atarionline.pl Nowy emulator XE/XL na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime25 Dec 2017

Dzięki!

Podałem tytuły gier, w których warto sprawdzić sterowanie - nieprzypadkowo nie ma wśród nich gier, w których trzeba naciskać jednocześnie fire i góra/dół, zresztą pisałem o tym :) Skupmy się na tych ~80% gier, w które da się wygodnie grać już teraz - polecam szczególnie platformówki, np. Freda ;)
    • 2: CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Dec 2017

wszystkie gry Mirage są public domain, możesz spokojnie używać screenów.

przy okazji przepraszam, że tyle wchodziłem i wychodziłem przerywając Ci kodowanie, byłoby już więcej :)))
    • 3:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime29 Dec 2017

@pirx: Dziękuję! Skorzystam.

Dodałem - w pierwszej aktualizacji - możliwość przejścia do przeglądarki sejwów bezpośrednio z widoku listy plików. Emulowane Atari nie powinno już restartować się przy wyjściu z aplikacji.
    • 4:

CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 Dec 2017

Z braku czasu testowalem jedynie chwile (Samsung Galaxy A3, stock Nougat 7.0)

1. Jestem pod wrazeniem czytelnosci i usability interfesju (az przyjemnie sie gra :)

2. Alley Cat dzialal dobrze - chwile pogralem. Chwile mi zajelo, zeby sie przyzwyczaic ale na Colleen gra jest niegrywalna w zasadzie.
    3. Crownland (wersja pelna) sie wykrzaczal (artefakty) - mozliwe ze kwestia ROMu Altirry.
    4. Robbo (pirat) crash przy probie uruchomienia (ROM?)
    5. Boulder Dash - grywalny - sporadyczny problem z "podwojnym krokiem" (w Colleen jest to nagminne i proba gry jak dla mnie to masochizm) tzn. przy probie ruchu w lewo/prawo/gora/dol czasem ruch sie podwaja.
    • 5:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime29 Dec 2017

W kolejnej aktualizacji dodam obsługę oryginalnego ROM-u Atari.

Wydaje mi się, że w Boulder Dashu problem z podwójnym krokiem objawiał się także wtedy gdy graliśmy prawdziwym joystickiem :)
    • 6: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime29 Dec 2017

Fajnie wygląda i zapowiada się bardzo dobrze. Testowalem tylko troche na telewizorze (tvbox z Androidem). Brakuje tylko obsługi pada/joya. W Coleen bezprzewodowy pad F710 dziala super z opcją "keyboard joystick". (Zreszta poprzedni przewodowy też tak działał).
    • 7:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime2 Jan 2018

W najnowszej aktualizacji dodałem możliwość wykorzystania oryginalnych ROM-ów.
    Trzy przykładowe tytuły, których nie byłem w stanie wcześniej uruchomić - Misja, Warsaw Tetris i Whistler's Brother - działają teraz bez problemu.
    Doszedł również przełącznik pomiędzy trybami PAL/SECAM i NTSC (nie miałem czasu przetestować) i przyśpieszyłem też wczytywanie listy plików.

Co do "instalacji" ROM-ów: jest to wyjaśnione w samej aplikacji, ale należy pobrać na telefon plik xf25.zip (pierwsze kilka wyników z Googla), przełączyć się na emulator i skorzystać z opcji "Scan ROMs" dostępnej na ekranie "Settings". Skanowanie polega na sprawdzeniu czy w lokalizacji Downloads znajduje się archiwum o takiej nazwie - jeżeli zostanie znalezione to zawarte w nim pliki .rom są kopiowane ("na stałe") do katalogu domowego aplikacji a my w ustawieniach możemy przełączać się między zestawem ROM-ów Altirry i oryginalnym (zipa można usunąć).
    • 8:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime2 Jan 2018

Wolfen:

3. Crownland (wersja pelna) sie wykrzaczal (artefakty) - mozliwe ze kwestia ROMu Altirry.

Crownland już działa, ale problemem nie był ROM (gra działa zarówno na oryginalnym, jak i na tym z Altirry) tylko to, że nie interpretowałem tagu (130XE) w nazwie pliku podczas gdy gra wymaga 128KB RAM-u. Zostało to poprawione w najnowszej wersji (jeżeli masz plik bez tagu (130XE) lub [128K] to nadal nie będzie działać).

Kolejny dobry tytuł na przetestowanie sterowania.
    • 9:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jan 2018

Dzięki. Zaktualizowałem, pobrałem ROMy - działa :)
    • 10: CommentAuthorpajero
    • CommentTime2 Jan 2018

A działa na adroid5.1 ?
    Pobrać nie można :(
    • 11:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime2 Jan 2018

Docelowo będzie działać na Androidzie 5 i 6, jak poprawię kilka błędów występujących na tych wersjach systemu + nie chcę spowalniać "developmentu", a nie mam telefonu z takim systemem :)
    • 12: CommentAuthormav
    • CommentTime3 Jan 2018

Mam 6 jakby co, mogę zraportować jakieś błędy.
    • 13:

CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2018

@Galu - jestes Wielki! :) Pedze testowac w wolnej chwili :)