atarionline.pl We are still fighting for transitions... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    Nie można komentować w wątku na stronie głównej, więc piszę tu.

    Demo wysypuje się na real H/W przed endpartem. Może mi to ktoś z Was potwierdzić? (xex loader z bios, FX 1.26). Jest jakiś doc do tego dema??

    Pierwszy FX wygląda nieźle na Rapidusie, szkoda tylko że skomasowany atak instrukcji LAX popsuł nieco zabawę ;)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    .. a - i na koniec demo rozwala rdzeń VBXE tak, że reset realizujemy przez wyłączenie i włączenie komputera. Ogólnie produkcja ładna, ale napisana tak że najlepiej uruchamiać to pod emulatorem ;)
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    Dziwne, na Atari LAX działa...
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    No i co z tego? :) Głównym problemem jest to, że prawdopodobnie demo w butach wchodzi na rejestry sprzętowe karty i wywala się.
    • 5: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    Tak całkiem serio - z tego co piszesz wynika, że to działa tylko na emulatorze.
    Nie raz zauważyłem (podczas własnego kodowania), że emulatory wybaczają lekkie błędy, kiedy real HW nigdy tego nie robi.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    A z tym laxem to o tyle szkoda, że mogła by to być mocna pozycja na turbo/nie turbo oraz vbxe. A lax dał pewnie niezauważalną w efekcie ilość cykli do przodu i tyle.
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    Niekoniecznie. Nie analizowałem kodu tego dema, ale osobiście LAXa używam jako odpowiednik brakującego, a czasem bardzo przydatnego: LDX (zp),y
    To daje 2 cykle i 1 bajt zysku. Jeśli używa się tego więcej to jest to pokaźny zysk.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    osobiście poprosiłem raz przed kompo o usunięcie laxów z gotowego już dema i przyznam, że nie ma możliwości rozróżnienia wersji z i bez. Jak sobie przypomnę co to takiego to dam znać ;)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    aaa - DEARY.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    LAX jest dobry ale koneserzy gatunku siegaja juz po SBX :-)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Jul 2017 zmieniony
     
    Spokojnie. Przyjdzie czas to się to wszystko ukróci zasadami na kompo i nikt się tym nie będzie zanadto przejmował ;) Mam już taki park maszyn, że mogę pociągnąć imprezę od 2600 do Falcona z CT60, sam ;)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    a ja w domu mam chomika kota rybki oraz psa. zrobie sobie zoo.
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    U mnie wywala się w dokładnie taki sam sposób na 6502 z VBXE 2.1 z rdzeniem 1.26a. Po zwisie trzeba wyłączyć i włączyć komputer, by wrócił obraz. I to niezależnie od tego, pod jakim OS-em, SIDE Loaderem, XBiosem, PicoBoot i innymi wynalazkami było odpalane.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Nie wiem, ale nie widziałem jeszcze kompotów odbywających się w zoo ;)
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    @Voy - bo odnoszę wrażenie, że umiejętność programowania architektury 65x nie oznacza, że dobrze zakodujesz program pod sprzęt. Tutaj wygląda to, jak by ram był dostępny od $0000 do $ffff :D
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jul 2017 zmieniony
     
    Zgłosiłem buga Heavenowi. Podobno posyłał wcześniej demko TeBemu do testów na prawdziwym VBXE; jutro sam sprawdzi na v1.

    @pin: Heaven chyba o tym zapomina. :)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Zapomina, to fakt. Już był raz fail na kompo.. chyba zbyt lajtowy ;)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    @voy - ciekawe czy demo ma jakąkolwiek detekcję VBXE. Jeśli nie to chylę czoła za poczucie humoru.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Nie ma. Oczom moim ukazały się malownicze krzaki. Zaczynam rozumieć sens istnienia regulaminów na kompo :D
    • 20: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Heaven nic mi nie wysyłał, założyłem że nieudokumentowane coś psują, demo inaczej działa gdy włączy się Rapidusa inaczej gdy się go przełączy na Classic
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Jul 2017 zmieniony
     
    obecnie soft na "Atari" wymaga od kodera detekcji wszystkich możliwych urządzeń i dostosowania się do tego co kto sobie, za przeproszeniem, włożył i przekrojowych testów na różnych konfiguracjach (u mnie na rdzeniau 1.124234324 nie działa, u mnie na SDX nie działa, Rapidus mi psuje itp.)

