atarionline.pl Atari 65 i rzutnik Optoma DX 349 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortytus
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    Czołem
    Przygotowuje się do kolejnego KWASA w naszym sklepie i natrafiliśmy na dziwny problem z rzutnikiem. Kiedy próbuję podłączyć Atari pod rzutnik kablem 5 din zakończonym chinchem, uzyskuję obraz w czerni i bieli. Wcześniej nie raz podłączałem w ten sposób Atari do różnych rzutników i nigdy nie było takiego problemu. Sprawdzałem też inny kabel - ta sama sytuacja. Po podłączeniu w ten sam sposób Amigi 1200 - wszystko pięknie działa - obraz jest kolorowy.
    Może znajdzie się ktoś na forum Atarum, kto pomoże rozwiązać tę dziwną zagadkę?
    Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do nas do sklepu do Wrocławia, w najbliższą sobotę. Zaczynamy o 15.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    Problem jest z sygnałem PAL generowanym przez Atari. Jest to dość częsta przypadłość i zazwyczaj kończyło się na załatwianiu projektorów, które mają "niezbyt restrykcyjne podejście" do generowanego przez komputer sygnału.

    Rozwiązaniem ma być ficzer od Simiusa, który w zamierzeniu miał to uporządkować, jednakże nie działa mi to jeszcze w 100% tak, jak trzeba i układ być może wymaga korekty.

    Tak czy inaczej na dzień dzisiejszy MUSISZ namierzyć inny projektor i tego jestem pewien.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    Ewentualnie (jeśli dysponujesz odpowiednim zapleczem sprzętu) - VBXE i konwersja RGB->HDMI i projektor z HDMI. Udało mi się tym sposobem uzyskać HD z 8-bit, ST(e) i Falcona. Walczę jeszcze z Amstradem CPC ;)-
    • 4: CommentAuthortytus
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    Dzięki Pin
    Postaram się załatwić inny projektor, szkoda, że nie wziąłem tego pod uwagę przy kupowaniu projektora do sklepu z dotacji... Wcześniej nie miałem problemu i nie przewidziałem, że tak może być...
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    za 150 - 300 zł można wyrwać projektory ,jak będzie trzeba to się rozejrzę nie jakieś chiper ekstra jednakże obsługujące minimum 720p.Lampówki .
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime29 Aug 2017 zmieniony
     
    Nie jestem znawcą - ale może spróbuj dostać Compro VideoMate V150 (wersja BG+DK). Jest to przystawka do monitora VGA, ale z VGA chyba łatwo uzyskałbyś sygnał.

    Mi działa nawet przez antenowy z Atari, oczywiście zasadniczo poprawnie ze wszystkimi innymi, które da się uzyskać.

    Żeby było śmieszniej to przystawka przezn antenowy nie łapie Pegasusa, natomiast TV który nie odbiera antenowego sygnału Atari odbiera Pegasusa...

    Tak pół żartem, pół serio - jak wstawisz do sklepu Elwro 801AT, Elwro 600 lub dyskietkę z Jaffarem to rezerwuję :-), parafrazując Misia "dwa dni będę jechał" a dojadę ;-)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Aug 2017
     
    ze Scandoublerami jest jeszcze gorzej niż z projektorami. Nie na darmo sypią się co jakiś czas pytania pt.: "dlaczego to nie działa?". Osobiście ostatnio udało mi się kupić urządzenie, które działa zawsze i przewidywalnie, ale nie jest ponoć obecnie produkowane i ciężko to kupić. Jest to "Neovo TV-02".
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Aug 2017
     
    kiedy ten kwas? mogę pożyczyć jak co
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Aug 2017
     
    Irata - mówisz o tym projektorze, co go na zloty zabierasz? Przecież to w ciemnej kuchni i z metra trzeba świecić :D To się do niczego nie nadaje.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Aug 2017
     
    taaa , jak pogasicie światła to będzie lepszy klimat ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Aug 2017
     


    myślałem o tym niżej aczkolwiek ten zlotowy wyrażnie puszcza do ciebie pin oczko .
    • 12: CommentAuthortytus
    • CommentTime1 Sep 2017
     
    IRATA4: Kwas jest jutro 2.09. zaczyna się o 15, pożyczyłem rzutnik, który wyświetla obraz z z Atari w kolorze, także wszystko jest przygotowane.

    pgru - nietsety z Elwro mamy tylko kalkulatory, Elfikę, Ameproda z pistoletem - nie na sprzedaż. Sam wiesz, że ciężko wyrwać coś Elwro :)