atarionline.pl Nowy emulator XE/XL na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 May 2018
     
    spokojnie ;-), chodziło mi o to że np X-box live odpada,inne usługi internetowe , albo ban na konto .

    Na Ps Vita pracują by legalnie można było Home Brew odpalać ,było by coś , PSP się nieźle sprawuje z emulatorami , mam wersję GO i polecam :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime30 May 2018
     
    jestem spokojny ;)
    Miałem PSP, emulator działał, ale też trzeba było pomieszać.
    nie gram na live, kto ma teraz tyle czasu ? zazdroszczę :)

    Co do X, istnieje dual boot. Ponoć działa, nie wiem, nie mam. Ale... jak już wspomniałem, czas nie jest z gumy.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2018
     
    nie gram na Live bo mam PS4 , ale jak bym dostał bana to bym się załamał ;-),nie ma to jak Po VR na 2Players ramię w ramię w Grze VR :-).
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2018
     
    A takie pytanko... czy sa plany na wrzucenie alternatywnego sterowania? (kierunki po jednej i fire po drugiej)?:)

    p.s. albo mam pecha albo wyglada na to, ze to jedyny dzialajacy w 100% pod androidem Oreo emulator Atari.
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime1 Jul 2018
     
    Wolfen, rozumiem przez to że sprawdzałeś też Colleen i znalazłeś w nim błędy, czy możesz podać jakie? Na priva, żeby nie robić offtopiku :-) Pytam bo akurat zabrałem się za programowanie i chciałbym ponaprawiać znane błędy.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2018
     
    Wiec tak... czary... nagle zaczelo dziala wszystko poprawnie. A wczesniej pod S7 po upgradzie na Oreo mialem problemy z Omega500 (uzywalem do emulowania Amigi), Frodo C64 (do ehem... C64;P) oraz Colleen... jedyne co sie zmienilo to... wyjalem karte pamieci.
    Wyglada to troche tak jakby pomiedzy Nougatem a Oreo cos pozmienialo sie jesli chodzi o dostep do danych na karcie pamieci (ale bardziej wnikliwej analizy nie robilem i byc moze cos pokrecilem w miedzyczasie). Fakt faktem, ze zamiast jak wczesniej trzymac soft/romy/etc na karcie pamieci obecnie trzymam w pamieci tel. i... coz... jak juz pisalem... zaczelo dzialac poprawnie. A zainstalowalem ponownie Colleen zeby wlasnie opisac dokladnie co i jak nie dziala...

    P.S. Frodo C64 tez dziala.
    P.S.2. Moze pod Oreo wspomniane emulatory nie potrafily poprosic odpowiednio o uprawnienia jak np. robi to Total Commander, Magic DosBox, etc? I zwyczajnie srednio obsluguja poprawnie bledy z dostepem jesli zasob jest dla nich udostepniony jako read-only? ...ale tutaj sobie tylko gdybam.
    P.S.3. A wracajac do Colleen to wciaz pozostaje bug z "podwojnym kierunkiem" np. do zaobserwowania w Boulder Dashu - XEmu65 tego buga nie ma :)
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    @Galu. Mam pytanie odnośnie uruchamiania "XEmu65". Sprawia on wrażenie, że oczekuje umieszczenia romów w jakimś konkretnym miejscu ale nie wiem gdzie.
    W emulatorze HATARI tworzysz sobie miejsce na karcie pamięci w dowolnym katalogu i wskazujesz go do użycia, ale w Twoim produkcie nie bardzo widzę taką opcję i romy nie są znajdowane (pomimo że mam je w zebrane w katalogu na karcie pamięci). :( Co czynić w taki wypadku??? :o
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    Hej,

    Tylko systemowy katalog Downloads w pamięci wewnętrznej (jego podkatalogi), sorry że nie ma żadnego ostrzeżenia.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Byle by obsługiwał pada,na dotyku nie idzie grać.
    • 10: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    @Dracon, jeszcze tak na wszelki wypadek: wiesz, że w nowszych Androidach trzeba extra dać aplikacji dostęp do pamięci?
    Inaczej nic nie odczyta ...
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    @Falcon030: Ogólnie masz rację (że warto patrzeć w konfigi itp.), ale w "Uprawnieniach aplikacji" dla XEmu65 jest tylko opcja włączenia/wyłączenia uprawnień dla pamięci wewnętrznej. :)
    • 12:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Dlaczego XEmu65 (Beta)nie mogę zainstalować. Mam Note3 i android 5.0. Gdy na telefonie wchodzę w Google Play to nie znajduje tego programu, a na komputerze po zalogowaniu do konta Google Play przy wyborze urządzenia na którym ma być zainstalowany pisze że nie jest ono kompatybilne.
    Miało to przecież działać od Androida 5.0.
  1.  
    Ja tam w sklepie Play widzę wyraźnie:

    Wymaga Androida
    7.0 i nowsze
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2019
     

    Galu:

    Tylko systemowy katalog Downloads w pamięci wewnętrznej (jego podkatalogi), sorry że nie ma żadnego ostrzeżenia.