    Oczywiście zawsze winni są koderzy, bo nie przetestowali na wschodnio chilijskiej wersji sprzętu zmodyfikowanej loklanie przez ichich elektorników z rozszerzeniem combo i Rapidusem i ośmielili się coś zrobić i wypuścić bez testów.

    Do tego dochodzi sprzeciw wobec jego natywnych możliwości bo ktoś ma przeróbkę bez oryginalnego procesora i nie można używać nieudokumentowanych rozkazów.

    Zrobiła się z tego scena składaków sprowadzająca wszystko do wspólnego mianownika braku wychodzenia poza ramy i skupianiu się na regulaminach, a nie Atari.

    Można się nabijać z c64 i wolnego flow na stacji w prodkach które doczytują sobie dane, ale jednak std to std.

    Ja nie jestem przekonany czy to idzie w dobrym kierunku i nie podpisuję się pod tym hypem na PCAtari.
    Mnie to zniechęca i wkurza obecna jazda po Heavenie.
    • 22:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Jul 2017 zmieniony
     
    ditto, modulo to, że ja lubię frakentari :)
    • 23: CommentAuthorheaven6502
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    some comments before it goes into wrong direction :)

    - No... Tebe was not envolved in any testing so not fair to blaim him and I did not mention. I only mentioned that Tebe did already wrote me that it has issues with Rapidus (obviously as it was written for main cpu of A8 and my 65xe). That's what I have written on facebook... Tebe did already a test... but that was misinterpretated as "test while devleoping".

    - demo was several times tested on real HW (I can show you videos from internal desire forum) as I run several times into those issues in the past. Avery did even a "hot fix" as demo exploid some VBXE feature (mainly the pattern feature) and flickered on real hw while Altirra did not (in the plasma). As well... I can show you videos of last week ;))

    - Now... as I am coding on Notebook and my hardware is NOT setup... in last few hours before sending of to Nordlicht (where I knew they show it with Altirra) I was glad that it loaded the City.

    - You know what? I get somehow worried that the A8 scene with this small devices here and there (from user base) Rapidus, VBXE, RAM, SIO devices etc... I could switch to Amiga scene... with its 68k 020,030, ram, fast ram, chip, ram, gfx cards, etc...

    - I found it fun to compete with Axis of Oxyron when we both had the idea to use those "blitter" hardware (he on c64 DTV) but I stick to A8 after lynx...

    - regarding save OS exit... for loading the city...I was worried that it will not work with all loaders etc so I did a copy of the ZP, copied that back and OS was switched back... so not sure what went wrong... need to look and patch into it.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Indeed great Oxyron stuff, but ... c64DTV is recognized as different platform which is ok. The same should be with VBXE on, for instance, Pouet imho.

    Nice demo Heaven, anyway. congratulations. Great 16bit feeling, Sanity quailty as someone mentioned.
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     

    xeen:

    obecnie soft na "Atari" wymaga od kodera detekcji wszystkich możliwych urządzeń i dostosowania się do tego co kto sobie, za przeproszeniem, włożył i przekrojowych testów na różnych konfiguracjach (u mnie na rdzeniau 1.124234324 nie działa, u mnie na SDX nie działa, Rapidus mi psuje itp.)


    Co za bzdury. W tym przypadku wystarczyło sprawdzić, czy istnieje VBXE i nawet niczego nie trzeba wymyślać bo wystarczy to przekleić z atariki. Czyli trzeba było sprawdzić w systemie JEDNĄ rzecz ;). W innych przypadkach wystarczy sprawdzić ram, czy stereo i są to najczęstrze TRZY rzeczy na krzyż. Nie robił bym z tego takiego dramatu.

    xeen:

    Oczywiście zawsze winni są koderzy, bo nie przetestowali na wschodnio chilijskiej wersji sprzętu zmodyfikowanej loklanie przez ichich elektorników z rozszerzeniem combo i Rapidusem i ośmielili się coś zrobić i wypuścić bez testów.


