atarionline.pl magnetofon XC12 w trakcie próby wgrywania programu komputer nie wydaje dźwięku audio - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkosa1013
    • CommentTime7 Jun 2017
     
    Proszę o pomoc
    Po włączeniu magnetofonu na odtwarzanie nie słychać dźwięków audio z komputera towarzyszącym ładowaniu oprogramowania. kaseta się kręci. sprawdziłem miernikiem kable od magnetofonu do wtyczki jest OK. Może ktoś ma jakiś pomysł lub doświadczenie jak usunąć niesprawność? Pomocy!!!
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Jun 2017
     
    Włączasz Atari z wciśniętymi Start i Option i po *usłyszeniu* "beep-a" wciskasz np. Return? No i czy na kasecie jest coś nagrane?

    Z tak ogólnego opisu niewiele można powiedzieć, to może być cokolwiek, począwszy od nieznajomości obsługi do uszkodzenia sprzętu.
    • 3: CommentAuthorkosa1013
    • CommentTime9 Jun 2017
     
    Przepraszam za zbyt mało wyczerpujący opis usterki. Serdecznie dziękuję za przypomnienie braków w mojej pamięci odnośnie obsługi komputera i magnetofonu. Zastosuję się do zaleceń. Jeszcze raz dziękuję. Gdyby jednak coś był nie tak nadal poproszę o pomoc.
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Jun 2017
     
    Jeżeli kręci się cały czas to prawdopodobnie uszkodzone są styki - bardzo częsta usterka.
    • 5: CommentAuthorkosa1013
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Przepraszam ale nie miałem czasu sprawdzić - zarobiony jestem. Jak tylko znajdę chwilę sprawdzę i odpowiem. Dzięki za zainteresowanie
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2017
     
    ...miałem tak po tym jak kombinowałem coś przy wtyczce i prawdopodobnie pomylilem któryś pin ... dźwięk jakiś był ale bardzo cichy ,o dziwo po kilku poprawkach wtyczki dźwięku normalnego nie było nadal ale zaczął coś wczytywać ,kiedy była przerwa w programie(turbo) wyskakiwała kolorowa tęcza i by magnetofon wczytywał dalej trza było szybko wcisnąć albo trzymać wciśniętą spacje bądź start którś przerywało "tęcze" ,magnetofon nie zatrzymywał się .
    • 7: CommentAuthorkosa1013
    • CommentTime21 Jun 2017
     
    To jest stary komputer w związku z tym nie posiada turbo. Magnetofon na razie nie działa. sprawdziłem miernikiem połączenie przewodów. Dla mnie wszystko gra. Ale czy koś może ma schemat ideowy z prądami i napięciami na wtyczkach i gniazdach? lub które złącza są do czego (przesył danych, zasilanie itp.)? chciałbym sprawdzić jeszcze tą opcję. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Kosa
    • 8:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime23 Jun 2017
     
    • 9: CommentAuthorkosa1013
    • CommentTime2 Aug 2017
     
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem. Prawdopodobnie uruchamiałem magnetofon w nieodpowiedni sposób. Cóż przez lata nie używałem. Jeszcze raz dziękuję.