atarionline.pl Sio2... magnetofon ? Adapter do audio... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime13 Dec 2017
     
    Zdobyłem dla kolegi Atari 65XE. Domyslnie będzie on kupował SIO2SD, ale do czasu zakupu chciałby sobie coś potestować wcześniej.

    Czy można pod port SIO wpiąć się z dzwiękiem i puszczać nagrania z odtwarzacza mp3/telefonu nie posiadając magnetofonu?

    Jesli tak to jak?
    • 2: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Dec 2017
     
    Można ale musisz sam polutować sobie interfejs chyba że znajdzesz gotowca na Alegro. Prościej byłoby z magnetofonu Atari i takiej "kasety" jak do starego radia samochodowego.
    Jedno idrugie ma końcówkę typu jack. Czyli po audio podłączysz wszystko.
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Dec 2017 zmieniony
     
    Ciekawy pomysł, nie wiem jednak czy tak łatwo można to zrealizować - jest na SIO wejście audio, ale to raczej do słuchania muzyki z drugiego kanału? Sygnał który jest odczytywany (normal), jest przetworzony przez układy magnetofonu, więc tą drogą może to wymagać jakiegoś układu?

    Turbo K.S.O. pierwotnie było takim interface-m sygnał pobierany był wyłącznie przez drugi port joysticka, później zostało zintegrowane z magnetofonem, a wtyczka została :)

    Schemat jest w magazynie Serious.

    Modyfikacja sygnału przez układy magnetofonu uniemożliwia zastosowanie transmisji turbo, stąd ta droga jest omijana / modyfikowana?, więc myślę, że pomocne mogą być też schematy dot. innych układów turbo (być może bez skomplikowanego układu da się odczytać sygnał w turbo?).
    • 4: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime15 Dec 2017
     
    Hmm mam magnetofon ze zintegrowanym turbo (bez dodatkowych kabli) może można by go wykorzystać. Nie lubie go bo zagina taśmę więc mogę go wykorzystać na dawce interfejsu.

    Poproszę o linka do opisu takiej przeróbki, żeby podpiąć zwykły walkman :)
    • 5: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime15 Dec 2017
     
    ->link<-

    Testowałem na niesprawnym magnetofonie wersję pierwszą ;). Działało z mp3playerem.
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime16 Dec 2017
     
    Jeśli posiadasz magnetofon Atari. Nie musi przewijać taśmy. Wogule niczego nie musi, byle był elektronicznie sprawny.

    To kaseta "adapter" poradzi sobie w normalu.

    Poczytaj, zainteresuj się, na forum jest tego trochę.