atarionline.pl Wymienię się oryginalnymi dyskietkami (przygod-zręcznościowe na logiczne) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime3 Dec 2017 zmieniony
     
    Wymienię się na tegorocznym Silly Venture oryginalnymi dyskietkami z grami na Atari 8 bit (XL/XE). Nie sprzedaję, ani nie kupuję - wymieniam oryginalne, tylko działające dyskietki wchodzą w grę.
    Do zaoferowania mam gry przygodowe, przygodowo-zręcznościowe, lub zręcznościowe, 2 strategiczne a wymienię na logiczne. (wymiana jedna dyskietka za jedną) Nie wymieniam wszystkich gier, a tylko kilka z wymienionych (do wyboru) Dyskietki pochodzą z lat dziewięćdziesiątych są oryginalne
    Lista uaktualniona (tylko te już są dostępne)
    Wszystkie się wczytują do końca (gry odpalają dziś sprawdzone)
    Te mogę zaoferować:

    Miecze Valdgira
    Krucjata
    Incydent
    Magia Kryształu
    Top Secret
    Tagalon
    Hawkmoon
    Książę
    Dark Abbys
    The Jet Action
    Barahir
    Smuś
    Kampania Wrześniowa
    Zeus
    Tusker
    Droga Wojownika
    Cavernia
    Bertyx
    Riot
    Gallahad
    Magic Dimension

    Dla tych co chcą się wymienić: Proszę podawać tytuły i za którą (nie na wszystkie się wymienię bo kilka logicznych już mam - np. The Convicts, Microx, Axilox, jeszcze kilka, których nie mogłem znaleźć, ale dam znać jak znajdę, edycja: chyba pozostałych nie znajdę; połowa gier z lat 90 niestety mi poginęła).

    Do sprawdzenia na miejscu.
    Nie daję jednak 100% pewności, że się pojawię - tak może 75%.

    Tylko od XXL i tylko od niego (za Mazezam, Scorpions nie będę wymagał oryginalności dyskietek, bo to jego produkcje - gdyby się chciał wymieniać)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Dec 2017
     
    .. tzn jak, ma na tę okoliczność wyprodukować okładkę, zapisać gry na dyskietce i zafoliować? :)
    • 3: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime3 Dec 2017 zmieniony
     
    XXL może jeżeli tylko chce, nagrać mi swoją grę (lub gry) "którą zrobił na Atari 8 bit!" na jakąkolwiek dyskietkę (dyskietki - format klasyczny Atarowy) wzamian dostanie jakiego chce oryginała/ oryginały z lat 90 (z wymienionych). Ale tylko jeżeli zechce. Nic nie trzeba foliować. Bo zmuszać kogoś do nagrywania dyskietek nie zamierzam. :)

    Edycja: Gdyby Larek chciał się wymienić na swoją grę Laura - na jakiejkolwiek zwyklej dyskietce Atarowej Xe/XL (dla Atari) -za jaką chce grę (z wymienionych) - też to może zrobić.

    Wiem - mógłbym sam sobie nagrać - niestety - nie mam takiej możliwości - więc przepraszam.

    Prawdopodobnie będę na imprezie dopiero 2 dnia, nie wiem czy uda mi się wcześniej.
    Acha wezmę ze sobą tylko stację dysków, mam nadzieję, że ktoś atarkę udostępni.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Dec 2017
     
    Ciekawa inicjatywa. Sam z chęcią bym wymienił parę dyskietek.
    • 5: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime4 Dec 2017 zmieniony
     
    Kaz. Jak masz ochotę, przynieś coś logicznego to też dostaniesz, byleby się wczytywała. Nie pamiętam Kaz czy ty też robiłeś jakąś grę i jakiego rodzaju, nie wiem - jeżeli tak to pochwal się.

    Tylko proszę - zaklepywać (za którą grę ma być wymiana - może być na priw) - wtedy będę usuwał ze spisu ją i zamawiającemu odkładał

    Wogóle to chętnie przytuliłbym Gabi Cytadelę, ale niestety znaleźć działający egzemplarz z tamtych czasów to naprawdę rzadkość. Może ktoś by mógł mi zaoferować. Mi wiele tytułów padło, wczytują się do połowy (nie te z wymienionych)
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Dec 2017
     

    Ataripuzzle:

    Edycja: Gdyby Larek chciał się wymienić na swoją grę Laura - na jakiejkolwiek zwyklej dyskietce Atarowej Xe/XL (dla Atari) -za jaką chce grę (z wymienionych) - też to może zrobić.

