atarionline.pl Ataribox - informacje zebrane. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime14 Jul 2017 zmieniony
     
    Powoli zaczynają pojawiać się informacje dotyczące nowej konsoli Atari. Wiadomo, że nazywać będzie się to Ataribox. Na Instagramie można zobaczyć rendery 2 wersji Ataribox.
    Na Instagramie możemy też obejrzeć zajawkę

    która według mnie nawiązuje do trailera Blade Runnera:


    Według wywiadu
    ->link<-
    nowa konsola będzie opierać się na PC "Chesnais declined to describe a lot of details about the console. But he said it is based on PC technology. He said Atari is still working on the design and will reveal it at a later date.".
    Jak będzie wyglądać nowe Atari, czy tak jak pokazywali je na początku
    czy tak jak na Instagramie?
    • 2: CommentAuthorpgru
    • CommentTime14 Jul 2017
     
    Samo "drewno" i logo Atari ciekawe. Ale to rzeczywiście wygląda jak "pudełko". Obawiam się, że to będzie maszyna stricte Wi-fi/Bluetooth bez nawet nawiązań do przeszłości(port joysticka, kartridże przydatne do np. oferowania retrogier). Co gorsza może się okazać, że dysk będzie szyfr. i trudno będzie zrobić backup i odzyskać w razie padnięcia stany czy wręcz gry jak nie będą przypisane do konta. Zresztą tak jak Nintendo mogą pewnego "pięknego" dnia po prostu wyłączyć usługę jak będzie. Czasem niestety "gorsze" wypiera lepsze...
    • 3:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime17 Jul 2017
     
    Tutaj coś więcej.
    ->link<-
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Jul 2017
     
    Dzięki za link. Poczekamy zobaczymy. Jak nie będzie kosztować miliony to jestem pierwszy do testowania(chciałbym :)

    Logo Atari robi swoje, rynek jest, fani są. Żeby tylko nie spie.. tematu.
    • 5:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 Sep 2017
     
    Ataribox na Linuksie:
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime26 Sep 2017
     
    Powiem, że wygląda to coraz lepiej ;). Ma być na procesorze AMD z grafiką Radeon. Otwarty system, pozwoli go modyfikować do własnych potrzeb. A informacje o tym, że chodzić będą gry ze średniej półki PC - no poprostu super sprawa ;). Lubie linuxa i lubie Atari - zatem konsolka nabiera smaku ;). Tutaj dużo informacji "spolszczonych" ;)

    ->link<-

    Zatem czekamy dalej ;)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Sep 2017
     
    Raczej bym nie oczekiwał, że będzie to jakaś typowa dystrybucja która pozwoli Ci używać tego jak otwartego peceta - raczej system oparty na tym (co nie znaczy że nie można go sobie będzie modować)
    • 8: CommentAuthorVidol
    • CommentTime29 Sep 2017
     
    konkurencja nie spi:
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Sep 2017
     
    To C64mini ładnie wygląda, ale ma tylko 64 wbudowane gry, słabo :(
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Sep 2017 zmieniony
     
    Ale to jest zupełnie co innego - C64 mini bardziej odpowiada flashbackowi - emulacja starego sprzętu. AtariBox ma być nową pełnoprawną konsolą z własnym softem, a nie refreshem do odpalania softu retro.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Sep 2017
     
    To C64Mini koncepcją wygląda na wznowienie C64DTV, nawet na filmie zapowiadającym podłączony joystick to Competition Pro z wersji DTV (dodatkowe przyciski) ;-)
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Sep 2017
     
    CIekawe kiedy trafi do sprzedaży...?
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Sep 2017
     
    "...premierę zapowiedziano wstępnie na początek przyszłego roku."

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Sep 2017
     
    O ile do niej dojdzie :) Ja tylko przypomnę, że to już druga próba tych gości - na początku mieli zrobić replikę 1:1 i projekt się zapadł :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Oct 2017 zmieniony
     
    ->link<-

    Fajna sprawa
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Oct 2017 zmieniony
     

    larek:

    To C64mini ładnie wygląda, ale ma tylko 64 wbudowane gry, słabo :(

    Pewnie marketing pomylił czy to ma być 64 bity, czy bajty, czy kilobajty, czy gry ;):P
    • 17:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 Oct 2017 zmieniony
     
    Jak dla mnie, po ostatnich newsach, to projekt skazany na upadek jeszcze przed startem (a raczej akcja "jak tu wyciągnąć trochę kasy od fanów Atari i zniknąć").

