atarionline.pl PAC-MAD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Aug 2017

Już po kompo!
    Wrzucam laurata drugiego miejsca - moją grę Pac-Mad.
    To wersja na kompo z 10 levelami, wkrótce pojawi się oficjalna wersja, która będzie miała tych poziomów kilkadzesiąt ;)

Tutaj dostępne są źródła:
    ->link<-

Gra napisana w 97% w MadPascalu.
    Binarka w załączeniu :D
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Aug 2017

Przyjemna gierka i z HSC, Gratuluję.
    • 3:

CommentAuthorzbylu
    • CommentTime13 Aug 2017

Mały gameplay z Pac-Mad:
    • 4: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime7 dni temu

Świetna gra! I dzięki że ze źródłami udostępniona :)
    • 5:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

Fajnie że gra się podoba, miałem dużo frajdy jak ją robiłem.
    TeBe pewnie trochę mniej, bo ciągle trułem mu, że coś nie działa w tym MadPascalu, po czym zwykle okazywało się, ze to jednak ja coś źle robię.
    Chociaż pare rzeczy ciekawych znalazłem i poszedł Mad-Pascal parę wersji w góre :) Ale przede wszystkim okazuje się, że da się zrobić dynamiczną i nawet w miarę płynną grę, nie tylko w asemblerze lub w Action!

Mam jeszcze parę pomysłów jak moją grę usprawnić i urozmaicić, chociaż już i tak jest całkiem grywalna :) Jak już wspominałem wcześniej, chcę przede wszystkim dodać więcej poziomów. Raphis wspominał, że przydałby się edytor, więc dla wszystkich chętnych/zainteresowanych przygotowałem takowy:

->link<-

Potrzebna jest w miarę współczesna przeglądarka i można generować nawet pliki wykonywalne xex, ze swoim levelem i testować ;)

Wszystkich którym się będzie chciało tym pobawić proszę, aby jeżeli zrobią jakieś ciekawe plansze, to kod przeklejać do maila i przesyłać do mnie : bocianu(at)gmail(dot)com

Może jakieś Wasze fajne pomysły na mapki pójdą do wersji oficjalnej gry?

Edytor pisałem na szybko, więc oczywiście może mieć jakieś błędy, ale wszystkie uwagi mile widziane i pytania też.
    • 6:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 dni temu

jaki jest algorytm przeciwników? losowo na każdym zakręcie?
    • 7:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 dni temu

Przy ustawieniu ai=1 jest tak jak mówisz. Losowo. Przy większych wartościach duszek idzie w kierunku gracza. Dla wartości 9, praktycznie ślepo podąża za nim, chociaż zawsze jest niewielki element losowy.
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 dni temu

Czyli jak rozumiem zrezygnowałeś z tego, co było w oryginalnym Pac-Manie, że każdy duszek ma swój własny "charakter" i porusza się nieco inaczej.
    • 9:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

Tak, nie robiłem kalki - ale każdy z duszków może mieć inne ustawienie AI. Dodatkowo jest zawsze niewielki element losowości więc żadne dwa duszki na planszy nie będą się zachowywały identycznie.
    • 10: CommentAuthorpajero
    • CommentTime5 dni temu

Na FF 54.0.1 (64 bity) PLAY wciskam i nic się nie dzieje (ADBLOCK jest OFF)
    • 11:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 dni temu

Sprawdzę. Na chrome działa na bank.
    • 12:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 dni temu

poprawiłem - powinno już tez działać pod FF ;)
    • 13:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 dni temu

Może dodatnie zróżnicowanego ai dla duchów zwiększy ich indywidualność?
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 dni temu

Popieram. Nie musi to być kalka oryginału, ale nieco inne charakterystyczne zachowania byłyby miłym akcentem :)
    • 15:

CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Czejść :)
    Nie miałem jeszcze okazji dłużej pograć. Tzn. dużo grałem kiedyś w oryginał, ale nie w Pac-Mada. Gratuluję drugiego miejsca - Pin zrobił wszystko, żebyśmy do ostatniej sekundy nie wiedzieli jaki jest wynik :)

Jak dla mnie mega plus za ogólną jakość, wszystko jest dobrze spasowane, jak klasyczny Mercedes. Ekran tytułowy, high-score, edytor mapek potrafiący parsować kod ASM (dodaj undo do shiftów!). Bardzo solidna robota i ogromna reklama Mad-Pascala. Widać, że ten compiler jest już całkowicie używalny i najwyższy czas się nim bliżej zainteresować.

Mały minus ode mnie za pomysł, tzn. mimo mega długich leveli to jednak dalej pac-man. Dobre konwersje i spinoffy są w cenie (np. świetny Tetryx), co znajduje potwierdzenie w tylko minimalnie mniejszej ilości głosów na Ironii. Jednak ja jestem taki dziwny, że liczy się dla mnie jakiś świeży pomysł - i wcale nie mam na myśli zapachu ;)

bocianu, no offense i jeszcze raz gratulacje tym bardziej, że z tego co wiem gierę robiłeś prawie sam. Brawo!
    • 16:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 dni temu

Dzięki Rafał!

Twoje gratulacje są dla mnie wielką nobilitacją.
    Nie sposób się nie zgodzić, że wielką wartością jest świeży pomysł. Tak jak w przypadku Tensora, za którego zasłużenie zebrałeś grand prix. (a i tak oboje wiemy, że miałeś o 3 levele więcej :D)

Co do MadPascala, to naprawdę kawał dobrego softu, i warto chociaż spróbować. Ja z pewnością napiszę jeszcze nie jeden projekt w tym języku, bo z każdą wersją jest coraz wygodniej i coraz szybciej.
    W assemblerze była tylko obsługa przerwań i procedury wyświetlania liczb na ekranie (bo wywaliłem OS żeby mieć wincy miejsca na levele). Wszystko reszta było w MadPascalu.