atarionline.pl Podziękowania dla XXL'a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    Chciałem podziękować za dwie moje ulubione gry na Atari- Deathchase XE oraz Jetboya. Obie są bardzo grywalne i fajnie, że ktoś je zrobił. Dzięki XXL za twoją pracę.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    A ja dziękuję za:
    - SlightSID player,
    - Jet Set Willy
    - Knight Lore
    - Nightshade
    i za całą serię Beep'em All!
    Szacun.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    Pin-ek teraz TY ... :)
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2017 zmieniony
     
    ja dziękuję za płynięcie pod prąd, bo z tego ciekawe rzeczy wynikają

    (sory za wbicie się pomiędzy wódkę a zakąskę :]]]]])
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    jakiś jubileusz dzisiaj?
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Jun 2017 zmieniony
     
    ja dziękuje za Deathchase XE - fajny dopracowany port ,Flowers Mania i mój ulubiony Hobgoblin WIELKIE DZIĘKI ,w końcu mogłem się nagrać he,he...

    ale co się dzieje, uciekasz gdzieś ?
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    jetboyowi 10 lat stuknęło
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    @TeBe - ja nie dziękuję, bo nie ma za co. U mnie to nie działa ;)
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    dzieki ale Jetboy to port Jetpaca braci Stamper (niewiele poprawek), Deathchase to tez konwersja z zx ale tu kod jest praktycznie caly nowy - tak czy siak ojcow jest wiecej ;-) kto pisal muze? kto zrobil grafike?

    dziekuje w imieniu autorow :D
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Ja dziękuję przede wszystkim za Knight Lore (nieskromnie powiem, że to była moja propozycja gdy xxl szukał pierwszej gry do konwersji) i Jet Set Willy 2007.

    Co do tego ostatniego, może dałoby się podkolorować tak jak działa Manic Miner, żeby JSW było kolorowe bez VBXE? ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    No a ja dziękuję, że ktoś taki jak kolega xxl jest aktywny na rzecz Atari. Bo co by nie wymyślił i nie zrobił, jest to zawsze ciekawe i na wysokim poziomie technicznym. Oczywiście z uwzględnieniem wyciśnięcia ostatnich soków ze stockowego sprzętu :)
    • 12:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Widzę, że xxl ma całą rzeszę fanów! :)
    No, to i ja się dołączam i dziękuję za całokształt pracy. Pomysły i ciekawe rozwiązania proponowane przez xxl'a pchają scenę Atari coraz dalej.
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    innymi słowy najgłośniej słychać krzykaczy którzy nic nie wnoszą oprócz wyplutej śliny, a grzeczni "konsumenci" stoją z boku w ciszy, chyba że ktoś założy wątek pt. "Podziękowania dla ..."

    dziękujemy że Ci się chce XXL :)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jun 2017
     

    Rastan:

    rozwiązania proponowane przez xxl'a pchają scenę Atari coraz dalej.


    Muszę to sobie zapisać. Dobry tekst!
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Ja też dołączam się do podziękowań:
    Kawał dobrej roboty zrobiłeś i dalej robisz.

    Megaszacun za xBiosa + za konwersje gierek. I za to WIFi (nie pamiętam jak się projekt nazywa).

    I fajnie, ze to wszystko działa na gołym Atari.
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    To i ja się przyłączę . Tak ogólnie.
    Dzięki za to że wam się chce wspierać małe Atari.
    Dzięki za nowe gry, dema i programy.
    Doceniam to że jesteście i pomagacie.
    Dzięki za AST
    Dzięki za UMasters
    Dzięki Wam wszystkim całe to forum się kręci.
    Return.
    • 17:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    @pin: wiedziałem, że mój tekst spotka się z Twoją aprobatą. :) I Tobie też dziękuję ... za całokształt. :)
    • 18: CommentAuthorstc
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    A ja dziękuje programiście XXL-owi za używanie nielegali i trzymanie sie limitu 62k pamięci :) To podnosi poprzeczkę i trzeba się naprawdę napracować mózgiem ,żeby zrobić coś porządnego na tak ubogim sprzęcie, a nie odpierdolić coś na szybko byle by było i że coś się zrobiło. Limit ten jest wyzwaniem umysłowym , który można zaciśniać oczywiście do 48k lub 16k jak i 256b gdzie na x86 "Puls by Řrřola" rządzi i takie podejście pokazuje na co ludzi jak chcą tak naprawdę stać :D np:Xbios jest dobry ,bo jest mało "pamięciożerny" :P Mam 800 XL 62K bez stacji tylko sio2pc samodzielnie lutowane :D
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jun 2017
     

    stc:

    i trzymanie sie limitu 62k pamięci :)


