atarionline.pl Laura - zrób sobie własną... Kasetę. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Oct 2017 zmieniony

Powstaje mały, nieśmiały projekt zrobienia wersji Laury na kasecie (tak, to nie pomyłka - wersja dla kolekcjonerów w liczbie 50 egzemplarzy) dla modelu Atari 130XE lub wypasionych sprzętów z rozszerzeniem pamięci.

Jednak... Nie ma to być wersja ze standardowymi planszami a wersja z przynajmniej częścią plansz od użytkowników (od 1 do max. 32). Każdy użytkownik, którego plansza się zakwalifikuje będzie wymieniony na wewnętrznej stronie okładki kasety i będzie miał pierwszeństwo zakupu dla siebie unikalnej kasetki do kolekcji na półce. Oprócz tego po zakupie otrzyma plik wykonywalny dla emulatora, tak, żeby nie musiał tego wgrywać z kasety :).
    Docelowo, plik dla emulatora zostanie udostępniony wszystkim za darmo, ale w dużo późniejszym terminie.

Plansze zrobione przez użytkowników w drodze "konkursu" (nie wiem jak to inaczej nazwać) wybierze Mr. Larek, czyli autor.
    Jeśli zostanie zrobiona np. tylko jedna plansza to z automatu konkurs będzie wygrany przez usera ;)

Przetarg na wydanie kaset wygrała firma Retronics (tu brawa i oklaski).

Jak robić plansze?
    Za pomocą programu "Laura konstruktor". Instrukcja i sam program do pobrania znajdują się pod poniższymi linkami:
    LINK - Laura konstruktor instrukcja
    LINK - instalator Laura konstruktor
    LINK - Laura - opis i wymagania systemowe
    Jak zapisać zrobioną planszę?
    Laura Konstruktor ma przycisk „Zapis etapu jako…” (oraz „Odczyt etapu”).

Jak przesłać plansze do autora?
    Nie przesyłać, nie chcemy autorowi zapychać skrzynki. Plansze wrzucamy tu (folder ogólnie dostępny):
    LINK - plansze do konkursu
    Ikonka "Dodaj plik".

W jaki sposób wgrywamy plansze na serwer?
    1. Tworzymy folder wg. wzoru nazwaUżytkownika_nazwaForum_numerPlanszy (numer planszy w przypadku zrobienia więcej niż jednej), np. ccwrc_atarionline_2
    LINK - wzór do pobrania (wystarczy kliknąć zielony pobierz)
    2. Do utworzonego folderu kopiujemy stworzoną planszę i (BARDZO WAŻNE) wypełniony plik INFO.txt, który znajduje się we wzorze. W pliku INFO.txt podaje się między innymi orientacyjny poziom trudności i opis przejścia etapu (to do ew. testów).
    3. Spakowany folder (.zip) wgrywamy tu:
    LINK - plansze do konkursu
    poprzez kliknięcie ikony "Dodaj plik" i wybranie pliku z dysku.

Kiedy zakończenie?
    Plansze można wgrywać do 31.10.2017. Data jest jednak orientacyjna i płynna w obie strony.

Masz pytania?
    Pisz śmiało w tym temacie.

P.S. wydanie (jeśli powstanie) będzie w języku angielskim.
    • 2:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Oct 2017

To nowy rozdział w życiu Laury!

Przyznam, że cieszy mnie fakt, że powstała taka inicjatywa :)
    Sam chętnie nabędę kasetę, choć prawdopodobnie tylko po to, aby cieszyć wzrok, bo działającego magnetofonu nie mam. Poza tym, kto wytrzyma ładowanie z kasety tak wielkiego pliku? ;)

Życzę powodzenia w tworzeniu nowych etapów, a pomysłodawcy tego projektu, aby dotrwał w sile i zdrowiu do samego końca, którego efektem będzie gra na kasecie.
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Oct 2017

Każdy kto przetrwał wczytywanie plansz w Gauntlet da radę :) Fajna inicjatywa!
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 Oct 2017

Chomik mnie nie lubi:
    "Niestety podczas przetwarzania żądania wystąpił błąd."
    • 5:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Oct 2017 zmieniony

QTZ:

Chomik mnie nie lubi:
    "Niestety podczas przetwarzania żądania wystąpił błąd."

