atarionline.pl Pomoc jak zwykle potrzebna i przy okazji off top - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2017 zmieniony
     
    Kurcze kupiłem niedawno A 1200 i A600 i to nie od byle kogo bo od Macieja Talagi znanego dźwiękowca (300 Mil Do Nieba) niby nic ale jak napiszę że to dobry kolega Marka Siewiora to już zmienia postać rzeczy ;-) he,he no i szykuje dla was niespodziankę ....
    ale ja nie o tym ...

    Więc tak Mam A1200 z ledwo działającym Hdd i 4Mb fastu ,zamówiłem przelotki na PCMCIA CF wraz z dyskietką na której są sterowniki,można to ugryźć na kilka sposobów i ogólnie potrzebna mi pomoc ,osoba która zna się dość dobrze na Amidze i mogła by mi pomóc ,oczywiście nie za darmo a temu kto mi pomorze sprezentuje monitor do Amigi tak taki bez klapki z pełnym RGB .Do Atari jak znalazł a ja i tak mam mało miejsca i tymczasowo spoczywa w komórce -mało miejsca mam a na VR gram i już zagracić bardziej nie mogę , poza tym gdyby kobieta wiedziała ile dałem za te "super"Kompy to bym miał jazdy ... ponoć skompy jestem na żarcie i inne kosmetyki zbędne he,he.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2017 zmieniony
     
    nie wierze że nikt się tu nie zna na Amidze ...
    wygrzebałem starego pc i teraz mam już jak podłączyć HDD by poprzez emulator zainstalować system .... nieby wszystko pięknie ale do tego pc nie mam klawiatury (ps2) a pod jedyne usb jest mysz :-(( ,
    może po prostu wysłał bym komuś kartę CF(zamówiłem z wejściem na CD) i ta osoba postawiła by na niej system wraz z bibliotekami niezbędnymi do Gier/Dem ...

    Wie ktoś może jak z płytami AUTOBOOT ??? kiedyś miałem takowe ,na którymś ze zlotów z kimś rozmawiałem i ktoś z naszego grona sporo wiedział na tem temat ,jak to że na przykład takie autobotowalne CD powstały z myślą o CD 32 .... skąd je teraz wziąć ??? - na torentach nie znalazłem .


    Ps. Poobrażaliście się na mnie że moje posty olewacie ,przecież Amiga to nie żadna zdrada a na Atari nie ma gier ,poza tym nie wyzbyłem się Atari ,w tym tygodniu odbieram od Kuby swojego wypasa z 1MB i ULTIMATE :-))) ,no dajcie spokuj i pomóżcie bo kobita za ten bałagan mi w końcu łeb urwie .
    Ps2.od trzech miesięcy dłubie nad czymś dużym na małe Atari i nie jest to grafika ,będziecie się cieszyć .
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2017 zmieniony
     

    IRATA4:

    Kurcze kupiłem niedawno A 1200 i A600 i to nie od byle kogo bo od Macieja Talagi znanego dźwiękowca (300 Mil Do Nieba) niby nic ale jak napiszę że to dobry kolega Marka Siewiora to już zmienia postać rzeczy ;-) he,he no i szykuje dla was niespodziankę ....


    Ale to Ty szukujesz niespodziankę czy Marek Siewior? Bo ze zdania nie wynika... :D

    Jeżeli chodzi o brak odpowiedzi, to może nietrafnie sformułowałeś tytuł posta - trzeba było konkret, co potrzebujesz i że o Amidze. A może po prostu mało ten temat jest interesujący albo nikt nie rozwiązywał takiego problemu?
  1.  

    IRATA4:

    Kurcze kupiłem niedawno

    Ja myślałem, że to temat o drobiu, więc nawet nie czytałem...

    W kwestii Amigi napisz do innego magistra.

    Mgr Zygadlo

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorArti
    • CommentTime1 Nov 2017
     
    Pogadaj z chłopakami z retrolaba.
    retrolab.pl
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    Nie probuj na ppa bo to jest polski portal apple :)
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    Z okazji off topu, działa to Wam na prawdziwej A1200? ->link<-

    Rocky odpalał to na A1200 i jedynym efektem był czarny obraz i co najwyżej losowe dźwięki.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    This is a real A500 demo. Doesn't even even run on an stock A1200
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    czyli A1200 jest gorsza od A500 ;P
    • 10: CommentAuthorEagle
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    Przytrzymaj dwa przyciski myszki podczas startu A1200, powinno sie pojawic early startup menu. Pozmieniaj ustawienia display options. Może pomoże.
    • 11: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Nov 2017 zmieniony
     