    Wsółczesny konsolowiec wyda swoje $250 czy $300 (no bez jaj - drewniana obudowa nie zastąpi dobrych gier - po co taka wersja?) na coś innego. Ma do dyspozycji 3 znane na rynku produkty z kupą kultowych gier. Nie wybierze obietnicy, że coś tam będzie kiedyś do pogrania + emulator i kilka gier z A2600 (bo pewnie na tym skończą się "klasyczne gry z logo Atari w tym przypadku).

    Bez choć jednej DOBREJ współczesnej gry - sorry, ale to już upadło. Nikt nie kupuje Nintendo Switch (czyli dość słabej technicznie konsoli) tylko dla logo Nintendo na obudowie. Ludzie kupują to bo jest nowa (podobno rewelacyjna) Zelda i Mario i Splatoon itp. i do tego te akurat tytuły są na wyłączność. A tutaj może sobie (jak dobrze pójdzie bo to tylko zapowiedzi, a zaprojektowali na razie prawdopodobnie tylko pudełko :P ) zagrać w gry z innych platform.... tyle że lepiej będą działały na tych właśnie "innych platformach".
    Mamy mglistą obietnicę, że za 250 dołków może zagramy sobie w Pitfala (w wersji z A2600 oczywiście i w emulacji - czyli to samo co na malince Zero za $10). 240 dołków za logo Atari na pudełku - bez jaj!

    Crowdfunding przez Indiegogo, który nagle pojawił się po buńczucznych zapowiedziach, jest dla mnie tylko potwierdzeniem tej tezy.
    Oznacza on: "kolega bawił się softem do 3D i narysował ładną obudowę z logo Atari, pomyślmy jak wsadzić teraz do tego pudła jakiś tani emulator, może się sprzeda, ale najpierw coś zaróbmy"

    Indiegogo, czyli "zapłać a może kiedyś coś wyprodukujemy"... jak już zrobimy projekt techniczny, bo na razie mamy tylko rendery obudowy... a jak nam się nie uda (a chyba to jest ten przypadek) do spadaj na drzewo.
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Oct 2017 zmieniony
     
    To dziwne ale ja czegoś takiego jak piszesz to w ostatnich newsach nie znalazłem :) Ani o emulacji 2600 czy czegokolwiek innego (tzn. że emulatory będą dodatkowo to tak - dokładniej, to ta "emulacja" to bardziej widzę są oczekiwania fanbojów). Szczerze mówiąc nie znalazłem nic, co pozwalałoby na jakiekolwiek przypuszczenia czy będzie jakiś soft na wejściu, czy nie. Jeśli nie to słabo, ale ostatnie zapowiedzi mówią jedynie coś o hardware, a ten wygląda na oko jak najbardziej współcześnie. Z tego co zrozumiałem to nie jest ambicją Atari robienie kolejnego Flashbacka, tylko nowej, pełnosprawnej konsoli.
    • 19:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 Oct 2017
     
    Tym bardziej. Konsola bez gier (mówimy tu o hitach i to na wyłączność) jest w naszych czasach niesprzedażna. Bo konsole kupuje się dzisiaj wyłącznie dla konkretnych gier, a nie dla logo na obudowie i deklaracji, że cośtam będzie.
    Gdyby nie nowa Zelda, to Nintendo switch byłby kolejnym czymś (czy to tablet czy konsola?) do grania w słabe gry, bo moc w porównaniu z PS4 czy Xboxem mizerna.
    Tak więc tylko świetne tytuły na wyłączność (bo jakby był na PS4 to po co mi switch) ratują takie produkty.

    W przypadku Atari nie ma o tym mowy - więc....

