencji (aczkolwiek używając prostych metod), która to sama znajduje parametry i posiada minimum logiki. Wyniki są dużo lepsze i przede wszystkim jestem w stanie nadążyć za ewentualnymi zmianami, bo większość „roboty” robi za mnie AI. Co więcej, AI zaczyna zawsze uczenie od początku, w odróżnieniu od programowania logiki i parametrów. Analogią do AI w świecie ręcznego programowania byłoby za każdą sesją usuwanie już napisanego kodu i pisanie go na nowo, po uprzednim wypiciu pół litra w celu zapomnienia poprzednich doświadczeń.

    Tak więc to nie „Sztuczna inteligencja obróciła się przeciwko mnie”, lecz jej niedomiar :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Mar 2020
     
    Ciekawe spotrzeżenia, dobry punkt wyjścia do poczytania o tym.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    Kolega napisał artykuł, to zapodaję jako głos w dyskusji o AI:

    ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jun 2021 zmieniony
     
    Jakby ktoś reflektował na takie szkolenia z Deep Learning, to jest możliwość wkręcenia się bezpłatnie tu:

    ->link<-

    W razie czego kontakt do mnie.