    @IRATA4 Czytałem co napisałeś, Amigę zawsze chciałem mieć. Jednak używałem tylko emulatora (i to już też jakiś czas temu, więc za dużo nie pamiętam - fajne były programiki pozwalające przenieś grę na HD i zapisujące "sejvy" na HD, lub umożliwiające uruchomienie gry z HD, a zapisujące na dyskietce [te na ogół działały poprawnie w odróżnieniu od tych pierwszych]). Miałem kilku kolegów z Amigami - jeden "się znał". Dostałem od niego kopie kilku płyt z czasopism, ale nie wiem czy są bootowalne i na jaką Amigę i czy do dziś da się je odczytać, pamiętam, że są tam m.in. dema gier. Obecnie nie mam z nim kontaktu.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Nov 2017
     
    @QTZ
    fajnie , na takich płytach były różne gry,programy i dema ,niektóre były także autobotowalne a większość trzeba było zgrać i zainstalować , autobotowalne płyty w zasadzie powstały z myślą o Amiga CD 32 bez Promodule -taka przystawka robiąca z CD32 komputer zgodny z Amigą 1200 ,dziś na aukcjach takowa przystawka to tak zwany biały kruk .
    Płyty których masz kopie na 99% pochodzą z czasopisma "Amiga Computer Studio",dema gier były najlepsze ,czasem prezentowano hiper ładne produkcje których później próżno było szukać .
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Nov 2017
     
    Tych płyt mam 7, podpisane są:
    - Aminet 14 October 96
    - magazyn AMIGA CD 2
    - CDPL 1 CDTV.CD32 & AMIGA CD
    - Amiga Cover 9/99
    - Amiga Cover 4/98
    - Amiga Cover 3/98
    - Amiga cd 3 + CD Covers

    Poataram się sprawdzić, czy się uda je odczytać.

    Jest jeszcze 13 płyt z Linuxami - raczej PC i jedna niepodpisana.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2017
     
    ok,daj znać .
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Nov 2017 zmieniony
     
    Udało mi się zgrać wszystkie, choć niektóre z trudem "załapało", wejdą na 1xDVD. CDPL1 ImgBurn nie mógł odczytać systemu plików (może ta płyta jest boot-owalna?), sprawdzę jeszcze innym programem. Patrzyłem też w sieci - są ślady, że było archiwum on-line, ale czy są pliki nie wiem. Jest też archiwum Aminet (ale chyba nie ma całych płyt?). Płyty można też znaleźć na Allegro. Przypomniało mi się, że do jakiegoś pisma dodawali Amiga OS.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Nov 2017 zmieniony
     
    Kurcze ,znalazłem mega stronkę :thegamearchives -jest prawie wszystko !!!
    Ogarnąłem tą Amige ,jak dla mnie bomba ,ten,dźwięk,grafika ,klimat ,od razu przypomniały mi się lata szkoły średniej i nocne balangi z Amigą w tle z której przeważnie leciała muzyka .
    Dzięki ,będę szukał a jak uda się zgrać to będzie mega ,może nie widziec amigowskich plików ,trza by to jakoś obejść ... no sam nie wiem ... troche problematyczna ta Amiga ale fajna ,w sumie przez nią kurzy się Ps4,Ps3,Atari no wszystko w zasadzie teraz jestem tylko ja i moja Amiga - nieustanna walka z systemem i rozgryzaniem co gdzie skopiować/przenieść by ruszyło ... odpaliłem CF pod PCMCIA i dzisiaj myślę że uruchomię CD ale najpierw muszę wrzucić kilkadziesiąt gier na dysk i chyba do białego rana będę je sprawdzał ... jakbyś chciał podjechać i pogiercować to zapraszam .






    200 cali daje radę ,w tle widac TV 40' i 50 4K HDR :-))) który elegancko zakrywa ekran .
    • 17: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Nov 2017 zmieniony
     
    Dzięki za zaproszenie, ale póki co z Wa-wy się nie ruszam.
    Systemu plików nie czyta tamten program, ogólnie da się podejrzeć. W wolnej chwili spróbuję zgrać jeszcze innym programem i porównam czy pliki są takie same.

    Znalazłem forum z linkami ->link<- - przeglądanie zawartości płyt - można ściągać wybrane pliki. Aminet: ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Nov 2017
     
    Mam do sprzedania Amigę 600 z niezerwanymi plombami ,jest minus gdyż coś nie teges ze stacja -może wystarczy to przeczyścić ...
    jest ktoś zainteresowany ?
    • 19:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime12 Nov 2017
     
    Ja bym byl zainteresowany.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2017
     
    MAM SPRAWĘ DO WIECZORA ,HALO Wieczór JESTEŚ TU ???
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2017
     
    516 302 594 - Amiga 600 z plombami i nie do końca sprawną stacja + monitor -są chętni ???
    • 22: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Jun 2018
     
    IRATA4 - Przesłałem wiadomość na priv (nie chodzi o Amigę 600).