atarionline.pl conan na atari. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 dni temu

Witam. Ostatnio przez przypadek znalazlem na youtubie filmik z gry conan. Co mnie zaskoczylo to ze gra powstala w 1984 roku. Atarynke posiadalem jakos w drugiej polowie lat osiemdziesiątych, mozna powiedziec ze bylem mocno wkrecony, mialem nawet incydent bycia handlarzem gieldowym i jakos trudno mi uwierzyc ze buzzword lat 80tych : CONAN wymknal sie mojej uwadze(notabene gra barbarian - czyli tez troche Conan byla zrodlem wielu atarowskich legend )
    Byc moze Coanan był tylko w wersji dyskietkowej, wiec dla zwyklych szaraczkow byl niedostepny. Szkoda bo wygladala zacnie - troche jak zorro ninja-commando.
    Ktoś coś słyszał?
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

Gra raczej była powszechnie dostępna, nawet ją przeszedłem. Z tego co wiem jest dostępna tylko w wersji dyskowej bo doczytuje poziomy.

->link<-
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 dni temu

ach, czyli na kasete pewnie jej nie było, chociaż the goonies tez doczytywal poziomy i na kasecie byl. Chociaz jakby o tym pomyslec, w goonies nie bylo potrzeby pamietania stanu poprzedniej gry, wiec moze latwiej bylo go przerobic na wersje kasetowa.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 dni temu

To pewnie też dałoby się zrobić, problem był tylko taki z tego co pamiętam, że i strona tytułowa się doczytywała (bo przy game over jak się skończyło na drugiej stronie, trzeba było przewrócić dyskietkę z powrotem). Pewnie jakby kto pogrzebał w kodzie to z odpowiednią kompresją dałoby się to i naraz wczytać, bo poziomów jest raptem kilka. A zajętość jest imponująca :)
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 dni temu

Dzięki za odpowiedz. pozdrawiam Marcin
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 dni temu

Tak na marginesie: ta gra miała się początkowo nazywać "Visigoth", była praktycznie gotowa i sterowało się w niej postacią rzucającą bumerangiem. Ale na ekrany wchodził właśnie Conan Niszczyciel i uznano, że produkt lepiej się sprzeda pod tytułem "Conan". Przed premierą gry bumerang przekształcił się więc w powracający po rzuceniu miecz :D
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 dni temu

no tak strzelajace miecze tez byly w modzie w pierwszej polowie lat 80tych :

;)