atarionline.pl Kartridże AtraX (zestawy) - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Jun 2017
     
    Witam!

    Jako, że w bazie AOLu ->link<- jest już 11 z 16 zestawów kartridży AtraX, mam pytanie, czy jest ktoś w posiadaniu któregoś z brakujących zestawów, ew. samego zrzutu (dumpa). Jeżeli komuś nie chce się wchodzić w powyższego linka, śpieszę z informacją że z 16 zestawów w bazie są już te o numerach od 1 do 6, 9 oraz od 13 do 16. Brakuje mniej niż trzeciej części, czyli 5. Tak więc, jeżeli ktoś coś ma lub wie, proszę o info. Z góry serdeczne dzięki!
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime29 Jun 2017
     
    OK, w tej chwili w bazie brakuje już tylko "siódemki".

    Przy okazji AtraX popełnił jeszcze carty z:

    - BASIC XL / ACTION! (cart "two in one", bodajże z switchem)
    - BASIC XE
    - ATARI LOGO (mam, będzie zgrany)
    - SPARTADOS X (nie mam pojęcia, która wersja).

    Jakby ktoś coś jeszcze wiedział nt. tytułów, które wydał u nas AtraX, będzie bardzo miło. :)
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Jun 2017
     
    Sparte - mam. Atari Logo chyba też.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Jul 2017
     
    Mam 8 i 9 w boxach (co ciekawe innych niż te zeskanowane w bazie), gołą 2, oraz box i instrukcję od 4.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Jul 2017 zmieniony
     
    Odnoszę wrażenie, że ludziki w AtraX mieli parę rodzajów boxów i używali ich zamiennie. W sensie, które się trafiło, to szło, tylko z odpowiednią naklejką i instrukcją (podobno nawet zdarzały się niezgodności co do boxów i contentu).

    @nosty: ROMy posiadanych przez Ciebie cartów już są. Ale jakbyś dał radę poskanować, co tam masz (tak w 300 DPI), byłoby fajnie. Z góry dzięks! :)
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime5 Jun 2018
     
    Niezupełnie AtraX, ale cart, typu "Games" - zestaw #8.
    Dump w załączeniu, dzięki uprzejmości Nira i Voya.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony
     

    Miker:

    Jakby ktoś coś jeszcze wiedział nt. tytułów, które wydał u nas AtraX, będzie bardzo miło. :)


    Posiadam cartridge AtraX Turbo 2000 F. Będę w Wawie na Pixel Heaven, jeżeli masz możliwość zgrania to wezmę ze sobą.

    Miker:

    BASIC XL / ACTION! (cart "two in one", bodajże z switchem)


    Takiego nie mam, ale mam inny BASIC XL, pewnie pirat. Daj znać, czy też jest interesujący.

    Miker:

    mieli parę rodzajów boxów i używali ich zamiennie. W sensie, które się trafiło, to szło, tylko z odpowiednią naklejką i instrukcją (podobno nawet zdarzały się niezgodności co do boxów i contentu). (...) @nosty: ROMy posiadanych przez Ciebie cartów już są.


    Ale jeżeli są w innej obudowie/serii - to może warto sprawdzić, czy dump się nie różni od tamtych. Ktoś sprawdził?

    Miker:

    Niezupełnie AtraX, ale cart, typu "Games" - zestaw #8.


    Ja mam jeszcze, chyba z tej samej serii, nr 12 i 14. Oraz inny, firmy Atar System, z srebrną naklejką Coin-up Hits. Brać?
    • 8:
       
      CommentAuthor5eba
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony
     
    Zestaw 13 ale kompletny + inne carty
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony
     
    @Kaz: możesz wziąć, ale nie będę brał na Pixela lapka z programatorem Atarimaxa (brak miejsca w bagażu). Zwróciłbym ci je po zgraniu przy najbliższej możliwej okazji. Chyba że miałbyś swój, a ja wziąłbym sam programator.

    @5eba: j.w. :) - ewentualnie odeślę pocztą, przez paczkomat lub kurierem. Też będziesz na Pixelu?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Voy - lapka będę miał. Ale to nie lepiej żebyśmy to we Wro zrobili, jak będziesz w najbliższym czasie? Jeżeli nie będziesz, to ostatecznie zabiorę do Warszawy.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Ok, to zrobimy to we Wrocku. :)
    • 12:
       
      CommentAuthor5eba
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    SV18 moze? rozumiem ze programowo nie da rady?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Voy, zabrałem na wszelki wypadek, juz jestem w drodze, wiec ja Ci sie chce to mozesz zabrać programator.


    Ps. Bedzie spora ekipa z Wrocławia na PH, ty, ja, Tytus, Dawid, Sebastian, etc.
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    @5eba: jak najbardziej może być SillyVenture. :) Zgrywanie jest programowe. Programator zamontowany jest w przezroczystej obudowie o wymiarach i kształcie standardowego karta, ma gniazdo USB typu A oraz gniazdo karta takie, jakie jest w komputerach Atari. Do tego gniazda władasz kartridż, podpinasz drugi koniec kabla USB do peceta, uruchamiasz Maxflash Cartridge Studio, wybierasz dany schemat bankowania z listy i rozpoczyna się zgrywanie. Czasami trzeba poeksperymentować ze schematami, jeśli nie znamy typu kartridża. To samo w przypadku, gdy danego schematu nie ma na liście. Bez obaw - kartridż jako taki pozostaje nienaruszony. :)

    @Kaz: ok.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2019
     
    I kolejne 3 carty idą do Voya do archiwizacji :)
    Pewnie raport wkrótce.
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Jan 2019
     
    Ja mam Sparte czy chcecie do dumpowania?
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jan 2019
     
    Sparty w wersji 4.19/4.20 raczej nie ma sensu dumpować.
    • 18:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime17 Jan 2019
     
    @pin - a w powyższych wersjach nie ma funkcjonalności które zostały wycofane w nowszych wersjach ?
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    Dla porządku dodam, że Voy zgrał karty :D
    • 20:
       
      CommentAuthormarcowy
    • CommentTime30 Oct 2023
     
    Czołem! Szukając skarbów z dzieciństwa na strychu rodziców natrafiłem na wspomniany tu cartridge BASIC XL / ACTION!
    Nie widzę go w bibliotece narzędzi, więc może się na coś przyda. Praktycznie go nie używałem, bo Basic XE nie wydał mi się atrakcyjny (pisałem w TBXL), a Action! mimo poradników w czasopismach jakoś nie ogarnąłem :)