    Wiesz, kiedyś na scenie każdy koder potrafił bez wysiłku napisać na Atari program tak, że do dziś dzień programy te uruchamiają się zawsze. Ciekawe dlaczego. Programowanie, to nie tylko assembler, jest to też sprzęt.

    Xeen ... a mnie dla odmiany wkurza takie biadolenie :)
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    sprawdzac 3 rzeczy na krzyz? a dlaczego nie 5 ? hehe

    ja juz dawno polozylem lage na tych co maja jakies problemy z uruchomieniem programow na atari bo dolutowali jakiegos psikuta.

    kiedys programisci potrafili napisac imponujace oprogramowanie ktore bez patchowania nie dzialaja na obecnych psikutaModach :-) a na standardzie jak najbardziej.
    • 27: CommentAuthorheaven6502
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    I did not commented out

    LDA #$FF
    STA $d301

    check out Atariage for latest build or download Pouet Archive... it should work now.... (but only tested in Altirra and it does not give any warning message).
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    pieprzysz XXL smuty jak zawsze. Gość pisze demo na VBXE nie sprawdzając czy karta w systemie istnieje. Amen.

    To w sumie tak, jak te Twoje remake gier na VBXE. Żadna z nich się nie uruchamia. Skasowałem to więc i zapomniałem o sprawie.
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    widac nie zapomniales :-) swoja droga "u mnie dzialaja" bez problemu, na psikutari nie dziala bo nie masz kabelfixa Electrona :D

    zycie :-)
    • 30: CommentAuthorheaven6502
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Pin... i hope I dont misunderstand... but how can you claim I do not check for VBXE?

    see screenshot from source code and it's not my "check".
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Mam kabelfix Electrona, dalej nie wiesz o czym piszesz :D

    .. a nawet na psikutabiosie mi to nie zapaliło ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Jul 2017
     

    pin:

    Przyjdzie czas to się to wszystko ukróci zasadami na kompo i nikt się tym nie będzie zanadto przejmował

    Veto!
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Jul 2017 zmieniony
     
    @heaven6502: VBXE can exists either on $d640 or $d740.

    Edit: Another bad thing is writing to $d080.
    • 34: CommentAuthorheaven6502
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    @mono

    I never wrote that it works on $D7xx vbxe... what I wanted to do is release 2 versions one for D6xx and one for D7xx...

    never wrote to d080... searched complete source code?
    • 35: CommentAuthorheaven6502
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    breakpoint in altirra at with wa w $d080 shows no access...
    • 36: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    @xeen: to jest jeden z powodów, dla których na ST siedzę.
    Tam jest jakiś większy spokój, i nikt nie marudzi, że prodka działa z FDD a nie z HDD (no, oprócz jednego nad-wiślanskiego marudy ;) ).
    Na ST nic sprawdzać nie trzeba...
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    .. czekam teraz na mega demo na 12 dyskietek ;) Zresztą, zainspirowaliście mnie twórczo i właśnie wpadłem na dobry pomysł ;)
    • 38: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    Nawet jeśli na 30tu... Chłopie - co Ci to przeszkadza?
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jul 2017
     
    nie mam tylu dyskietek luzem i czasu na ich przekładanie.

