atarionline.pl Drobna naprawa stacji ca-2001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    W końcu znalazłem chwilę, by przysiąść do stacji i o dziwo udało się naprawić. Ogólnie jestem bardzo zadowolony stanem sprzętu, bo co tu mówić, działa jak 10 lat temu.
    ->link<-
    Może ktoś też się zastanawia nad tym zestawem od Kuby. Polecam!
    • 2: CommentAuthorpgru
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    Dziękuję za filmik - zestaw mam ale wciąż się troche boję że zepsuję :-( . Widzę, że rozkręcasz profesjonalnie elektrycznym - ja za każdym razem jak chcę po używać dyskietek muszę rozkręcać ręcznie i dociskać :-( . Pytanie jakie powinny być te małe(nie wiem jak to się nazywa) końcówki do wkrętaka(mam jakiś tani na baterie, ale nie wiem czy działa) żeby wkręcić i wykręcić śrubki? Czy ważne jest jak mocno są dokręcone, czy robisz to do oporu, albo na czas, jakiś punkt?
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Sep 2017
     
    To żaden profesjonalny sprzęt :-) żona mi sprezentowala na urodziny. Śrubokrętem byłoby dokładnie tak samo. Wszystko miało typowy "gwint" krzyżykowy, więc nie potrzebujesz niczego nietypowego.
  1.  
    Cześć.
    Naprawiam teraz stacje w której wystąpiła identyczna usterka. Oglądając twój film zauważyłem, że w mojej stacji brakuje sprężyny, na filmie widac ja około piątej minuty. Jakie ona ma zadanie do spełnienia?
  2.  
    W trakcie naprawy okazało się, że sprężyna jest jednak niezbędna.
    Ustala ona skrajne położenia oski klamki.
    Stacja naprawiona.