atarionline.pl Forum help - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Jun 2017
     
    nie widze helpa do forum - jak zalaczyc obrazki, filmy, jak cytowac itp.

    moze przydaloby sie cos takiego po prawej (sporo wolnego niewykorzystanego miejsca)
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Jun 2017
     
    Przecież jest. :) Dział "Pomocnik/Helper" zaraz pod nowinkami, sekcja "Poradniki", FAQ o Forum Atarum.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Jun 2017
     
    prawda :-)

    nie zauwazylem.
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Jun 2017
     
    Gdzie jest sól?
    W szafce, na półce dla szklanek w słoiku po dżemie z napisem cukier... :P
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    kulce, nie mogię dodać komenta pod newsem, co bym nie robił to pokazuje się
    "Ten nick należy do zarejestrowanego użytkownika i musisz wprowadzić hasło, żeby go użyć."
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    chciałem napisać:

    Hi Tebe! ->link<-
    plik source.zip, skrypt gfx2atascii.py
    do tego filmiku zmieniłem na gfx2internal i jakoś prosto zoptymalizowałem, bo jednak przetworzenie >5000 obrazków trwałoby za długo.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    @Pirx - też tak mam, a właśnie chciałem napisać że ten xex zrywa synchro na Atari.
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Pirx, Pin - ten problem ciągle występuje?
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    już działa
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    To może dorzuć jako komentarz tę odpowiedź dla Tebego na temat skryptów, mógł nie zauważyć w tym wątku :)
    • 11: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Tak po prawdzie to powinno to być na widoku "Widokuuu" dla ślepych i starych ;)) Ale JARYCH :)
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jun 2017 zmieniony
     
    ha, nie mogę dodać. linki nie wchodzą, czy jak?
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    dalej nie mogę komentować opisanego wątku na forum głównym. Ale to chyba lepiej dla jak to mawia Tedec - "społeczności" forum :)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Dobra, po kolei. Chodzi o to, że przy próbie dodania komentarza pod newsem, z użyciem istniejącego nicka, serwis pyta o hasło i to nie działa?

    Pytam bo widzę komentarz dodany jako "pirx"
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Jun 2017 zmieniony
     
    akurat wtedy zadziałało.
    wpisałem pirx i poszło.
    ale teraz próbuję znów i zonk.
    serwis pyta o hasło, ale hasło z forum nie działa.

    ale uwaga!
    to się dzieje, jak próbuję wpisać taki napis:

    "Hi Tebe! ->link<-
    plik source.zip, skrypt gfx2atascii.py
    do tego filmiku zmieniłem na gfx2internal i jakoś prosto zoptymalizowałem, bo jednak przetworzenie >5000 obrazków trwałoby za długo."


    coś musi być nie tak z tym napisem.


    jak wpisuję coś innego, to działa, jak widać :]
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Jest problem z komentowaniem na stronie głównej. Już dałem sobie spokój z taką aktywnością. Nie mogę się zalogować do swojego, istniejącego nicka. WTF? Nie można tego jakoś zresetować?
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    To nie kwestia resetu, to jest bardzo stary mechanizm i hasła z forum na pewno nie zadziałają. Po prostu nie działa. Spróbuję zrobić z tym porządek
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Powinno już działać i o nic nie pytać.
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Dzięki, Wieczór.
    • 20: CommentAuthorzyga
    • CommentTime15 Jun 2017
     
    Panowie, jesten zmęczony walką ze spamem, pod starszymi wiadomościami nikt tego nie robi oprócz mnie. Przywróciłem poprzednią wersję wiadomego pliku (o matko co to był za pomysł podmienić ten plik nie wiadomo skąd!).
    Oczywiście, że hasło na forum nie będzie działało, to są odrębne mechanizmy.

    Sprawdziłem, jak ktoś ma konto w CN, to po podaniu hasła może dodawać wiadomości z linkiem.

    Proszę zostawić to w takiej postaci, jeśli jeszcze raz będę musiał to przywracać, to zrobię to razem z zablokowaniem kont ftp.

    Widzę takie rozwiązania:
    * eksportować listę kont z forum do CN (jeśli to możliwe)
    * dodać w CN autoryzację za pomocą forum (powinno być możliwe, ale trochę pracy trzeba byłoby w to włożyć)
    * przerobić AO na korzystanie wyłącznie z forum (kategorie to działy nowinek, dyskusja może się odbywać albo przez forum, albo przez "normalną" stronę).
    * zmienić silnik strony i zaimportować archiwalne wiadomości
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jun 2017
     
    Można prosić o nowe hasło do strony z nowinkami? To do forum działa, jak widać.
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jun 2017 zmieniony
     

    zyga:

    Panowie, jesten zmęczony walką ze spamem, pod starszymi wiadomościami nikt tego nie robi oprócz mnie.

    Chodzi o starsze nowinki na głównej, wywiady itd.? Też to robię co jakiś czas.
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jun 2017 zmieniony
     
    @zyga przepraszam za zamieszanie z tym plikiem, nastąpiła pomyłka - faktycznie to była stara wersja. Odświeżyłem lokalną kopię i to się już nie powinno stać (BTW, można by jednak zrobić repozytorium :) )

    Co do hasła - nie jestem pewien czy korzystanie z hasła CN to jest dobre założenie - chyba, że zakładamy iż wyłącznie redaktorzy mogą dodawać linki pod nowinkami. Obecny mechanizm zakłada jeszcze że jeśli ktoś jest wpisany do bazy userów CN to zawsze musi podawać hasło - problem polega na tym, że sporo ludzi znajduje się tam gdyż zostali ręcznie dodani i nie mają pojęcia o swoich hasłach (bo była postowana nowinka w ich imieniu). Można to zrobić też tak, że autoryzacja następuje poprzez hasło z forum, nie z CN.
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jun 2017
     
    Ogólnie system użytkowników powinien być zunifikowany z określeniem ich ról i uprawnień i wszystkie części powinny korzystać z tego samego źródła.
    • 25: CommentAuthorVidol
    • CommentTime17 Jun 2017
     
    nowinki sie popsuly, co bym nie wybieral ciagle mam pierwsza nowinke :(
    • 26: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jun 2017
     
    Faktycznie, ciągle jesteśmy kierowani na pierwszą :/
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jun 2017
     
    Juz dziala