    Dzięki za szybki odzew. Czy możesz jeszcze podpowiedzieć jak się "dobrać" do tego miejsca, o którym piszesz? Jaka jest pełna ścieżka do tego ukrytego katalogu? Kilka programów,
    które używałem do Androida jakoś chyba nie ma dostępu do w/w. Ewentualnie czy możesz dodać wykrywanie romów na pamięci zewnętrznej? :o
    • 15: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 May 2019
     
    @Duncan: jak Ci nie zależy na Knoxie to jakieś tam okrojone wersje 6 były na xda-developers na Note3, a nuż widelec ruszy :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime2 May 2019
     
    Nota mam od dawna zrotowanego, ale i tak używam Androida 5 bo bardziej mi się podoba. Pozostaje mi tylko poczekać aż ten emulator będzie działał z tą wersją. Takie były przynajmniej zapowiedzi.
    • 17: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime3 May 2019
     
    @Duncan:
    [OFFTOP]: ja mam zrootowanego, ale z Knoxem 00 :-)
    • 18:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime5 May 2019
     
    @Dracon: jaki sprzęt / system? Dostęp do systemu plików na "karcie pamięci" nie jest i nie będzie możliwy (ograniczenia nowych wersji systemu Android i nowych SDK).
    Pobrierz program (.XEX) z AtariOnline (via Chrome), uruchom XEmu65 i spróbuj go wczytać.
    • 19:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 May 2019
     
    Szkoda, że nie ma nowego emulatora na bazie Altirry :/
    • 20: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime5 May 2019
     
    Galu, dodaj do onCreate coś w ten deseń:

    import android.os.Build;
    import android.content.pm.PackageManager;
    import android.Manifest;


    if (Build.VERSION.SDK_INT >= 23) {
    if (this.checkSelfPermission(Manifest.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE)
    != PackageManager.PERMISSION_GRANTED) {
    this.requestPermissions(new String[]{Manifest.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE}, 1);
    }
    }

    I pojawi się monit o uprawnienia. Zapis dodaje też prawa odczytu, więc nie trzeba o nie osobno pytać użytkownika.
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 May 2019 zmieniony
     

    Galu:

    @Dracon: jaki sprzęt / system? Dostęp do systemu plików na "karcie pamięci" nie jest i nie będzie możliwy (ograniczenia nowych wersji systemu Android i nowych SDK).
    Pobrierz program (.XEX) z AtariOnline (via Chrome), uruchom XEmu65 i spróbuj go wczytać.

    Sprzęt to Motorola Moto E5 Plus z Androidem 8 (Oreo) - model z 2018 roku.
    Co do drugiej części, to tak, udało się ściągnąć i odpalić parę gierek (choć "Moon Patrol" mi nie działał).
    Jak odpaliłem np. "Montezuma's Revenge" to grafika bez zakłóceń, itp. tyle że ekran (tylko w orientacji poziomej) jest wyśrodkowany i zajmuje 1/3 ekranu smartfona (więc dość mały). Widać też 6 szarych nieopisanych pól (jak rozumiem przycisków sterowania) - tak powinno być?
    No i zdradź w którym konkretnie folderze szukasz romów systemowych albo tego pliku zip z xformera, ok?
    • 22:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime16 May 2019
     
    Sorry za kiepskie wsparcie techniczne, ale ostatni miesiąc spędziłem w szpitalu - dopiero wracam do zdrowia. Emulator +/- wygląda i działa jak na tym pre-releasowym filmiku z początku dyskusji: ->link<- , jak muszę coś wyjaśniać to proszę pytać (można pisać na adres, który podany jest w appsie).
    • 23:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime16 May 2019
     
    zdrowia, galu
    • 24: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime16 May 2019
     
    Szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił!!!
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 May 2019
     
    @Galu - Dołączam do życzeń o szybką rekonwalescencję i odezwę się w takim razie na ten adres podany w emulcu (z zrzutami ekranu).