atarionline.pl Monitor Atari PCM 144 - oddam / zamienię - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2017 zmieniony
     
    Wygrzebałem z piwnicy takie ustrojstwo, które jest monitorem mono, VGA, 14 cali. Nazywa się PCM 144 co sugeruje, że pasuje tylko do serii Atari PC. Zdaje się, że biały kruk :D

    1. Prawdopodobnie pasuje do conajmniej PC-3, bo wtyczka wymaga wyjścia zasilania z kompa, a PC-3 takie wyjście ma. PC-4 i PC-5 nie wiem - jak ktoś ma to poproszę o zdjęcie tyłu albo informacje, czy jest takie wyjście.

    2. Czy ktoś wie, czy będzie współpracować z innymi PC niż Atari? Niby to klasyczne VGA, ale kto wie, co tam Atari jeszcze wymyśliło... :).

    3. Czy można bezproblemowo wymienić kabel na normalny zasilający i podłączyć do innych PC? Korci mnie, żeby poprobować VGA mono ze współczesnym pecetem. Ciekawe, jak sobie Wingroza 10 poradzi ;)

    4. Jeżeli komuś brakuje takiego w zestawie Atari PC to z chęcią oddam, a z pozostałymi się wymienię na coś innego z Atari.

    ---
    Uzupełnienie o focie:







    PC-3:


    • 2: CommentAuthorpiter
    • CommentTime22 Dec 2017 zmieniony
     
    KAZ mam 2 sztuki Atari PC bez monitora, rezerwuję :)

    dogadamy się :) a kiedy jedziesz na LAsta ? bo może bym po Ciebie zajechał, wziął też to co w mailu Tobie napisałem i razem na Lasta byśmy pognali ?

    po Świętach na chwilę do W-wy muszę służbowo zajechać
    • 3: CommentAuthorbartek030
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    Z nowym PC sobie nie poradzi, jeśli dobrze pamiętam win 8 / 10 nie używa niższych rozdzielczości niż 800*600. Tutaj maks to 640*480.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    Piter, Tobie z chęcią oddam za darmo i jak coś jeszcze znajdę to dorzucę :)

    Bartek030 - tak podejrzewałem, dzięki.
    • 5: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    @Kaz: Możesz podłączyć do PC ale może nie wyrobić z rozdzielczością. Naprawiałem ostatnio podobny też do Atari PC i tak właśnie się podziało. Daj info jak Ci poszły "testy".
    • 6: CommentAuthorpiter
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    Jesionku naprawiałeś mój ! padł podczas SV2k16 gdy był używany jako RealTime Machine .. diagnoza początkowa była marna ale Jesion dał radę i już działa pięknie ! dzięki raz jeszcze :)
    • 7: CommentAuthorpiter
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    dziękuję KAZ :) ostatnio AOL łaskawy dla mnie - wcześniej nagroda którą dostałem od TDCa :) też dziękuję :)
  1.  
    Ten monitor ma kineskop B&W czy bursztynowy? Na zdjęciu wygląda na bursztynowy. Genialnie się pracowało przy takich monitorach.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2017
     
    Yolk, nie mam zielonego (bursztynowego) pojęcia
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2017 zmieniony
     
    Właśnie dzięki pomocy Laoo, Pasia i Pinokia udało się podpiąć ten monitor do małego Atari
  2.  
    Chyba do srAtari :)