atarionline.pl Kupię górną obudowę do Falcona - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Wczoraj stałem się dumnym posiadaczem flaczka.

    Niestety flaczek padł ofiarą niezbyt udanej próby moddingu obudowy i jest delikatnie mówiąc wymęczony.

    Szukam górnej obudowy do tegoż, w stanie przyzwoitym. Może być pożółkła, byleby nie była połamana ani jakoś podziurawiona.

    Przy okazji pytanie, czy ktoś kiedyś próbował dostosować górną obudowę od Atari SF(FM)(e) i wycinał prostokątny otwór na stację dysków, albo lepiej: ogarnął temat tak, żeby nic nie wycinać tylko dostosować stację z PCta żeby pasowała do otworów? Bo myślę sobie, że z kupnem obudowy do Falcona może być problem. Jeżeli da się dostosować obudowę od starszych (tańszych) braci, to czemu nie.

    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Dół to jeszcze od czasu do czasu pojawia się na yebay.co.uk, ale góra to ciężko.
    Co zostało w nim zmodowane?

    Gratulację Falcon-a!
    Jeszcze klawiatura by mu się przydała Falconowa :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Na zdjęciu nie widać żeby coś z nim było nie tak :)
  2.  
    Ma dziury z tyłu, uszkodzony lekko grill i pęknięcie przy klawiaturze w wiadomym miejscu. Zdjęcie zrobione tak, żeby nie było widać.
    • 5: CommentAuthorerOS
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    drygol nie takie obudowy łatał ;)

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    @Yolk: gratuluję! to zdecydowanie najlepszy z możliwych zakupów :) wychowałem się na małym Atari i ST, ale Falcon to jest inna bajka :)
  3.  
    Dzięki Grey. Na razie oswajam się z tym zakupem emocjonalnie. :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Gratuluję! Fajna sprawa! Teraz liczę na jakieś Twoje prace na Falconie;)

    Musisz się spiknąć z kimś (takim jak ja) który zaprezentuje Tobie co i jak, skopiuje fajny soft, powie co do czego itp.

    Mój falcon też niestety ma pewne "modowania" :/ jeszcze z lat 90.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2017 zmieniony
     
    niedawno kupilem A1200 ktora mialem pod koniec lat 90,taki odpczynek od pierwszego Playstation ,wczesniej ze wzgledu na cene i zaleznosc od rodzicow byla nieosiagalna ... a teraz ... teraz to po czwartej dobie walki z systemem z depakerami ,whdloadami ,montowaniem cd ,fixowaniem atapi device,pcmcia z niekompatybilnymi kartami CF* myslalem ze oszaleje a Amiga poleci oknem-w sumie niewiele brakowalo wiec zycze wytrwalosci.
    Teraz Amiga prawie dziala tak jak chcialem ,jeszcze kilka dob mordegi albo ...tygodni i bedzie pieknie .Kiedys oczywiscie zakupie Falcona ,caly czas szukam okazji ,ale na Falcona malo gier ...
    jak do Amigi dokupie 68030 taktowane 40mhz za tysiaczka to bede szczesliwy ,tymczasowo 4 MB fastu musza wystarczyc.
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Nov 2017
     
    @Irata4:
    na szczęście w Falconie nie ma aż takich problemów, nie wsadza się tam kart graficznych wiec nie ma problemów ze zgodnościami czegokolwiek z czymkolwiek;)

    Jak Ci mało gier to trzeba sobie je napisać!;) W końcu to bardzo proste Falcon to komputer więc nie ma takich problemów z robieniem gier jak dla konsol. Poza tym Falcon to całkiem fajna architekrura, o sporych możliwościach więc z jednej strony fajnie się na to tworzy/projektuje (np. fajne, praktyczne tryby graficzne) z drugiej ma różne swoje specyficzne cechy, które go wyróżniają na tle innych komputerów, więc gry mogą się wyróżniać czymś niezwykłym.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Nov 2017
     

    tdc:

    na szczęście w Falconie nie ma aż takich problemów, nie wsadza się tam kart graficznych


    Do A1200 tez się nie wsadza bo za bardzo nie ma gdzie :) Zakładam, że Irata miał na myśli karty CF, to się akurat zdarza. Chociaż w 90% przypadków wina leży po stronie przejściówki na IDE.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2017
     
    @TDC
    ... napisałeś jakąś grę na Falcona ?

    @wieczor
    Akurat karta pod IDE działa (na niej mam system)
    problem dotyczy PCMCIA i również kart CF przy czym te służą do wymiany danych np z PC jak i odpalania gier, choć takiego CF mógłbym także podpiąć pod małe Atari
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Nov 2017
     
    Nie napisałem, ale myślę o tym od czasu zakupu tego komputera - czyli od lat 90.
    ...trochę już czasu upłynęło ;):):)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2017 zmieniony
     
    ...tak na dobra sprawe to z 8Bitow nie wyszedles ... no z takich od a do z to prawie Tomcat ;) a jeszcze 16 po drodze ... ja zapewne na Amidze cos zmaluje ale wiekszosc czasu poswiecam A8 gdyz cos tam robie i kiedys zobaczycie ... od A do Z.Ale pewno jakies testy wydajnosciowe robiles ,na golym Falconie nieźle smigaja porty dem z Amigi ,ale z tego co slyszalem to konfiguracja na tip top Falcona potrafi uprzykrzyc zycie ,ja nie mam latwo z A1200 ,poznaje wszystko od podstaw nie idac na latwizne typu better wb ,wszystko co trzeba wrzucam sam...
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Nov 2017
     
    Konfiguracja top Falcon-a nic nie uprzykrza. Wręcz przeciwnie.
    Dodam jedynie że Falcon-a trzeba mieć w zamkniętej obudowie, mój Falcon przejeździł tak wiele zlotów i nic mu się nie stało.
    Nie raz chodził dzień i dwa z prędkościami pow. 100mhz.

    Dema, testy robiłem: Amiga 1200 060 (blizard 84mhz 64mb ram) i Falcon 060 100mhz 512mb ram cl2 133mhz, dema tbl na amidze tną, na Falconie nie tną idą płynnie (oczywiście na monitorze crt rgb).
    Dzięki temu że Falcon ma lepsze 060 (na dimach) i prockiem rev.6 można jechać spokojnie na min. 95mhz..
    • 16: CommentAuthorerOS
    • CommentTime17 Nov 2017
     
    Co znaczy, że do Fo3o nie wsadza się kart gfx?
    A SuperVidel? A karty RADEON na CTPCI? Chyba, że do wew. oryginalnej obudowy, ale to chyba SV się od biedy zmieści, a do A1200 (jak pisze wieczór) też się się nie wsadza bo też nie ma gdzie.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Nov 2017
     
    Bez problemu ctpci i radeon zmieści się w std. obudowie Falcon-a, sv bez najmniejszego problemu.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2017
     
    offtop
    Irata4 - Tomcat nie jest dokończony.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2017
     
    @Kaz - przecież napisałem że prawie ;)