    Ten sprzęt nie jest aż tak ubogi jak się wydaje :). Da się podnieść poprzeczkę wyżej. 61k i program wstaje z dos'a. Są programiści, którzy wiedzą jak to zrobić.
    • 20:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Nie wiem z jakiego powodu ten wątek ale przy okazji wazeliny różnokolorowej dołączam się i ja:)

    Dziękuję PINowi że odebrał telefon 3 lata temu i od tego czasu regularnie odwiedzam zloty, spoty, domówki i jego "Kuchnię pełną Atari" w której zjadam tony kanapek Iwony, uczę się od Szymona cierpliwości i uwagi oraz wiem że w końcu odzyskam te zaślepki do Atari 800XL;) bo śrubki już się udało;)

    Nie wiem czy w temacie, ale szczerze;)
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    To to też jest zasługą xxl-a?

    Co za gość ... ;)
  1.  
    Dołączam się do podziękowań dla xxl-a. Fajnie wiedzieć, że są tacy ludzie, którym się chce i którzy faktycznie coś robią od początku do końca według swojego planu. Żyjemy w takich szalonych czasach, że wiele fajnych pomysłów upada zanim zostaną dokończone. Xxl się wyróżnia na tle ogółu tym, że faktycznie dowozi, a lista dowiezionych rzeczy jest długa i ciągle rośnie.

    Także wielki szacun.

    Żeby nie było, nasze forum gości jeszcze inne znakomite osoby, ale skoro dziękujemy tutaj xxl-owi, to proszszsz... :)
    • 23:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    kris3d to chyba pomylił tematy albo osoby :D

    Nie wiem czy to jakiś benefis XXLa, czy 30 rocznica zakupu Atari, ale ja się dołączam. Każdy kto robi coś więcej niż pisanie na forum i narzekanie zasługuje na swój laur, lub laurkę :) Pozdrawiam i czekam na jeszcze więcej dobrych rzeczy.
    • 24:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime14 Jun 2017
     
    Random Atari Convention dziękuje XXL-owi za całokształt ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2017
     
    @ bocianu
    kris3d uogólnił że jest fajnie ,też tak czasem mam jak za...
    a, nieważne .
    • 26:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime17 Jun 2017
     

    tebe:

    innymi słowy najgłośniej słychać krzykaczy którzy nic nie wnoszą oprócz wyplutej śliny

    bocianu:

    Każdy kto robi coś więcej niż pisanie na forum i narzekanie zasługuje na swój laur, lub laurkę :)

    Bądźmy sprawiedliwi i dołóżmy też tych, którzy może nic nie programują na Atari i tylko piszą na forum, ale za to płacą za utrzymanie serwera, co?
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jun 2017
     
    .. przez takie posty, to tylko więcej za prąd trzeba płacić ;)
    • 28: CommentAuthormartinez
    • CommentTime18 Jun 2017 zmieniony
     
    Również dziękuję koledze xxl, za całokształt. Trzymam kciuki za SIOcart - nie mogę się doczekać, kiedy będzie można zakupić to urządzenie z nową grą, z ekstra muzyką. Za WiFi Prime, za nowy uniwersalny silnik do gier biegnąco-skakanych, i tak dalej.

    Wydaje mi się, że chęć dokopania neoatarowcom stanowi siłę napędową aktywności xxl-a. Więc można powiedzieć, że działa on z niskich pobudek. Niektórym osobom ewidentnie to przeszkadza. Mnie w ogóle, dopóki w efekcie otrzymujemy nowe gadżety na mój ulubiony komputer.
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Jun 2017
     
    Kto to jest "neoatarowiec" ? :)
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Jun 2017
     
    @martinez: dziekuje chociaz z oceną zupelnie sie nie zgadzam.