    A co do emulatora A2600 to mój domysł, bo czy kiedykolwiek, przy kolejnych wskrzeszaniach "klasycznych gier atari" było inaczej? Mimo, że atari produkowało gry na inne - nowocześniejsze platformy. ZAWSZE "klasycze gry atari" oznaczało wersje z A2600, nawet kanciate i rozpikselowane Asteroids!! a pograłbym w to automatowe... mam MAME na malince :)
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Oct 2017
     
    No, w przypadku Atari nie ma mowy o wielu rzeczach, m.in. właśnie sofcie i jest oczywiste że bez softu na dzień dobry to nie ma szans powodzenia. Ale poczekajmy - chciałem tylko zauważyć, że Atari ostatnimi czasu to właśnie producent gier. Przy czym jasne jest, że sami wszystkiego nie zrobią.
    • 21: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime27 Nov 2017
     
    Wiemy jak będzie wyglądał podstawowy "joystick". O innych kontrolerach narazie nic nie wiadomo ;)

    ->link<-
    • 22: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime20 Mar 2018
     
    Witajcie.
    Pojawiły się nowe informacje dotyczące konsolki Atari. Zmieniono nazwę i pokazano jak będzie wyglądał pad i joystick. Konsola oficjalnie nazywać się będzie Atari VCS ;). Tutaj troszkę informacji - ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Mar 2018
     
    Dżojstik wygląda świetnie ,o ile wychył nie będzie za duży to może być całkiem zgrabny i wygodny kontroler i pewno się skuszę choć wolę grać padami ,szkoda że mało oryginalny design pada za to konsola nieprzeciętnie ,oryginalnie i charakterystycznie ,nawet nie widząc znaczka kojarzy się z JIL :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime22 Mar 2018
     
    Wychył będzie jak wystrugają z drewna ruchomy kołek.

    ->link<-

    c.b.d.o.
    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime18 May 2018
     
    Potwierdzają się moje dywagacje powoli :)

    Pierwsza gra zaprezentowana na tej konsoli na filmie to Centipede z Atari 2600.
    Czyli paczka klasyków to znowu emulowane 2600..... za $260. Mają rozmach!
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2018 zmieniony
     


    Materiał starszy ale nic się nie zmieniło ...:-(

    @Pecus
    no tego pada ściągniętego z X-a już jakoś bym przeżył ,ale to już są jaja .


    No na emulatorze w Centipede za ponad 900zł miałbym grać ???
    He,he przecież to nawet nie ATARI ,nie ta sama firma .
    Syf i żerowanie na nostalgii ,tak samo zresztą jak cała nagonka na "RETRO" ,za 30 lat to będzie można powiedzieć Retro ,dla mnie to co teraz się dzieje to chwilowa jazda taki falstart ,niech nagrywają , kręcą videła ,robią szum a za parę lat nikt o tym pamiętał nie będzie i dopiero wtedy (za jakieś 20 lat) będzie można zrobić porządny materiał o całej tej nagonce i poszukiwaniu zarobku w nostalgii ,minimum 50 lat musi minąć by ostatni przedstawiciele minionej epoki mogli się wypowiedzieć , teraz to już na Playstation 2 mówią Retro i sztucznie zawyżają ceny gier,nie mówiąc o Playstation 1 tyle że im dalej (tzn wcześniej) to ceny nie idą proporcjonalnie do wieku ,tylko są ukształtowane względem mody/zapotrzebowania które gdy jest większe tym drożej musimy zapłacić za złom
    ,jest to sztuczne i zakłamane jak lot na księżyc ;-) .
    UNIVAC 1 - to jest prawdziwe retro a nie konsola w którą grałem dwie dekady temu i 25 letnia kuzynka pamięta dokładnie gry .
    • 27:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 May 2018
     
    @IRATA dzieki że wyręczyłeś mnie w pisaniu posta. Zgadzam sie z Tobą w 100%

    A najlepsze sa jeszcze pomysly podciagania ppc I innych applowskich pudel pod amige I nazywanie tego retro. Zenada
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2018
     
    :-)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    A ktoś Was zmusza do zakupu, że nazywacie to żerowaniem? Jest jakiś tam pomysł i o ile nie jest to przekręt, to niech sobie robią. To jest dla kogoś innego niż Wy i tyle.