    Wiem - mógłbym sam sobie nagrać - niestety - nie mam takiej możliwości - więc przepraszam.
    (...)
    Acha wezmę ze sobą tylko stację dysków, mam nadzieję, że ktoś atarkę udostępni.


    Aktualnie nie mam stacji dyskietek, ale mogę przygotować się do nagrania takiej dyskietki na SV z SIO2SD. Jeśli będziesz mieć ze sobą czystą dyskietkę i stację na SV oraz znajdziesz dostęp do Atari - możemy pokusić się na nagranie gry.
    Pamiętaj, proszę, że Laura w wersji plikowej wymaga komputera ze 128KB RAM, więc na zwykłym 800XL, 65XE, XEGS nie pójdzie.
    • 7: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime4 Dec 2017 zmieniony
     
    Dziękuję- przyniosę jakąś sformatowaną dyskietkę.

    Larek za pomoc oczywiście też się należy gra :) więc sobie coś tam wybierzesz z wymienionych, będziesz miał pamiątkę.

    edycja:
    A ten kto mi przyniesie Gabi, Master Head, Cytadelę, Zebuland, Kapitana Planetę może dostać gratis dodatkową (czyli 6 oryginałów ode mnie), pisać kto chętny do wymiany

    Będę 9-tego koło 12:00 (może przed 12) temu kto udostępni atarkę też coś podaruję

    Jak nikt nie będzie chętny to trudno, jeżeli nie będzie okazji na przegranie/wymianę to trudno, głowy nikomu truć też nie będę
  1.  
    Podbijam, co by więcej ludzi co bedą na SV zobaczyło
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Dec 2017
     
    Mam Gabi i Master Head na pewno, Cytadelę tylko na kasecie i działała, bo przeszedłem :)
    • 10: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime5 Dec 2017 zmieniony
     
    Kaz mam nadzieję, że moje dyskietki na twojej stacji działają. Na mojej działały.
    • 11: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime10 Dec 2017 zmieniony
     
    Larek - na SV nie chciałem ci zawracać głowy, bo dostęp do atarek był mocno utrudniony. Ale nagrałem sobie w domu (kupiłem sio2pc).
    Weszła na dyskietkę tylko ta wersja Laury (załącznik) bez intro, bo pełna mi wieszała stację dysków, atr-y z xexa mi strasznie duże wychodziły.
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Dec 2017 zmieniony
     
    Szkoda, bo całą sobotę nosiłem ze sobą SIO2SD licząc, że podejdziesz. Niestety nie wiem, jak wyglądasz, więc ja miałem utrudnione zadanie...

    Pełna wersja ładnie się mieści na dyskietce 90KB i miałem pliki przygotowane specjalnie dla Ciebie.
    • 13: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime10 Dec 2017 zmieniony
     
    Ja w sobotę miałem mało czasu, krótko byłem, widziałem jak z kimś rozmawiasz i nie chciałem przeszkadzać, potem już cię na sali nie mogłem znaleźć. Ale wielkie dzięki za atr-y. Nagrałem sobie. Chciałem ci podarować jakąś dyskietkę, najwyżej za rok ci ją dam :).

    edycja: Twoja wersja atr-a ładnie działa z dyskietki, wczytuje się dość długo, ale wszystko działa. Dzięki
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Dec 2017
     
    Polecam wersję angielską, z uwagi na kody ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2017
     
    Ataripuzzle - dziękuje za wymianę, dzisiaj chciałem sprawdzić jak tam nowe nabytki, ale niestety stacja mi nie chce się uruchamiać...
    • 16: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime18 Dec 2017 zmieniony
     
    Zadam głupie pytanie: Podłączyłeś do stacji właściwy zasilacz? Zasilanie działa? (bez zasilacza stacja nie będzie działać.) Atarkę włączałeś z Optionem? Te gry nie były na basicu. Nie wiem czy chciałeś eufemistycznie napisać "dyskietki nie działają :/ na mojej stacji" czy jedynie stacja całkowicie niezdatna do uruchomienia - zepsuta (nie działa).

    Chciałem abyś sprawdził na mojej na SV - bo moja te dyskietki które ci dałem wczytywała.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2017
     
    Dzięki Ataripuzzle za chęci, ale to na pewno stacja nie chce się uruchamiać :)
    Spokojnie, samo wczytywanie gier nie jest dla mnie tak ważne, zbieram je dla wartości artystycznych - okładek :D