    @TheFender:

    - klasyczna atarowość - pierwsza połowa lat '80, fabryczny sprzęt, komercyjne gry na Zachodzie
    - neoatarowość - lata '90, wykorzystywanie tricków istniejącego sprzętu, niezbyt inwazyjne przeróbki jak drugi POKEY
    - postatarowość - 65816, megabajty RAMu, VBXE, itd.
    • 31:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Jun 2017
     
    Dzięki za wyjaśnienie:)
    Ależ rozłam w tej atarowskiej braci.
    A dla mnie postatarowość to jest po prostu Amiga, ew. próby odtworzenia Amigi na bazie platformy małego Atari :)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jun 2017 zmieniony
     
    :) - czyli Mapram zalicza się do którego nurtu?

    .. a jak nazywa się okres w drugiej połowie lat '80?
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    @pin: To jest atarowość lat '90 :) czyli neoatarowość.

    Niezbyt inwazyjne przeróbki, jak Cobra Freezer, rozszerzenia pamięci do 1MB, 65C816 na pokładzie.

    Nie wiem z czego wynika ten dziwny podział, bo nawet jeśli przyjmujemy murzyńskie założenie że tylko rozszerzenia projektowane przez bwana kubwa z Ameryki to jest to, co Atari chciało, to i tak bwana kubwa pierwszy wsadził adapter do 816 jeszcze w latach 90. Bwana kubwa też wsadził ECI do 65XE i sprzedawał twarde dyski; dopiero Polak je usunął, bo mu było szkoda kasy i z komputera chciał zrobić konsolę do gier.
    Mapram powstał w nowym millenium i na dodatek został zaprojektowany nie przez bwana kubwa.

    Ja tego podziału na różne okresy atarowości nie rozumiem i uważam nie tylko mechanizm powstawania nowych rozszerzeń i urządzeń za naturalny, ale również uważam wykorzystywanie możliwości fabrycznego sprzętu za naturalne. Xxl tymczasem przyjmuje sobie za podstawę jakiś pojedynczy model Atari i wciska wszystkim że co ponadto od złego pochodzi.
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    kiepsko kombinujesz - przykladowo bwana kubwa zaprojektowal i promowal rozszerzenia bez rozdzielnego dostepu do pamieci antica i cpu... a atari tego wyraznie nie chcialo :-)

    mowiac o polaku ktory usunal eci (trzmiel?) to chce powiedziec ze on je wprowadzil ;-)
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    No "wprowadził", bo oszczędzał. Dzięki temu o ile w XL można było używać newdevice i równocześnie mieć wetkniętego carta, to w XE takiż newdevice musi mieć złącze carta na sobie, bo inaczej carta się użyć nie da.
    Ja widzę dwa plusy działalności Tramiela:
    1. Przepiękny design obudowy XE.
    2. Atari 130 XE.
    Ale okrajanie sprzętu w każdy możliwy sposób (wadliwe GTIA, wyrzucenie newdevices w wersjach prototypowych OS-a + na otarcie łez wbudowanie 38k turbo do SIO, klawiatura z gumkami) zaliczam mu na minus, bo to nie żaden postęp tylko degradacja świetnej maszyny.

    Wracacjąc do tematu wątku: jest Ci za co dziękować, ale jest też i za co przyłożyć :)
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    Na czym polega wbudowanie turbo 38k, bo w XL też działa i jest to rozwiązanie czysto programowe :)
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    Wbudowane w OS.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    tez "dziekuje" trzmielowi za to ze kolejnym modelem atari po xl nie byla amiga
    • 39:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    Dołączam się do podziękowań xxl-a.
    Amiga 250ST z 256KB RAM i 2 przetwornikami CA nie byłaby tym, czego ludzkość oczekiwała ;)
    • 40: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jun 2017
     
    Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej przyjaciółki :)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Jun 2017 zmieniony
     
    Nie ,nie,nie chce być postatarowcem to jak po apokalipsie a ja męczyłem się całe dzieciństwo w magnetofony ,Draconusy,Zybexy .... dopiero później w te polskie ładne Misje itp aż do Rockmana ,potem aol itp , jestem graczem z lat 80/90 ,potrzebuje ten 1MEGA bo animacji na oryginale sprawdzać ani odpalać nie mogę a tworzę ... i co teraz ?
    • 42: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime24 Jun 2017
     
    Mam to samo tylko trochę inaczej
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Jun 2017 zmieniony
     
    Szanowny panie Wojciechu Mannie, sercem mym targa skarga i żal...

    są jakieś postępy prac nad tą grą?