    Macie ludzi za głupków? Trochę pokory, niektórzy takie coś z chęcią zakupią bo chcą, mają pieniądze i nie mają takich poglądów jak Wy :)

    Komputery, oprogramowanie - zawsze były przede wszystkim metodą ZARABIANIA. Możecie napisać, że żerowania. I co z tego?
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    Dobra Sony czy Microsoft też w połowie życia konsol wypuściło "ulepszone" modele starych by zasilić konta , ale sprzedawanie po raz n-ty emulatora w nowej obudowie jako nowe Atari to już przesada.
    Niech zarabiają , ale lepiej napisać by nikt się nie naciął.
    • 31: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime25 Jun 2018
     
    No fajnie
    • 32: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime25 Jun 2018 zmieniony
     
    @Kaz

    Dzięki za post.
    Ja myślę jak Ty.

    No może trochę darmowych projektów by nie zaszkodziło
    • 33: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime25 Jun 2018
     
    To jest emulator Atari w cenie PS4/X1. Za tą kwotę lepiej kupić oryginał.
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Jun 2018 zmieniony
     
    To nie jest emulator, tylko całkiem przyzwoita maszyna pozwalająca uruchomić emulator. Ale nie tylko. Może nie jest to topowa konfiguracja, ale umówmy się - czysto sprzętowo PS4/X1 też topowe nie są. Ja czekam na coś dedykowanego i wtedy będzie można ocenić.

    To i tak jest o niebo lepiej niż wypuszczanie kolejnych flashbacków (które to właśnie są emulatorami i nic ponad to nie da się z nimi zrobić).

    Trochę błędem marketingowym jest zaczynanie prezentacji właśnie od tej strony - widocznie uznano, ze legenda 2600 jest tak mocna iż warto spróbować. Ale po tak długim budowaniu hype'u bez zdradzania jakichkolwiek szczegółów uważam to za niezbyt szczęśliwy pomysł, co widać chociażby w powyższych komentarzach (i nie tylko tutaj).
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    PS4 topowe było w 2014 ,zresztą zależy co się komu podoba ,dla mnie topowy był i jest VR ,ciekawy kierunek ,coś nowego no może nie do końca nowego,kiedyś w 1996 po sesji z goglami VR VFX1 moje marzenia o wirtualnym środowisku rodem z Kosiarza Umysłów prysły jak bańka mydlana .... no aż do listopada 2016 (tak zakupiłem).

    Widzę że bronisz tego zawzięcie a prawda jest taka że jedynym dostępnym oprogramowaniem na AB będą romy z 2600 .

    Rozumiem jakby jakiegoś mega Zybexa na start dali ,grę która skorzysta z tego co kryją bebechy i pokaże kierunek , to czego mniej więcej można się spodziewać , po co mi kolejne 2600 skoro mam Oryginał ,klona Rambo ....? ??

    To troszkę nie fair ze strony "Atari" .
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    Bronię? Zawzięcie? A skąd. Po prostu wiem co to jest. Otóż jest to mini-pecet pod kontrolą linuxa, a raczej quasi-systemu na nim opartego. I tyle. Znany jest CPU i chipset graficzny, nie ma żadnych tajemnic. Więc wiedząc to, trudno się zgodzić z tym, że jedynym dostępnym oprogramowaniem będą romy z 2600, bo już przed powstaniem technicznie rzecz biorąc, tego softu znalazło by się jednak więcej :) No ale zobaczymy co będzie z tym konkretnym środowiskiem.

    A marzenia o mega zybexie to takie trochę nie wygórowane są ;) Takie coś możesz odpalić na mame i nazywa się Side Arms, więc przypuszczam że AB nie miałby większych problemów, poza ew. prawnymi.
    • 37: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    Czyli znana jest mniej więcej specyfikacja. W środku będzie siedzieć tani CPU od AMD ze zintegrowaną grafiką. Bristol Ridge czyli jeszcze stara nieefektywna architektura modułowa i zintegrowany układ graficzny w architekturze GCN.
    Tutaj jest lista procesorów Bristol Ridge:
    ->link<-

    W zasadzie nie wiadomo do końca jaki model znajdzie się w konsoli. Na pewno któryś z modeli o niskim TDP. Czyli coś pokroju A12-9800E ,A10-9700E, albo A6-9500E. Jeśli wsadzą tam dwuwątkowy procesor to będzie słabizna, jak wsadzą czterowątkowy to trochę mniejsza słabizna. 4 GB ramu to niewiele, gdyby tam siedział Windows 10 to system by się dusił, aczkolwiek na Linuxa i emulator Atari 2600 to zapewne w zupełności wystarcza. Do przeglądania netu tez się nada od biedy. Filmiki z Youtuba też pójdą aczkolwiek czy to odtworzy filmik w 4k to już nie wiem. Gier na ten system nikt na pewno nie będzie wydawał, bo nawet chyba byłby problem gdzie te gry zainstalować skoro jako nośnik ma służyć 32GB eMMC, z którego po zainstalowaniu systemu prawie nic nie zostanie. No chyba że na zewnętrznym HDD dopiętym do USB.

