atarionline.pl The Goonies - wersja Turbo Blizzard - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthordigisoft
    • CommentTime4 dni temu

Witajcie Bracia

Poszukuję Gooniesów w wersji turbo blizzard. Chciałbym synowi pokazać jak to dawniej bywało :)

Pomóżcie....
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 dni temu

Ja powinienem mieć w wersji KSO. Poszukam, może, da się przenieść. Wczytuje się większy kawałek, a potem kolejne etapy, każdy osobno.
  1.  
    W archiwum jest też wersja na 130XE, która wczytuje dodatkowe poziomy w całości do pamięci. Format XEX, więc pewnie da się przerobić turbo blizzard:

->link<-
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

Znalazłem, ale póki co dwóch z plików tej gry nie udało mi się odczytać. W archiwum jest wersja w normalu, może uda się to połączyć lub skonwertować, ew. grać bez Turbo.

Porównałem pliki, które udało mi się odczytać:
    GOONIES.1 (dwa Bajty różne)
    SCENA.2 (początek inny)
    SCENA.6 (jak wyżej)
    SCENA.8 (jak wyżej)

GOONIES.2 (854 Bajty nie odczytane, reszta identyczna)
    GOONIES.3 (2734 Bajty nie odczytane, reszta identyczna)

Ponadto pliki w normalu mają dodatkowo zero na końcu (GOONIES.1 ma zero też w "wersji Turbo").

Myślę, że jeżeli Turbo Blizzard ma odpowiedni loader lub inny sposób na uruchomienie pliku BOOT, to można te wersje przenieść. Można też spróbować przerobić plik boot na DOS-owy (któryś kopier ma taką opcję).

Wygląda na to, że zmiana w pliku GOONIES.1 powoduje, że po wczytaniu głównej części programu sceny są odczytywane z D: (czyli w przypadku Turbo KSO z magnetofonu w turbo), a nie z C: (czyli w normalu). Nie wiem dokładnie jak jest w Blizzardzie, ale przeczytałem, że możliwa jest zmiana litery dla Turbo, jednak aby obejść się bez zmiany może być wymaga inna poprawka, trzeba spróbować.

Próbowałem uruchomić Blizzarda (jedyną wersję jaka się ostała on-line) w emulatorze i niestety nie wiem co wpisać, aby Blizzard zaczął wczytywać plik :(.

Nie zauważyłem, żeby zmiana w pliku SCENA.2 (i pewnie kolejnych) miała jakieś znaczenie, ale kto wie po co to zostało zmienione?

Plik GOONIES.3 to SCENA 0 - może się zdarzyć, że gra o nią poprosi.

W załączniku pliki wypakowane z cas w Normalu (uciąłem zera) i z kasety Turbo KSO - należy je nagrać (przy pomocy TURGEN-a można je skonwertować na Turbo Blizzard) w podanej kolejności:

GOONIES.0 (Ten plik to loader 1 KSO, więc należy go zastąpić odpowiednim dla Blizzarda, lub pominąć, jeżeli kartridż umożliwia uruchomienie pliku typu BOOT)
    GOONIES.1 (to plik typu BOOT - loader gry - można spróbować go skonwertować na DOS-owy i wtedy uruchamiać bezpośrednio)
    GOONIES.2 (głowny plik gry)
    GOONIES.3 (SCENA 0 - intro)
    SCENA.1
    SCENA.2
    SCENA.3
    SCENA.4
    SCENA.5
    SCENA.6
    SCENA.7
    SCENA.8
    SCENA.9

Sceny w zależności od wybranego pliku GOONIES.1 będą odczytywane z C lub D.

Sprawdziłem konwersję SuperCopy BOOT->COM i niestety po konwersji odczytuje w normalu (testoowane z KSO).

Edit: kolega Xtrem007 skonwertował pliki z KSO i te da się uruchomić, ale pod warunkiem, że masz odpowiednią wersję microloadera (patrz tu)

...Może też ktoś znajdzie jeszcze inną wersję.