    Nie będę też rzeźbił w takim esteeku (za prawie tauzen obecnie) dziury w obudowie pod jakiś floppyemu. HDD jest do tego sprzętu zajebiście wygodny, sprzęt jest fabrycznie zaopatrzony w możliwość podłączenia takiego ustrojstwa tak samo zresztą jak 8 bit, a system przewiduje domyślnie istnienie różnych "mediów". No i bez żadnej szkody dla oprogramowania. Nawet z zyskiem, bo bez tego nigdy byś nie zobaczył dema typu Drone, Cernit czy innych z muzakiem w takiej jakości czytanym na żywca z nośnika. Dema, gdzie zastanawiasz się czy to STe, czy Falcon :) Owszem, dema ze skrolem są "fajne", ale po 30 latach miło zobaczyć coś bardziej niezwykłego tym bardziej, że hardware domyślnie umożliwia podłączenie tego, czy tamtego. Ciekawe np, dlaczego nie ma wysypu produkcji na Falcona i tylko FDD. Bo co? Bo komputer nie miał flopki? - nie, bo pewnie nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia, albo takie: "bo tak i czemu nie jak nikt mi tego nie zabrania". Tylko, że jest to działanie pozbawione jakiegokolwiek sensu, bo ogranicza możliwości sprzętu który je ma i to w oryginale.
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    @bob_er, wroc :-) na SV zmienila sie obsada i jest spokoj, skonczylo sie gledzenie.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    Oczywiście. A później na stronie zlotu widzimy zapis:

    SV2k17:

    Prace dostarczamy do organizatora najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem party. W ten sposób organizatorzy będą mogli się upewnić, że produkcje zostaną bez problemów zaprezentowane. Autorzy prac zgłoszonych później ryzykują problemy z prezentacją podczas konkursów.


    .. i jest to następstwem braku zachowania podstawowych zasad. I bardzo dobrze też, że zmieniła się obsada - choć w tym roku mam nadzieję że kompo majster poradzi sobie bez pożyczania ode mnie kabli i innych pierdół. Tzn ujmę to inaczej; będzie sobie musiał poradzić ;)
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    i co wazne, mozna prezentowac programy uruchamiajace sie na prawdziwym Atari 8-bit co ogranicza regulamin na degeneroscena party :-)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    Ze sceną nie masz wiele wspólnego, więc przestań proszę srać po forum.
    • 44:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    Trochę przesadzacie. Jak czytam te wypociny to mnie k... strzela.

    Chłop się namęczył i napisał zajebiste demko a Wy go je.. za to że nie sprawdził czy miliona kombinacji i wersji VBXE.

    Jeśli potrafisz napisać demko tak aby chodziło na każdej Atarce to chętnie je zobaczę.

    A poziom dyskusji na tym forum już dawno spadł niżej niż na Pudelku i Onecie.
    • 45: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    @Pin: a to tylko czlonkowie elit moga dyskutowac na tym forum? "srac" w sensie wymieniac poglady? degeneroscenowy slang wydaje mi sie zbyt abstrakcyjny.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jul 2017
     
    @XXL - wystawiasz coś na Ironii?
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jul 2017
     
    jade wymienic doświadczenia z możnowładcami z Zagłębia oraz Śląska
    • 48:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Jul 2017
     
    Dziewczyny! Przestańcie już :)

    Lubie Pina i lubie XXLa i to co robią.
    Ale ten syf co powstaje w postach to już przegięcie.
    • 49:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Jul 2017
     
    Jeżeli chodzi o "ton" - trudno nie nazwać go kontrowersyjnym :) Ale obiektywnie te przepychanki mają sporą wartość merytoryczną jeżeli przefiltruje się pewne słowa / posty związane z potrzebami fizjologicznymi i pokazują rację obu stron :) Osoba w miarę nowa dostanie wsad merytoryczny z otoczką :) Oni chyba są od tego już bardziej zdystansowani od czytelników :) Ale to moja subiektywna ocena...
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Jul 2017
     
    @Xeen: Pokazałem ostatnio znajomemu to forum (kiedyś używał Atarki). Po około dwóch tygodniach gadam z nim i takie coś od niego usłyszałem.
    - forum fajne, dużo materiałów do czytania
    - poruszane są ciekawe tematy o sprzęcie i programowaniu
    - kto to jest XXL i Pin? I o co im chodzi?

    Więc jeśli ktoś nowy nie wie i nie zna ich sposobu dyskusji to czyta to jak "PudelkOnet".