    Czyli wiadomo już że to nie będzie rywal dla Xboxów i PSów. Technicznie to słaby mini PC na Linuxie i tanich podzespołach, tyle że w obudowie w stylu retro, z logiem Atari i emulatorem konsoli 2600 wraz z setką romów do tejże konsoli. Gdyby ten system miał chociażby slot na kartridż i można by na nim odpalić dowolny kartridż z 2600. Ciekawe też czy dadzą możliwość uruchamiania własnych romów?
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    Wszystko się zgadza, tylko że z pewnego punktu widzenia :) A mianowicie z zestawienia z oprogramowaniem pod dominujący na rynku system dla PC :) Emulatory odpalałem już w latach 90-ych na sprzęcie pokroju Pentium 200 z 64MB RAM-u, więc nadal jest to zadanie dość niewygórowane dla takiego PC. W zupełności to wystarczało. Być może nie jest to konsola z rzędu Xboxa czy PS-a, ale szczerze mówiąc - to, co może się na tym pojawić to obecnie jest tylko gdybanie.
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    mam nadzieje ze chociaz zrobia pozadny onlineowy hiscore
    • 40: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jun 2018 zmieniony
     
    Czegoś nie zrozumiałem albo nie doczytałem.

    Konsola ma przedewszystkim dostarczyć fanom Atari w przystępny prosty, prostacki sposób gier w które grali za młodych lat. I to jest bardzo OK.

    Naprawdę myślicie że każdy umie skonfigurować i odpalić emulator Atari?.

    To jesteście w poważnym błędzie.

    To nie jest sprzęt dla "Atarowców" Tylko dla pokolenia kopiuj-wklej. Ewentualnie dla połowy Europy i USA bez obrazy
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Jun 2018
     

    atariki50:

    Naprawdę myślicie że każdy umie skonfigurować i odpalić emulator Atari?.

    A co tu jest do konfigurowania? Przecież nie chodzi o emulator Jaguara, tylko VCS... Tego nawet nie trzeba instalować: 2600online
    • 42: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    @larek

    Wiem
    • 43: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Jun 2018 zmieniony
     
    Jakis czas temu byla tez afera, ze gameplay z Tempest4K, to tak naprawde wersja PC, a Atari VCS sobie tylko stalo. A to tylko poczatek, wiecej tutaj: ->link<-

    Dla mnie ta maszyna mialaby sens jako takie retro pudlo, gdzie wrzucilbym sobie kilka emulatorow, podlaczyl jakas klawiature usb, ten oldschoolowy joy i jechane. Konsolka ladna, wiec pod TV by sie dobrze prezentowala.
    Tylko nie za taka cene.
    • 44: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    @Pecet

    Zgoda.

    Ale skoro już jest i tak kultowo wygląda to może by coś z tego wycisnąć.

    Przecież to tylko worek scalaków jest
    • 45:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    Akurat z tego wszystkiego, to ten worek wygląda najlepiej...
    • 46:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    Ale już wyciskają z tego, co tylko można - kasę na Indiegogo :P
    • 47: CommentAuthorkade
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    "PS4 topowe było w 2014"

    Nie nie było..
    • 48: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Jun 2018
     
    @atariki50

    albo tanie, albo wydajne. Jeżeli miałoby być jedynie bazą pod emulacje, wydajne być nie musi.
    Zresztą to Atari chyba nigdy nie ujrzy światła dziennego.


    Wychodzi na to, że od 2014 chłopaki się bawią.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jun 2018
     
    @wieczór ,znam Side Arms :-) ,miałem na myśli tytuł zrobiony od podstaw na start nowego sprzętu .
    • 50: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Jun 2018
     
    Pecet: ciekawy materiał, dzięki, wygląda na to, że Atari poleci sobie znowu w kulki