Nie, chomik nie tyle cię nie lubi, co się ciebie boi. Chomiki to małe, strachliwe zwierzątka. Myślę, że zamiast żądać powinieneś po prostu poprosić.
    I wszystko będzie OK.
    • 6:

CommentAuthormicromax
    • CommentTime4 Oct 2017

A nie da się do zapisu użyć jakiegoś systemu turbo ?
    • 7:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Oct 2017

micromax:

A nie da się do zapisu użyć jakiegoś systemu turbo ?

Kiedyś tak był wydany "Humanoid" na kasecie. Na jednej stronie był zapis w normalu a na drugiej stronie w Turbo 2000. Jednak ten pomysł wydaje mi się trochę bezsensowny - plik i tak będzie udostępniony, można go będzie nawet wrzucić na cartridge a nagrywanie kasety na dwóch stronach w różnych formatach komplikuje produkcję (inaczej mówiąc: koszt produkcji byłby wyższy).

Oczywiście tą sugestię możesz umieścić w pliku INFO.txt, który dodasz do utworzonej przez siebie planszy - wtedy zostanie to potraktowane trochę poważniej ;)
    • 8:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Oct 2017

ccwrc:

można go będzie nawet wrzucić na cartridge

Można, ale to chyba będzie całkowicie bezcelowe, bo nie znam kartridża, który wczyta i uruchomi taki plik.
    No, ale może nie jestem na bieżąco z nowinkami ;)
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2017

nowosc sprzed 25 lat ;-) ram-cart
    • 10: CommentAuthorCreonix
    • CommentTime4 Oct 2017

strasznie mam ochotę na takie własnoręczne plansze :)
    • 11:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Oct 2017

RAM-CART odpali kasetowego Boot-a? O, nie wiedziałem :)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2017

jak to nie jest file z loaderem to przerobienie boota na file to tez nie problem a odpalanie file z ramcarta jest w standardzie...
    • 13:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Oct 2017

Słowo klucz: przerobienie
    • 14: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime4 Oct 2017

Na takie wydanie będę czekał z niecierpliwością :). Mam nadzieję, że dla mnie wystarczy, nawet jak nie zrobię żadnej planszy.
    • 15:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Oct 2017

FUJI:

Na takie wydanie będę czekał z niecierpliwością :). Mam nadzieję, że dla mnie wystarczy, nawet jak nie zrobię żadnej planszy.

Ujmę to tak: nikt ci nie zabroni zaklepać 10 sztuk jeśli tą planszę wykonasz.

Albo inaczej: jeśli masz córkę, która w Laurę grała, ona może zaprojektować planszę. Tata poprawi, a w jakiś czas później córka otrzyma kasetkę na, której będzie JEJ imię i nazwisko (nick?) jako jednej z autorów/autorek :)
    • 16:

CommentAuthorbaktra
    • CommentTime5 Oct 2017 zmieniony

Biorąc pod uwagę strukturę pliku binarnego, trudno będzie znaleźć system turbo, który szybko załaduje grę. Wiele segmentów, wykorzystujących prawie całą przestrzeń adresową i korzystanie z pamięci z $C000-$FFFF.

Turbo 2000 Chainloading - czas ładowania 10 minut. Standard (600 b / s) - nie działa. Omicron Turbo nie działa - żaden z ładowarek nie może załadować pliku binarnego. Z odpowiednią aktualizacją byłoby możliwe.

