atarionline.pl Zasilacz Atari 65 XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPudens
    • CommentTime17 Jan 2018 zmieniony
     
    Cześć!

    Nie jestem elektronikiem, nie mam żadnego doświadczenia w lutowaniu, czy sądzicie, że dam sobie radę z naprawą przetartego kabla w zasilaczu do mojej Atarynki (wersja taka z "ożebrowaniem", taki jak na załączonym zdjęciu, to nie moje, z forum wziąłem, a teraz jestem w pracy i nie mam jak zrobić fotki). Przetarł się na zewnątrz, tuż za tą sztywną gumką - chcę po prostu skrócić i zamontować ponownie.

    Pytam się, bo zanim zacznę się do niego zabierać, z racji braku doświadczenia, chciałem zebrać porady. :)

    Dzięki!
    • 2: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime19 Jan 2018
     
    Lutowanie lutowaniem, większy problem w tym, że tam jest wszystko zalane żywicą.
    • 3: CommentAuthorPudens
    • CommentTime19 Jan 2018
     
    Udało się. :)

    Faktycznie, zalany po korek żywicą, gumka trzymająca kabel w obudowie chyba się częściowo zespoliła z kablem, ciężko było ściągnąć, musiałem rozciąć wzdłuż (na koniec ścisnąłem trytytkami).

    Kable polutowałem, połamały się tylko przy otwieraniu bolce trzymające spód zasilacza. Ale z jeden został, więc jakoś się trzyma. :)