atarionline.pl Mały mod River Raid. Pomoc potrzebna. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime11 Nov 2017
     
    Hej.

    W stanie wskazującym postanowiłem zrobić mały mod River Raid, tak żeby się go dało włączać za pomocą Fire (nie ruszając tyłka z sofy).

    Zdekompilowałem jedną z wersji z Atarionline (dis6502), ale wersja po zmianach mi się wywala.

    Tu jest diff:
    ->link<-

    master to źródła po dekompilacji (kompilują się i działają), fire-mod to moje marne pijackie pomysły. Mads.prf to profil dis6502 dla madsa.

    Pomocy! :)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2017
     
    ... to trza by jeszcze przerobić komputer by się z fajera włączał he,he
    dobry pomysł ,mnie czasem wkurza wciskanie startu ,szczególnie w wciągających grach w których się szybko ginie :-)
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Nov 2017
     
    Mam takiego z nieskończoną ilością żyć*, nie trzeba chodzić do startu. Tylko że to wersja na dyskietce, musiałbyś jakoś to zgrać ;)
    *dokładnie to po przekroczeniu bodajże 1000 punktów, za każdy najmniejszy strzał doładowuje życie :D więc nabija do maksimum i tak zostaje
    • 4: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime12 Nov 2017
     
    Hej.

    @Mav: to taki eksperyment, ale chętnie przygarnę twoją wersję, tylko nie mam stacji dysków :(

    @Irata: to by była lekka przesada. Chciałbym tak przerobić jeszcze Space Invaders i Blue Max. Taki pomysł do piwa, orzeszków i grania za pomocą pada bezprzewodowego.

    Domyślam się, żeby takie przeróbki jak moja zadziałały, trzeba by znaleźć jakieś nieużywane procki i przenieść modyfikowany kawałek w ich miejsce, tak żeby w przebudowanej binarce nic się nie przesunęło. Wynik dis6502 to taki "makaron" instrukcji pomieszanych z danymi. Wyobrażam sobie to tak, że jak się poprzesuwa (przez granicę strony?) to wtedy się wywala jak tutaj:



    To powyższe jest dla mnie zagadką: w A689 jest LDA #$02 i potem w A68A jakby magicznie skopiowane #$02, na którym się wywala. Ale dlaczego tak się dzieje?
    • 5: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Nov 2017 zmieniony
     
    Ok, dałem radę :). Dla potomnych wrzucam dwie wersje: załączany za pomocą fire i z nieskończoną ilością żyć.
    • 6: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Nov 2017 zmieniony
     
    I jeszcze Space Invaders, Qix (5200) i Blue Max.
    • 7: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Z wrodzonej ciekowości spytam: a nie szybciej (i bardziej uniwersalnie) byłoby podprogramować przyciski od pada, żeby działały jak klawisze funkcyjne Atari? Bo zakładam, że używany pad ma więcej przycisków niż jeden? ;]
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Tylko jeszcze trzeba podpiąć tego pada do Atari :)
    • 9: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Zoltan, to się nie da. Pada Logitech F710 podłączam do Atari przez interfejs Tom2 :). Dałoby się może zbudować adapter podobny do Tom2, udający wiosełka i odwzorowujący przyciski na położenia wiosełek (taki luźny pomysł), ale i tak trzeba by modyfikować gry.
    • 10: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime16 Nov 2017
     
    Aaa... to sory :) Nie wiem co mi do łba strzeliło, ale ubzdurałem sobie że chodziło o granie na emulatorze. Pewnie dlatego, że sam tak gram :)