Unnering Master - działa. Czas ładowania tylko 5 minut.
    • 17:

CommentAuthormicromax
    • CommentTime5 Oct 2017

blizzard ? mial duzo loaderow.
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Oct 2017

Próbowałem na Androidzie i wcale nie jest tak, że "wystarczy kliknąć zielony pobierz", bo pojawia się okienko z reklamą i kolejny "pobierz", a potem od razu błąd "Niepoprawnie wypełniona captha", spróbowałem innej przeglądarki i tam się pojawia "captha", da się "udowodnić, że się nie jest robotem", ale ta przeglądarka się zaraz potem wywala... Spróbowałem innej przeglądarki na PC i też problem z "captha"... od razu komunikat "Niepoprawnie wypełniona captha"... po kilku próbach jednak weryfikacja się pojawiła, tylko, że musiałem zaznaczać obrazki kilkanaście razy, w międzyczasie dwa razy od początku, bo "serwer niedostępny"... i się udało... Czy koniecznie musi być ten wredny Chomik?
    • 19:

CommentAuthorbaktra
    • CommentTime5 Oct 2017

microman:

Blizzard

W przypadku większości popularnych ładowarek Blizzarda system się zawiesza. Plik binarny jest bardzo nieprzyjazny dla ładowania z taśmy.
    • 20:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Oct 2017

QTZ:

Próbowałem na Androidzie i wcale nie jest tak, że "wystarczy kliknąć zielony pobierz", bo pojawia się okienko z reklamą i kolejny "pobierz", a potem ....... Czy koniecznie musi być ten wredny Chomik?

Nie pomyślałem o użytkownikach komórek, może dlatego, że korzystanie z normalnych stron na smartfonach to masochizm ;)

Jeśli ktokolwiek ma jakikolwiek problem z pobraniem/wysłaniem to zapraszam do kontaktu pod adres ccwrcltd [małpa] gmail.com (w tytule nick z forum + dopisek "Kaseta").
    • 21: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Oct 2017 zmieniony

Każdy użytkownik, którego plansza się zakwalifikuje będzie wymieniony na wewnętrznej stronie okładki kasety i będzie miał pierwszeństwo zakupu dla siebie unikalnej kasetki do kolekcji na półce. Oprócz tego po zakupie otrzyma plik wykonywalny dla emulatora, tak, żeby nie musiał tego wgrywać z kasety :).
    P.S. wydanie (jeśli powstanie) będzie w języku angielskim.

W związku z powyższym mam pytanie czy kasety będą wysyłane za granicę?
    • 22:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Oct 2017

QTZ:

W związku z powyższym mam pytanie czy kasety będą wysyłane za granicę?

Nie wydaje się to problemem:
    ->link<-
    Ale to już zależy od dobrego humoru autora, ludzi piszących etapy, uprzejmości Duddiego i skrzydeł motyla w Tokio :)
    • 23: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Oct 2017 zmieniony

OK :)
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Oct 2017 zmieniony

Właśnie znalazłem, że konkurs jest również ogłoszony na AtariAge i zauważyłem, że zrobiłeś częściowe tłumaczenie...

Nieświadomy, że ktoś się tym zajmuje zrobiłem tłumaczenie całości :) Już na pierwszy rzut oka sporo się różni. Jak dostanę odpowiedź od Larka to ewentualnie plik udostępnię :)

PS. Info można wrzucić jeszcze tu: ->link<- :)
    • 25:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Oct 2017

QTZ:

Jak dostanę odpowiedź od Larka

Na które pytanie oczekujesz odpowiedzi? Pytam, bo mogło mi coś umknąć, a jakieś maile chyba sobie skasowałem.
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Oct 2017 zmieniony

Pytanie/a zadałem w związku z tym:

Larek:

Nie przewiduję innej wersji językowej LK. No, może gdyby ktoś podesłał mi gotowe teksty...
    :)

Jak będę miał chwilkę to napiszę na priv. Poszło :)
    • 27:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Oct 2017 zmieniony

Tu jest sedno całej sprawy:"No, może" ;)

Coś przyszło. Sprawdzę, jak wrócę do domu.
    Na razie i tak nie mam na nic czasu.